KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

W świat z Ekantor.pl #6: Tutaj płaci się słońcem

Mateusz Koszela by się zakochać pokonał autostopem pół Ameryki Południowej. W ten sposób trafił do dawnego państwa Inków, gdzie dowiedział się ile warte jest słońce i miał okazję wspierać Polaków Read more
Jak wybrać kantor internetowym, wymiana walut, Ekantor.pl

Jak wybrać kantor internetowy?

Co jest ważniejsze kurs walut czy spread? Dlaczego nie każdy certyfikat jest gwarancją jakości? I czy rzeczywiście opłaca się korzystać z promocji na wymianę walut? To tylko część pytań, na Read more

Poranny komentarz walutowy 3.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Handel na rynku walutowym podczas dzisiejszej sesji upłynie pod znakiem wielu publikacji makroekonomicznych, spośród których największe znaczenie będzie miał indeks PMI dla usług. Czwartkowy poranek zaczęliśmy od osłabienia złotego wobec większości walut.

Opublikowany wczoraj w USA raport ADP bardzo pozytywnie zaskoczył swoim wzrostem inwestorów. Przełożyło się to na poprawę nastroju na rynkach finansowych, czego dowodem jest również wzrost na rynku ropy naftowej. Teraz uczestnicy rynku będą czekać na piątkowe dane z rynku pracy, które potwierdzą, czy gorsza końcówka roku w przemyśle miała wpływ na poziom zatrudnienia. Średni kurs euro o poranku wyniósł 1,08 USD.

Dziś rano złoty osłabił się wobec większości walut, co było prawdopodobnie korektą do wczorajszego silniejszego umocnienia, przede wszystkim na parze z euro. Przyczyną dużej zmienności na parach złotowych była również seria danych makro opublikowana dla większości państw UE. Złoty dziś rano był wyceniony przez rynek średnio na 4,32 PLN za EUR, 3,98 PLN za USD oraz 3,99 PLN za CHF.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Indeks PMI dla usług – Strefa Euro
 • Indeks PMI dla usług – Wielka Brytania
 • Sprzedaż detaliczna – Strefa Euro
 • Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych – USA
 • Indeks PMI dla usług – USA
 • Zamówienia na dobra trwałego użytku – USA
 • Zamówienia w przemyśle – USA
 • Raport ISM dla usług – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

03.03.2016 09:59
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!