KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

blog, ciekawostki walutowe, waluty, kryptowaluty, Ekantor.pl

5 ciekawostek walutowych, czyli o wanilii cenniejszej niż srebro

Jak co miesiąc, czołowe miejsca wśród informacji finansowych zajmują kryptowaluty i okolice. Na szczęście świat jest wielki i znaleźć w nim można również informacje o rozszerzającej się strefie euro, wenezuelskim Read more
Zarządzanie czasem

TOP 7 aplikacji do efektywnego zarządzania czasem

Podobno trzy godziny dziennie sumiennej pracy przynoszą lepszy efekt niż osiem godzin pracy symulowanej. Brzmi rozsądnie, tylko jakoś niewielu osobom się to udaje. Problem leży najczęściej w niewłaściwej organizacji czasu. Read more

Poranny komentarz walutowy 8.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Nadchodzący tydzień może być jednym ze spokojniejszych na rynku walutowym. Kalendarium makroekonomiczne jest praktycznie puste, dopiero w piątek poznamy wiele istotnych zarówno dla Polski, jak i świata danych, które mogą silnie wpłynąć na kursy walut. Chiny z racji obchodów Nowego Roku będą przez cały tydzień wyłączone z handlu.

Główna para walutowa rozpoczęła tydzień nieznacznymi wahaniami. W najbliższych dniach powinny one być jednak bardzo niewielkie. Główny czynnik ryzyka na rynku walutowym, czyli Chiny będą przez cały tydzień wyłączone z handlu, ponieważ obchodzą Nowy Rok Księżycowy. Inwestorzy po fali gorszych danych makro dla Stanów Zjednoczonych będą wyczekiwać środowego wystąpienia prezes Fedu Janet Yellen. W dalszym ciągu ścisłej obserwacji będą podlegały ruchy na rynku surowców, zwłaszcza notowania ropy naftowej. Dziś średni kurs euro do dolara wyniósł 1,11 USD.

Złoty rozpoczął poniedziałek od umocnienia wobec euro i franka szwajcarskiego. Nastrój na lokalnym rynku wydaje się, że uległ lekkiej poprawie. Tematy polityczne zeszły na dalszy plan, co wspiera naszą walutą. Również w nadchodzących dniach liczba publikacji makro będzie ograniczona, dlatego może to być jeden ze spokojniejszych tygodni na rynku walutowym. Dziś o poranku średni kurs euro wyniósł 4,40 PLN, dolara 3,95 PLN, natomiast kurs franka szwajcarskiego 3,97 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Produkcja przemysłowa – Czechy.

cele informacyjne komentarz walutowy

08.02.2016 09:52
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000