KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Zagraniczne zakupy – czy wciąż są popularne?

Osobom żyjącym na przełomie wieków zapewne nieobce były wyjazdy poza granice kraju w celach nie stricte turystycznych, a zakupowych. Duża popularnością cieszyły się przede wszystkim sklepy znajdujące się u zachodnich Read more
podatki, zmiany, przedsiębiorcy, firma, Ekantor.pl

Ważne zmiany dla przedsiębiorców

Prowadzący własny biznes muszą już od początku 2018 roku zachować wzmożoną czujność. Zmianom bowiem ulega nie tylko system podatkowy i ZUS, ale pojawiają się również dodatkowe opłaty, zasady ochrony danych Read more

Poranny komentarz walutowy 27.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Ostatni dzień handlu na rynku walutowym przyniósł nieznaczne umocnienie złotego. Oczy wszystkich inwestorów będą dziś zwrócone w kierunku wieczornego wystąpienia prezes Fedu J. Yellen.

Dziś oczy wszystkich inwestorów będą zwrócone tylko w jedną stronę – USA. Wieczorne wystąpienie Janet Yellen jest wyczekiwane przez uczestników odkąd poznaliśmy zapiski protokołu z ostatniego posiedzenia Fedu, które zasugerowały, że kolejna podwyżka stóp procentowych może nastąpić już w czerwcu. Notowania głównej pary walutowej, mimo że zmienne, utrzymują się poniżej poziomu 1,12. Dolar wykorzystuje optymistyczny nastrój na rynku. Wczorajsze mieszane dane ze Stanów Zjednoczonych nieznacznie osłabiły USD, jednak dzisiejszą sesję rozpoczął od niewielkiego umocnienia. Średni kurs euro wyniósł dziś rano 1,11 USD.

Złoty po jednym dniu nieobecności na rynku niewiele zmienił swoją pozycję. Poza mocniejszymi wahaniami w trakcie wczorajszej sesji, które na parze EUR/PLN doszły maksymalnie do 4,41 nie zanotowano trwalszych zmian. Dzisiejszą sesję rozpoczęliśmy o 2 grosze niżej. Średni kurs euro wyniósł 4,39 PLN. Na parach USD/PLN oraz CHF/PLN obserwujemy drugi dzień umocnienie złotego kolejno do poziomu 3, 93 i 3,97. Wczorajsza nieobecność złotego również pomogła mu w umocnieniu wobec funta. Para GBP/PLN z poziomu 5,82 obecnie znajdujemy się na 5,76.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Sprzedaż detaliczna – Hiszpania
 • Protokół z posiedzenia RPP – Polska
 • PKB – USA
 • Wystąpienie publiczne prezes Fedu J. Yellen – USA.

 


cele informacyjne komentarz walutowy

27.05.2016 09:29
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000