Poranny komentarz walutowy 9.03.2016

Oczekiwanie na posiedzenie EBC oraz na jego decyzję w sprawie dalszej polityki monetarnej spowodowało, że rynek walutowy ustabilizował się. Inwestorzy prawdopodobnie będą dziś bardzo ostrożnie zawierać transakcje.

Główna para walutowa na dzień przed posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego schodzi do poziomu 1,09. Brak istotniejszych danych makro prawdopodobnie spowoduje, że inwestorzy wstrzymają się przed zawieraniem bardziej ryzykownych transakcji. Jutrzejsza sesja będzie jedną z bardziej napiętych również z tego względu, że w nocy poznamy wartość inflacji CPI i PPI z Chin, które są bacznie obserwowane przez cały świat finansowy. Dziś średni kurs wspólnej waluty wyniósł 1,09 USD.

Złoty dziś o poranku poruszał się dość stabilnie. Poziom wahań na parze EUR/PLN obecnie przesuwa się między górną, a dolną granicą wartości 4,31. Kurs dolara nieznacznie poszedł w górę, za sprawą zmian na głównej parze walutowej. Sytuacja na franku szwajcarskim po wczorajszym umocnieniu naszej waluty dziś raczej się za wiele nie zmieni. Przewidywany poziom wahań to 3,96-3,93.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

  • Wynik produkcji przemysłowej – Wielka Brytania
  • Tygodniowa zmiana zapasów paliwa – USA.
09.03.2016
Trześniowski