KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Co wpływa na kursy walut?

Co wpływa na zmiany kursów walut?

Kursy walut ulegają ciągłym zmianom. W ciągu dnia te zmiany mogą być praktycznie niezauważalne, ale w skali tygodnia, miesiąca lub kwartału bywają znaczące. Warto jest wiedzieć, co wpływa na zmiany Read more
Pracownicy

NBP ma obawy, co do przyszłości rynku pracy

W ostatnim czasie możemy mówić, że mamy do czynienia z tzw. rynkiem pracownika. Ta optymistyczna - dla osób szukających zatrudnienia - teza ma poparcie danych. Mimo to raport opublikowany przez Read more

Poranny komentarz walutowy 30.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Podwyżka stóp procentowych w USA być może nastąpi już w najbliższych miesiącach. Taki wniosek wyciągnęli inwestorzy po piątkowym przemówieniu prezes Fed J. Yellen. Kluczowe w nadchodzącym tygodniu dla kursów walut będą dane makro.

Inwestorzy zainteresowani notowaniami dolara otrzymali na zakończenie zeszłego tygodnia kolejny sygnał, który świadczy o tym, że podwyżka stóp procentowych w USA może nadejść już w najbliższych miesiącach. Podczas piątkowego wystąpienia prezes Fed Janet Yellen podkreśliła ona, że ruch w kierunku zmiany polityki monetarnej może nastąpić już w najbliższym czasie. Najważniejszy w tym tygodniu będzie ponownie piątek. Poznamy wówczas dane z amerykańskiego rynku pracy, których istotę wielokrotnie Yellen podkreślała w swoim przemówieniu. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,11 USD.

Złoty w tym tygodniu będzie zależny od danych makroekonomicznych, z których najważniejsze będę te ze Stanów Zjednoczonych. Dla Polski istotny również będą jutrzejszy finalny odczyt dynamiki PKB. Nasza waluta dzisiejszą sesję rozpoczęła dość spokojnie na parze z euro znajduje się w okolicy 4,38, a kurs USD/PLN waha się w okolicy 3,94. Notowania funta brytyjskiego oscylują wokół poziomu 5,77, natomiast frank szwajcarski osłabił się wobec złotego do wartości 3,96.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Indeks instytutu KOF – Szwajcaria
 • Inflacja HICP – Hiszpania
 • Koniunktura gospodarcza – Strefa Euro
 • Inflacja konsumencka – Niemcy.

cele informacyjne komentarz walutowy

30.05.2016 09:31
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000