KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Auto z Niemiec – stać Cię na lepsze niż myślisz

Kiedy wiemy, że dane zjawisko jest niezwykle popularne? Wtedy, gdy zaczynają powstawać na jego temat memy. A tych związanych z niemieckimi samochodami nie brakuje. Dobry stan techniczny, wygląd, którego modele ... Czytaj całość
Spread

Kursy walut – skąd ta różnica?

Spotykamy się z nimi zarówno kupując walutę na wakacyjny wyjazd jak i spłacając kredyt we frankach - to spready walutowe, czyli różnice między kursami kupna i sprzedaży. Sprawdźmy, jaki mają ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 4.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dziś zapowiada się ciekawa sesja na rynku walutowym. Duża liczba publikacji makroekonomicznych może wprowadzić spore zmiany w kursach walut. W centrum uwagi inwestorów będzie amerykański raport ADP z rynku pracy.

Podczas wczorajszej nieobecności polskich inwestorów na rynku dużo się działo. Para EUR/USD przebiła kluczowy poziom 1,15 chwilowo dochodząc nawet do 1,16. Ostatni raz euro taką wartość osiągnęło na początku zeszłego roku. Przyczyn osłabienia dolara należy szukać w kolejnych kiepskich danych makro z USA. Indeks ISM dla przemysłu spadł z 51,8 pkt do 50,9 pkt. Dziś notowania tej pary uspokoiły się i zeszły poniżej 1,15. Kolejna spora seria danych makro ze Stanów Zjednoczonych przed nami. Duża zmienność kursu euro podczas dzisiejszej sesji jest bardziej niż pewna. Średni kurs EUR wyniósł dziś 1,14 USD.

Złoty – tak jak można było się tego spodziewać – osłabił się wobec większości walut w związku z wczorajszym świętem. Nieobecność danego kraju na rynku walutowym w środku tygodnia zawsze rzutuje na wartość rodzimej walut. Kurs euro ponownie zbliżył się do poziomu 4,40 a wartość franka podskoczyła do okolicy 4,40. Jedynie z racji słabych odczytów z USA PLN chwilowo umocniło się wobec dolara. Jednakże nie trwało to długo, ponieważ dziś rano USD/PLN podskoczyło do poziomu 3,82. Funt brytyjski po wczorajszym osłabieniu wobec złotego, dziś rozpoczął sesję od odrabiania strat i aktualnie znajduje się powyżej 5,56 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Sprzedaż detaliczna – Węgry
 • Indeks PMI dla usług – Niemcy
 • Indeks PMI dla usług – Strefa Euro
 • Sprzedaż detaliczna – Strefa Euro
 • Raport ADP – USA
 • Bilans handlu zagranicznego – USA
 • Indeks PMI dla usług – USA
 • Zamówienia na dobra trwałego użytku – USA
 • Raport IMS dla usług – USA
 • Tygodniowa zmiana zapasów paliwa – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

04.05.2016 09:06
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000