KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Dźwignia finansowa

Ryzyko walutowe

Zawieranie transakcji w innej walucie, niż ta, którą posługujemy się na co dzień, może w pewnych sytuacjach nieść korzyści i przełożyć się na zyski. Jednak, nie zawsze tak być musi. Read more
dolar,

Dobra sytuacja na rynku pracy w USA

W piątek przedstawione zostały - tak wyczekiwane przez inwestorów - dane dotyczące sytuacji na amerykańskim rynku pracy. Zatrudnienie w sektorze pozarolniczym wzrosło, ale w stopniu mniejszym niż się spodziewano. Informacja Read more

Poranny komentarz walutowy 30.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Podwyżka stóp procentowych w USA być może nastąpi już w najbliższych miesiącach. Taki wniosek wyciągnęli inwestorzy po piątkowym przemówieniu prezes Fed J. Yellen. Kluczowe w nadchodzącym tygodniu dla kursów walut będą dane makro.

Inwestorzy zainteresowani notowaniami dolara otrzymali na zakończenie zeszłego tygodnia kolejny sygnał, który świadczy o tym, że podwyżka stóp procentowych w USA może nadejść już w najbliższych miesiącach. Podczas piątkowego wystąpienia prezes Fed Janet Yellen podkreśliła ona, że ruch w kierunku zmiany polityki monetarnej może nastąpić już w najbliższym czasie. Najważniejszy w tym tygodniu będzie ponownie piątek. Poznamy wówczas dane z amerykańskiego rynku pracy, których istotę wielokrotnie Yellen podkreślała w swoim przemówieniu. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,11 USD.

Złoty w tym tygodniu będzie zależny od danych makroekonomicznych, z których najważniejsze będę te ze Stanów Zjednoczonych. Dla Polski istotny również będą jutrzejszy finalny odczyt dynamiki PKB. Nasza waluta dzisiejszą sesję rozpoczęła dość spokojnie na parze z euro znajduje się w okolicy 4,38, a kurs USD/PLN waha się w okolicy 3,94. Notowania funta brytyjskiego oscylują wokół poziomu 5,77, natomiast frank szwajcarski osłabił się wobec złotego do wartości 3,96.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Indeks instytutu KOF – Szwajcaria
 • Inflacja HICP – Hiszpania
 • Koniunktura gospodarcza – Strefa Euro
 • Inflacja konsumencka – Niemcy.

cele informacyjne komentarz walutowy

30.05.2016 09:31
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000