Poranny komentarz walutowy 29.03.2016

Powrót na rynek po świątecznym weekendzie okazał się całkiem dobry dla złotego, który umocnił się wobec większości walut. Najważniejsze dla inwestorów podczas dzisiejszej sesji będzie wystąpienie publiczne prezes Fedu Janet Yellen.

Amerykańska waluta niestety tylko straciła na wczorajszej nieobecności europejskich inwestorów. Dolar osłabił się wczoraj wobec euro z poziomu 1,11 do 1,12. Przyczyniły się do tego również słabe dane o dochodach amerykanów, które wypadły gorzej od oczekiwań rynku. Dziś USD wyraźnie próbuje odrobić straty, ponieważ od rana kurs idzie mocno w dół. Dziś w centrum uwagi inwestorów będzie wystąpienie publiczne J. Yellen. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,11 USD.

Złoty po przerwie wraca w pełni sił. Dzisiejszy poranek rozpoczął od umocnienia wobec euro do poziomu 4,23. Na parze GBP/PLN i CHF/PLN również nasza waluta zyskała. Jedynie dolar poderwał się do wzrostu. Powrót inwestorów na rynek walutowy po świątecznej przerwie może się przyczynić do większej zmienności w kursach walut. Średni kurs funta o poranku wyniósł 5,40 PLN, za franka szwajcarskiego trzeba było zapłacić 3,89, natomiast dolar był wyceniony na 3,79 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

  • Indeks zaufania konsumentów – USA
  • Wystąpienie publiczne Janet Yellen (prezes Fed) – USA
  • Tygodniowa zmiana zapasów paliwa – USA.
29.03.2016
Trześniowski