Poranny komentarz walutowy 4.03.2016

Najważniejszy dzień na rynku walutowym trwa. Inwestorzy będą dziś niecierpliwie wyczekiwać danych z amerykańskiego rynku pracy. Kursy walut dziś rano były stabilne, jedynie większe wahania dało się zaobserwować na parze EUR/PLN.    

Wczoraj rynek otrzymał kiepskie dane z amerykańskiej gospodarki. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wzrosła więcej niż rynek przewidział. Natomiast zamówienia na dobra trwałe i zamówienia w przemyśle wypadły słabo. Rewelacji również nie było, jeśli chodzi o raport ISM dla usług, w którym indeks aktywności biznesowej owszem wzrósł do 57,8 pkt z 53,9 pkt, ale same usługi po prostu wypełniły prognozę 53,4 pkt i nic więcej. To spowodowało osłabienie dolara do 1,09. Dziś notowania pary EUR/USD rozpoczęły notowania od lekkich wahań. Średni kurs euro wyniósł 1,09 USD.

Notowania naszej waluty w ostatnim dniu handlu rozpoczęły się całkiem dobrze. Złoty umocnił się wobec większości walut. Brak ważniejszych danych makroekonomicznych na naszym lokalnym rynku powoduje, że inwestorzy całą swoją uwagę skupią na zaplanowanych na godz. 14:30 publikacjach ze Stanów Zjednoczonych. Złoty dziś rano był wyceniony przez rynek średnio na 4,32 PLN za EUR, 3,95 PLN za USD oraz 3,98 PLN za CHF. Wymiana walut podczas dzisiejszej sesji może być bardzo korzystna, należy jednak uważnie obserwować to, co będzie działo się na rynku i rozważnie podejmować decyzje.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

  • Handel zagraniczny – USA
  • Sytuacja na rynku pracy – USA.
04.03.2016
Aniela Agopsowicz