KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

5 sposobów na efektywniejszą pracę

5 sposobów na efektywniejszą pracę i większe zarobki

Szukając sposobów na poprawę sytuacji finansowej, często sięgamy po skomplikowane rozwiązania, pomijając podstawy. Korelacja pomiędzy zarządzaniem czasem, a finansami została dostrzeżona m.in. w polskich przysłowiach. W końcu jak mówi jedno ... Czytaj całość
Firma budowlana

Firmy budowlane – jak wejść na zagraniczny rynek i zacząć zarabiać w EURO

Sytuacja polskich firm budowlanych nie prezentuje się optymistycznie. Duża konkurencja, brak nowych inwestycji oraz niemożność odzyskania zaległości - to tylko część problemów, z którymi boryka się ten sektor. Wiele firm, ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 27.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Ostatni dzień handlu na rynku walutowym przyniósł nieznaczne umocnienie złotego. Oczy wszystkich inwestorów będą dziś zwrócone w kierunku wieczornego wystąpienia prezes Fedu J. Yellen.

Dziś oczy wszystkich inwestorów będą zwrócone tylko w jedną stronę – USA. Wieczorne wystąpienie Janet Yellen jest wyczekiwane przez uczestników odkąd poznaliśmy zapiski protokołu z ostatniego posiedzenia Fedu, które zasugerowały, że kolejna podwyżka stóp procentowych może nastąpić już w czerwcu. Notowania głównej pary walutowej, mimo że zmienne, utrzymują się poniżej poziomu 1,12. Dolar wykorzystuje optymistyczny nastrój na rynku. Wczorajsze mieszane dane ze Stanów Zjednoczonych nieznacznie osłabiły USD, jednak dzisiejszą sesję rozpoczął od niewielkiego umocnienia. Średni kurs euro wyniósł dziś rano 1,11 USD.

Złoty po jednym dniu nieobecności na rynku niewiele zmienił swoją pozycję. Poza mocniejszymi wahaniami w trakcie wczorajszej sesji, które na parze EUR/PLN doszły maksymalnie do 4,41 nie zanotowano trwalszych zmian. Dzisiejszą sesję rozpoczęliśmy o 2 grosze niżej. Średni kurs euro wyniósł 4,39 PLN. Na parach USD/PLN oraz CHF/PLN obserwujemy drugi dzień umocnienie złotego kolejno do poziomu 3, 93 i 3,97. Wczorajsza nieobecność złotego również pomogła mu w umocnieniu wobec funta. Para GBP/PLN z poziomu 5,82 obecnie znajdujemy się na 5,76.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Sprzedaż detaliczna – Hiszpania
 • Protokół z posiedzenia RPP – Polska
 • PKB – USA
 • Wystąpienie publiczne prezes Fedu J. Yellen – USA.

 


cele informacyjne komentarz walutowy

27.05.2016 09:29
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000