KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Media zagraniczne

Jak o nas piszą, tak nas widzą – Polska w oczach zagranicznych mediów

Zachodni dziennikarze mają duży problem w pisaniu korespondencji z Polski - jesteśmy bardzo drażliwi na punkcie tematów politycznych, kultywujemy skomplikowaną historię a jednocześnie wykazujemy niezwykłe lenistwo w kwestiach samorządności. Nic Read more

Liczy się cena: czy świat żyje z podróbek?

Unia Europejska bije na alarm: fałszowane towary szkodzą gospodarce, zaniżają ceny i kradną miejsca pracy. Wszystkiemu mają być winne Chiny, które nie respektują praw własności. Problem w tym, że to Read more

Poranny komentarz walutowy 25.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dzisiejszy handel na rynku walutowym będzie bardzo ograniczony. Wiele państw już dziś ma dzień wolny. Notowania walut powinny poruszać się w obrębie poziomów wczorajszego zamknięcia sesji.  

Główna para walutowa dzisiejszą sesją rozpoczęła od lekkiego spadku, a następnie stabilizacji. Dolar korzysta z atmosfery panującej na rynku. Wczorajsza wypowiedz Jamesa Bullarda z Fedu przyczyniła się do umocnienia amerykańskiej waluty. Stwierdził on, że sytuacja gospodarcza Stanów Zjednoczonych jest obiecująca, a na podwyżkę stóp procentowych inwestorzy nie powinni czekać długo. Średni kurs euro o poranku wyniósł 1,11 USD.

Złoty ostatnią sesję przed przerwą świąteczną rozpoczął dość stabilnie. Silniejsze wahania były widoczne jedynie na parze z funtem i frankiem szwajcarskim. Kalendarium makroekonomiczne jest dziś praktycznie puste, dlatego największy wpływ na notowania naszej waluty będą mieć czynniki ogólnoświatowe. Jednym z nich, który wywołał lekkie pogorszenie nastrojów na rynkach jest spadek ceny ropy naftowej. Dziś rano średni kurs euro wyniósł 4,26 PLN, za dolara trzeba było zapłacić 3,81 PLN, frank szwajcarski był wyceniany na 3,90 PLN, natomiast średnia wartość funta wyniosła 5,38 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Finalny odczyt PKB – Francja
 • Finalny odczyt PKB – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

25.03.2016 08:41
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000