KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

zakupy internetowe

Zakupy na chińskich portalach. Co zrobić by były jeszcze korzystniejsze?

Poruszanie na początku października kwestii świątecznych zakupów wydawać mogłoby się przesadne i niepotrzebne, a jednak… Biorąc pod uwagę fakt, że coraz więcej osób korzysta z zagranicznych portali okazuje się, że Read more

Czy Brexit zdominuje rynek finansowy w czerwcu?

Czy Wielka Brytania pozostanie w Unii Europejskiej? Czy Rezerwa Federalna dokona kolejnej podwyżki stóp procentowych? Czy zostanie osiągnięte porozumienie w kwestii produkcji ropy naftowej na świecie? Odpowiedź na te trzy Read more

Poranny komentarz walutowy 26.01.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Złoty otrzyma dziś solidne dane makro, które mogą zmienić jego pozycję wobec pozostałych walut. Duże znaczenie dla kursów walut będą miały również publikacje ze Stanów Zjednoczonych. Inwestorzy z uwagą będą również obserwować notowania ropy naftowej, która powróciła do tendencji spadkowej.

Wczorajsza wypowiedz Mario Draghiego niektórych inwestorów upewniała w przekonaniu, że podczas marcowego posiedzenia EBC może dokonać kolejnych zmian w wysokości stóp procentowych. Notowania głównej pary walutowej pozostają pod sporym wpływem zmian zachodzących na rynku surowców. Ropa zdaje się postanowiła zakończyć wzrost i dzisiejszy poranek rozpoczęła od silnych spadków. Para EUR/USD do środowego posiedzenia Fedu z dużym prawdopodobieństwem pozostanie w wąskim kanale wahań 1.0805-1,0960. Dziś rano za jedno euro średnio płaciliśmy 1,08 USD.

Od początku dzisiejszej sesji mamy zauważalne osłabienie naszej waluty. Euro po zeszłotygodniowym spadku, ten tydzień rozpoczęło od konkretnego wzrostu. Nad ranem wahało się w przedziale 4,48-4,49. Notowania na parze CHF/PLN również rozpoczęliśmy zdecydowanie wyżej niż wczoraj. Po publikacji danych o bilansie handlu zagranicznego w Szwajcarii, który okazał się gorszy niż prognozowano, frank powinien się osłabić. Niestety rynek najwyraźniej zlekceważył te dane, ponieważ kurs CHF podskoczył do 4,08. Na parze USD/PLN obserwujemy nieprzerwanie tendencję wzrostową. Dzisiejsze notowania również rozpoczęły się zdecydowanie wyżej niż poniedziałkowe. Średni kurs dolara na początku dzisiejszego handlu wyniósł 4,12 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Publikacja wysokości stopy bezrobocia – Polska
 • Publikacja wstępnych danych o rocznym poziomie PKB – Polska
 • Wystąpienie publiczne Marka Carneya, szefa BoE – Wielka Brytania
 • Wstępny indeks PMI dla usług – USA
 • Indeks zaufanie konsumentów – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

26.01.2016 09:52
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000