KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Włochy zimą – 5 pomysłów na najtańszy i najlepszy urlop w Twoim życiu

Zima w Polsce nie należy do najprzyjemniejszych. Długie wieczory, ziąb przenikający do kości i śnieg z deszczem są w stanie zepsuć humor nawet największemu optymiście. Dlatego warto go poprawić wyprawą ... Czytaj całość

Nowy projekt ustawy frankowej zbyt łagodny dla banków

Zaprezentowany we wtorek najnowszy projekt ustawy frankowej spotkał się ze sporą falą krytyki. Jego wymiar jest łagodniejszy w skutkach dla banków, niż ten zaprezentowany w styczniu, a koszt z jakim ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 3.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Handel na rynku walutowym podczas dzisiejszej sesji upłynie pod znakiem wielu publikacji makroekonomicznych, spośród których największe znaczenie będzie miał indeks PMI dla usług. Czwartkowy poranek zaczęliśmy od osłabienia złotego wobec większości walut.

Opublikowany wczoraj w USA raport ADP bardzo pozytywnie zaskoczył swoim wzrostem inwestorów. Przełożyło się to na poprawę nastroju na rynkach finansowych, czego dowodem jest również wzrost na rynku ropy naftowej. Teraz uczestnicy rynku będą czekać na piątkowe dane z rynku pracy, które potwierdzą, czy gorsza końcówka roku w przemyśle miała wpływ na poziom zatrudnienia. Średni kurs euro o poranku wyniósł 1,08 USD.

Dziś rano złoty osłabił się wobec większości walut, co było prawdopodobnie korektą do wczorajszego silniejszego umocnienia, przede wszystkim na parze z euro. Przyczyną dużej zmienności na parach złotowych była również seria danych makro opublikowana dla większości państw UE. Złoty dziś rano był wyceniony przez rynek średnio na 4,32 PLN za EUR, 3,98 PLN za USD oraz 3,99 PLN za CHF.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

  • Indeks PMI dla usług – Strefa Euro
  • Indeks PMI dla usług – Wielka Brytania
  • Sprzedaż detaliczna – Strefa Euro
  • Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych – USA
  • Indeks PMI dla usług – USA
  • Zamówienia na dobra trwałego użytku – USA
  • Zamówienia w przemyśle – USA
  • Raport ISM dla usług – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

03.03.2016 09:59
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
  1. Piotrek
    06.11.2016
    Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
  2. Zwi3b3l
    15.09.2016
    Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
  3. Aga
    07.10.2016
    Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
  4. Robert
    02.11.2016
    Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000