KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Konto walutowe dla podróżujących

Konto walutowe podróżnika

Częste zagraniczne wyjazdy, stwarzają pewien problem z płatnościami dokonywanymi poza granicami kraju. Transakcje bezgotówkowe, często nakładają na turystę konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów, związanych z przewalutowaniem płatności oraz odprowadzaniem prowizji dla ... Czytaj całość

5 powodów, które sprawią że pokochasz polskie pieniądze

O Polakach, jak o każdym innym narodzie krąży wiele opinii. Z jednymi się zgadzamy, inne uznajemy za obraźliwe, jednak to co wyróżnia nas na tle innych narodowości to ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 5.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Główna para walutowa stabilizuje się. Dolar otrzymał wczoraj mieszane dane, które nieznacznie umocniły go wobec euro. Najważniejsze dla inwestorów będą jutrzejsze dane z amerykańskiego rynku pracy.

Wczorajsze mieszane dane z USA spowodowały zejście głównej pary walutowej poniżej poziomu 1,15. Raport ADP okazał się bardzo słaby, jednak pozostałe wskaźniki złagodziły jego negatywny wpływ na kurs dolara. Indeks PMI oraz ISM dla usług były lepsze od oczekiwań. Również zadowalające okazały się zamówienia na dobra trwałe. Teraz inwestorzy czekają już tylko zakrajowe dane z amerykańskiego rynku pracy. Średni kurs euro wyniósł dziś rano 1,14 USD.

Złoty mimo negatywnego nastroju panującego na lokalnym rynku w związku z przyszłotygodniowym raportem agencji ratingowej utrzymuje stabilną pozycję. Kurs euro dziś rano znajdował się w okolicy poziomu 4,39 a wartość dolara utrzymała się w okolicy 3,82. Notowania franka szwajcarskiego będą dziś ograniczone z racji dnia wolnego od pracy. Inwestorzy zainteresowani brytyjską walutą zwrócą dziś uwagę na dane dotyczące usług w tym państwie.  Średni kurs GBP wyniósł dziś rano 5,55 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Indeks PMI dla usług – Wielka Brytania
 • Wnioski o zasiłki dla bezrobotnych – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

05.05.2016 08:58
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000