KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Dane klientów bankowych

Dane klientów banków i informacje o rachunkach trafiły na sprzedaż

Idea Bank, mBank, Credit Agricole i ING Bank Śląski - jeżeli posiadasz rachunek, w którymś z tych banków to niestety informacje o Tobie i Twoim koncie mogły trafić do sieci. ... Czytaj całość
Finanse podczas podróży

5 sposobów jak zabezpieczyć pieniądze w podróży

Rozpoczyna się sezon urlopowy, który z założenia ma być czasem spokoju i odpoczynku. Jeżeli jednak odpowiednio nie zabezpieczymy swoich finansów - beztroskie wakacje mogą szybko dobiec końca i zamienić się ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 29.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Powrót na rynek po świątecznym weekendzie okazał się całkiem dobry dla złotego, który umocnił się wobec większości walut. Najważniejsze dla inwestorów podczas dzisiejszej sesji będzie wystąpienie publiczne prezes Fedu Janet Yellen.

Amerykańska waluta niestety tylko straciła na wczorajszej nieobecności europejskich inwestorów. Dolar osłabił się wczoraj wobec euro z poziomu 1,11 do 1,12. Przyczyniły się do tego również słabe dane o dochodach amerykanów, które wypadły gorzej od oczekiwań rynku. Dziś USD wyraźnie próbuje odrobić straty, ponieważ od rana kurs idzie mocno w dół. Dziś w centrum uwagi inwestorów będzie wystąpienie publiczne J. Yellen. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,11 USD.

Złoty po przerwie wraca w pełni sił. Dzisiejszy poranek rozpoczął od umocnienia wobec euro do poziomu 4,23. Na parze GBP/PLN i CHF/PLN również nasza waluta zyskała. Jedynie dolar poderwał się do wzrostu. Powrót inwestorów na rynek walutowy po świątecznej przerwie może się przyczynić do większej zmienności w kursach walut. Średni kurs funta o poranku wyniósł 5,40 PLN, za franka szwajcarskiego trzeba było zapłacić 3,89, natomiast dolar był wyceniony na 3,79 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Indeks zaufania konsumentów – USA
 • Wystąpienie publiczne Janet Yellen (prezes Fed) – USA
 • Tygodniowa zmiana zapasów paliwa – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

29.03.2016 10:25
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000