KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Włoskie referendum

Włoskie referendum: tykająca bomba Europy

4 grudnia Włosi ruszą zagłosować w sprawie reformy rodzimego systemu parlamentarnego. Mimo, że referendum nie sprawia wrażenia, by mogło wpłynąć na dalsze losy Europy to w rzeczywistości zasięg Read more

Warszawa

Wiara w polskie PKB nie zanika. Agencja Moody’s podnosi prognozy

Jedna z agencji należących do tzw. wielkiej trójki zdecydowała się na podniesienie prognozy PKB Polski na 2017 rok do poziomu 3,2%. Moody’s oczekuje, że sytuacja na rynku pracy wciąż będzie Read more

Poranny komentarz walutowy 4.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Najważniejszy dzień na rynku walutowym trwa. Inwestorzy będą dziś niecierpliwie wyczekiwać danych z amerykańskiego rynku pracy. Kursy walut dziś rano były stabilne, jedynie większe wahania dało się zaobserwować na parze EUR/PLN.    

Wczoraj rynek otrzymał kiepskie dane z amerykańskiej gospodarki. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wzrosła więcej niż rynek przewidział. Natomiast zamówienia na dobra trwałe i zamówienia w przemyśle wypadły słabo. Rewelacji również nie było, jeśli chodzi o raport ISM dla usług, w którym indeks aktywności biznesowej owszem wzrósł do 57,8 pkt z 53,9 pkt, ale same usługi po prostu wypełniły prognozę 53,4 pkt i nic więcej. To spowodowało osłabienie dolara do 1,09. Dziś notowania pary EUR/USD rozpoczęły notowania od lekkich wahań. Średni kurs euro wyniósł 1,09 USD.

Notowania naszej waluty w ostatnim dniu handlu rozpoczęły się całkiem dobrze. Złoty umocnił się wobec większości walut. Brak ważniejszych danych makroekonomicznych na naszym lokalnym rynku powoduje, że inwestorzy całą swoją uwagę skupią na zaplanowanych na godz. 14:30 publikacjach ze Stanów Zjednoczonych. Złoty dziś rano był wyceniony przez rynek średnio na 4,32 PLN za EUR, 3,95 PLN za USD oraz 3,98 PLN za CHF. Wymiana walut podczas dzisiejszej sesji może być bardzo korzystna, należy jednak uważnie obserwować to, co będzie działo się na rynku i rozważnie podejmować decyzje.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Handel zagraniczny – USA
 • Sytuacja na rynku pracy – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

04.03.2016 10:26
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000