KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

weekendowy_wypad

Weekendowy wypad – jak i gdzie podróżować, aby było tanio. Radzą blogerzy i biura turystyczne

“Przygotowania i planowanie to też już część wyjazdu, więc również mogą być ekscytujące, czyż nie?” - takie pytanie zadają autorzy jednego z blogów o tematyce podróżniczej. Mimo, to dla wielu ... Czytaj całość
oszczedzanie

Jak zaoszczędzić ponad 600 złotych miesięcznie bez rezygnacji z przyjemności?

Ludzi można podzielić na tych co lubią wydawać oraz na tych, co wolą oszczędzać. Popadanie w skrajności nie jest jednak zwykle dobrym rozwiązaniem. Czy można zatem odnaleźć złoty środek? Można. ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 4.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia Fedu i EBC oraz bardzo dużo ważnych danych makroekonomicznych – to czeka nas w tym tygodniu. Zmienność kursów walut może być w nadchodzących dniach dość duża.

Dolar nie potrafił skorzystać z dobrych danych, które otrzymał podczas piątkowej sesji. Indeks PMI oraz ISM dla przemysłu wykazały poprawę sytuacji w tym sektorze gospodarczym Stanów Zjednoczonych. Nie najgorsze również okazały się dane z rynku pracy. Lekkim zaskoczeniem był jedynie wzrost stopy bezrobocia. Amerykańska waluta umocnił się dopiero dziś rano, jednak nie tyle ile mogliśmy się tego spodziewać. W najbliższych dniach możemy obserwować silniejsze wahania, ze względu na dużą liczbę publikacji oraz wystąpień publicznych przedstawicieli banków centralnych. Inwestorzy wyczekują również protokołów z ostatnich posiedzeń Fedu oraz EBC. Kurs euro w dalszym ciągu znajduje się powyżej poziomu 1,13.

Złoty po porannych wahaniach umocnił się wobec większości walut. Najbardziej dało się to zauważyć na parze z funtem i euro. Kurs dolara i franka relatywnie stabilnie. Piątkowy wzrost indeksu PMI w Polsce drugi miesiąc z rzędu pozytywnie zaskoczył inwestorów. W tym tygodniu również czeka nas kilka ważnych wydarzeń. Poznamy decyzję Redy Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych w Polsce, a oprócz tego inwestorzy zwrócą uwagę m.in. na wystąpienie prezes Fedu Janet Yellen, która będzie przemawiać w Nowym Jorku. Dziś rano za jedno euro trzeba było zapłacić 4,23, za dolara 3,72, za franka 3,88, natomiast za funta 5,29.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Wystąpienie publiczne Petera Praeta – Strefa Euro
 • Zamówienia na dobra trwałego użytku – USA
 • Zamówienia w przemyśle – USA
 • Wystąpienie publiczne szefa Fedu z Bostonu (Eric Rosengren) – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

04.04.2016 09:35
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000