KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Rada Prezesów, ECB, Europejski Bank Centralny, Ekantor.pl

Rada Prezesów ECB – kto tak naprawdę ma prawo głosu?

Rada Prezesów Europejskiego Banku Centralnego to najwyższy organ decyzyjny odpowiedzialny za ustalanie stóp procentowych i prowadzenie polityki pieniężnej Wspólnoty. Prawo głosu wśród jej członków określa tak zwany system rotacyjny. W Read more

Wymiana walut – czy fiskus może się o nią upomnieć?

Wszystko, co w życiu piękne, musi być opodatkowane. Nie inaczej jest z wymianą walut. 30 kwietnia upłynął czas składania deklaracji PIT i niestety część podatników zapomniała uwzględnić w swoim zeznaniu Read more

Poranny komentarz walutowy 25.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dzisiejsza sesja prawdopodobnie będzie należała do jednej ze spokojniejszych. Inwestorzy zwrócą uwagę jedynie na poranną publikację indeksu instytutu Ifo z Niemiec. W notowaniach złotego widać było dziś rano lekkie umocnienie.

Główna para walutowa po wczorajszym rajdzie w dół, dziś rozpoczęła sesję od lekkiego umocnienia euro. Być może dzisiejsza publikacja indeksu instytutu Ifo wesprze wspólną walutę bardziej niż wtorkowy indeks ZEW. Umocnienie dolara do poziomu 1,1132 wskazuje na to, że nastawienie uczestników rynku, co do podwyżki stóp procentowych jest bardziej optymistyczne niż do tej pory. Średni kurs euro dziś rano wyniósł 1,11 USD.

Notowania złotego dziś rozpoczęły się spokojniej. Po wczorajszych wzrostach przyszedł czas na lekkie odreagowanie. Zwłaszcza przyda się to parze GBP/PLN, która podczas wczorajszej sesji wzrosła do 5,80. Najwyraźniej ryzyko związane z Brexitem zmniejszyło się i funt postanowił to wykorzystać. Kurs euro po dotarciu do 4,45 środową sesję rozpoczął od spadku do 4,41. Podobnie wygląda sytuacja na dolarze, który osłabił się wobec naszej waluty do 3,95. Najbardziej w cenie trzyma się frank szwajcarski, który oscyluje w pobliży poziomu 4,00.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Indeks instytutu Ifo – Niemcy
 • Stopa bezrobocia – Polska
 • Koniunktura konsumencka – Polska
 • Tygodniowe zmiany zapasów paliwa – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

25.05.2016 09:22
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000