KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Koniec ery banków

Nadchodzi kres banków?

Natarczywi konsultanci, długi czas oczekiwania na przelew, czy dodatkowe opłaty nakładane na klientów - to tylko część czynników, które otworzyły drzwi do zmian w systemie bankowości. Czy to koniec ery Read more
oszczedzanie

600 złotych miesięcznie bez rezygnacji z przyjemności?

Ludzi można podzielić na tych co lubią wydawać oraz na tych, co wolą oszczędzać. Popadanie w skrajności nie jest jednak zwykle dobrym rozwiązaniem. Czy można zatem odnaleźć złoty środek? Można. Read more

Poranny komentarz walutowy 7.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Rozpoczynamy ważny tydzień na rynku walutowym. W czwartek poznamy decyzję Europejskiego Banku Centralnego, a w piątek Rady Polityki Pieniężnej w sprawie polityki monetarnej i zmian w wysokości stóp procentowych.

Opublikowane w piątek dane z amerykańskiego rynku pracy z jednej strony były bardzo dobre, ponieważ zatrudnienie wzrosło zarówno w sektorze pozarolniczym, jak i prywatnym. Rozczarowała jednak płaca godzinowa, która spadła z 0,5% do -0,1%. W konsekwencji tych publikacji dolar najpierw umocnił się, a następnie osłabił, kończąc tydzień na poziomie 1,10. Dzisiejszą sesję EUR/USD rozpoczęło jednak od osłabienie euro, prawdopodobnie ze względu na zwiększoną zmienność nastrojów inwestorów, którzy niecierpliwie wyczekują czwartkowego posiedzenie EBC. Średni kurs euro wyniósł dziś rano 1,09 USD.

Złoty ten ważny tydzień rozpoczął od wahań, ale na całkiem przyzwoitym poziomie. Na parze EUR/PLN znajdujemy się na poziomie 4,31. Nasza waluta utrzymuje przewagę nad wspólną walutą, być może w tym tygodniu uda się powrócić poniżej 4,30, co może być bardzo dobrym momentem do wymiany walut. Wszystko jednak zależy od decyzji EBC oraz RPP. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,95 PLN, natomiast franka 3,94 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Indeks Sentix – Strefa Euro
 • Wystąpienie publiczne wiceprezesa Fed (Stanley Fischer) – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

07.03.2016 10:22
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000