KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

agencje ratingowe

Agencje ratingowe – dlaczego ich zdanie jest takie ważne

Za każdym razem, gdy kraj czeka na wystawienie oceny zdolności kredytowej - inwestorzy wstrzymują oddech. Dzieje się tak, mimo że wiarygodność agencji ratingowych została podważona już dwa razy: ... Czytaj całość

Wysoka rata kredytu we franku

Czy kredyt walutowy jest opłacalny?

Kredyty nie są tanie. I wciąż pojawia się pytanie - jaki kredyt wybrać - w złotych polskich czy też w obcej walucie? Czy w ogóle pożyczkę walutową można dzisiaj zaciągnąć ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 8.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Nadchodzący tydzień może być jednym ze spokojniejszych na rynku walutowym. Kalendarium makroekonomiczne jest praktycznie puste, dopiero w piątek poznamy wiele istotnych zarówno dla Polski, jak i świata danych, które mogą silnie wpłynąć na kursy walut. Chiny z racji obchodów Nowego Roku będą przez cały tydzień wyłączone z handlu.

Główna para walutowa rozpoczęła tydzień nieznacznymi wahaniami. W najbliższych dniach powinny one być jednak bardzo niewielkie. Główny czynnik ryzyka na rynku walutowym, czyli Chiny będą przez cały tydzień wyłączone z handlu, ponieważ obchodzą Nowy Rok Księżycowy. Inwestorzy po fali gorszych danych makro dla Stanów Zjednoczonych będą wyczekiwać środowego wystąpienia prezes Fedu Janet Yellen. W dalszym ciągu ścisłej obserwacji będą podlegały ruchy na rynku surowców, zwłaszcza notowania ropy naftowej. Dziś średni kurs euro do dolara wyniósł 1,11 USD.

Złoty rozpoczął poniedziałek od umocnienia wobec euro i franka szwajcarskiego. Nastrój na lokalnym rynku wydaje się, że uległ lekkiej poprawie. Tematy polityczne zeszły na dalszy plan, co wspiera naszą walutą. Również w nadchodzących dniach liczba publikacji makro będzie ograniczona, dlatego może to być jeden ze spokojniejszych tygodni na rynku walutowym. Dziś o poranku średni kurs euro wyniósł 4,40 PLN, dolara 3,95 PLN, natomiast kurs franka szwajcarskiego 3,97 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Produkcja przemysłowa – Czechy.

cele informacyjne komentarz walutowy

08.02.2016 09:52
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000