KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

dyrektor finansowy

Rola dyrektora finansowego w małym i średnim przedsiębiorstwie

Sektor mikro, małych i średnich przedsiębiorstw ma dominującą rolę w kształtowaniu obecnej gospodarki, zarówno tej europejskiej, jak i krajowej. Według danych GUS (stan na 2013 r.) w Polsce działa 1,77 Read more
Uwolniony frank szwajcarski, kurs, kredyty w chf

To się opłaca

Wymiana walut online to trend wśród polskich użytkowników. To prawdziwy fenomen, jeśli zestawić go z użytkownikami z innych krajów. Skąd bierze się owa popularność? Z czego wynika zainteresowanie? Na te Read more

Poranny komentarz walutowy 5.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Główna para walutowa stabilizuje się. Dolar otrzymał wczoraj mieszane dane, które nieznacznie umocniły go wobec euro. Najważniejsze dla inwestorów będą jutrzejsze dane z amerykańskiego rynku pracy.

Wczorajsze mieszane dane z USA spowodowały zejście głównej pary walutowej poniżej poziomu 1,15. Raport ADP okazał się bardzo słaby, jednak pozostałe wskaźniki złagodziły jego negatywny wpływ na kurs dolara. Indeks PMI oraz ISM dla usług były lepsze od oczekiwań. Również zadowalające okazały się zamówienia na dobra trwałe. Teraz inwestorzy czekają już tylko zakrajowe dane z amerykańskiego rynku pracy. Średni kurs euro wyniósł dziś rano 1,14 USD.

Złoty mimo negatywnego nastroju panującego na lokalnym rynku w związku z przyszłotygodniowym raportem agencji ratingowej utrzymuje stabilną pozycję. Kurs euro dziś rano znajdował się w okolicy poziomu 4,39 a wartość dolara utrzymała się w okolicy 3,82. Notowania franka szwajcarskiego będą dziś ograniczone z racji dnia wolnego od pracy. Inwestorzy zainteresowani brytyjską walutą zwrócą dziś uwagę na dane dotyczące usług w tym państwie.  Średni kurs GBP wyniósł dziś rano 5,55 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Indeks PMI dla usług – Wielka Brytania
 • Wnioski o zasiłki dla bezrobotnych – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

05.05.2016 08:58
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000