KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Cena paliwa

Zrzuta na drogi. Kierowcy dołożą 20 groszy do każdego litra paliwa

20 groszy na litrze paliwa - taki ma być przymusowy wkład polskich kierowców w budowę dróg. To znacznie podniesie koszt zakupu paliwa, które i tak do najtańszych nie należą. [Aktualizacja Read more
rubel, waluta, Rosja, Ekantor.pl

Rubel – wszystko co trzeba wiedzieć

Rosyjski rubel nie należy do grona najmocniejszy walut świata. Kryzysy polityczne ostatnich lat dały mu się mocno we znaki a nawet wcześniej nie był pieniądzem dominującym na rynkach finansowych. Jednak Read more

Poranny komentarz walutowy 4.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dziś zapowiada się ciekawa sesja na rynku walutowym. Duża liczba publikacji makroekonomicznych może wprowadzić spore zmiany w kursach walut. W centrum uwagi inwestorów będzie amerykański raport ADP z rynku pracy.

Podczas wczorajszej nieobecności polskich inwestorów na rynku dużo się działo. Para EUR/USD przebiła kluczowy poziom 1,15 chwilowo dochodząc nawet do 1,16. Ostatni raz euro taką wartość osiągnęło na początku zeszłego roku. Przyczyn osłabienia dolara należy szukać w kolejnych kiepskich danych makro z USA. Indeks ISM dla przemysłu spadł z 51,8 pkt do 50,9 pkt. Dziś notowania tej pary uspokoiły się i zeszły poniżej 1,15. Kolejna spora seria danych makro ze Stanów Zjednoczonych przed nami. Duża zmienność kursu euro podczas dzisiejszej sesji jest bardziej niż pewna. Średni kurs EUR wyniósł dziś 1,14 USD.

Złoty – tak jak można było się tego spodziewać – osłabił się wobec większości walut w związku z wczorajszym świętem. Nieobecność danego kraju na rynku walutowym w środku tygodnia zawsze rzutuje na wartość rodzimej walut. Kurs euro ponownie zbliżył się do poziomu 4,40 a wartość franka podskoczyła do okolicy 4,40. Jedynie z racji słabych odczytów z USA PLN chwilowo umocniło się wobec dolara. Jednakże nie trwało to długo, ponieważ dziś rano USD/PLN podskoczyło do poziomu 3,82. Funt brytyjski po wczorajszym osłabieniu wobec złotego, dziś rozpoczął sesję od odrabiania strat i aktualnie znajduje się powyżej 5,56 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Sprzedaż detaliczna – Węgry
 • Indeks PMI dla usług – Niemcy
 • Indeks PMI dla usług – Strefa Euro
 • Sprzedaż detaliczna – Strefa Euro
 • Raport ADP – USA
 • Bilans handlu zagranicznego – USA
 • Indeks PMI dla usług – USA
 • Zamówienia na dobra trwałego użytku – USA
 • Raport IMS dla usług – USA
 • Tygodniowa zmiana zapasów paliwa – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

04.05.2016 09:06
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000