KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

niestabilne waluty: jeny i złotówki

Kapryśne waluty

Zaciągając kredyt w obcej walucie mamy nadzieję na korzystniejsze, czyli bardziej opłacalne spłacanie rat, niż w przypadku spłacania go w walucie rodzimej. Jednak istnieje szereg walut kapryśnych, których kurs często Read more
Szkoci, Szkocja, kilt, tradycja, mandat, prawo, Ekantor.pl

Czego nie warto robić za granicą? 10 zachowań, za które grozi wysoki mandat

Nie jest złym pomysłem zapoznanie się z obyczajami danego kraju przed jego odwiedzeniem. Może się bowiem zdarzyć, że niewiele znaczący w ojczyźnie gest za granicą zostanie surowo ukarany mandatem.   Read more

Prezes Fed o zacieśnianiu polityki (komentarz walutowy 17.11.2016)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Czwartkowa sesja przyniosła chwilowe odreagowanie w notowaniach złotego względem kluczowych walut. Reakcja ta, w porównaniu do ostatniej deprecjacji polskiej waluty, jest nieznaczna i mogła mieć związek z uspokojeniem dolara przed wystąpieniem prezes Fed, Janet Yellen.

 

Decyzje Fed znów przykuwają uwagę

Mimo, że dzień obfituje w dane odnoszące się do sytuacji gospodarczej Stanów Zjednoczonych, to kluczowym wydarzeniem była dziś publikacja tekstu wystąpienia prezes Rezerwy Federalnej. Zarzuty Donalda Trumpa wobec Janet Yellen, podczas kampanii prezydenckiej, stawiały pod znakiem zapytania dalsze decyzje Fed. W ostatnich dniach rynek zachowywał się jednak tak, jakby do podwyżek już doszło. Za zacieśnianiem polityki monetarnej opowiadają się zarówno dane, jak i plany gospodarcze prezydenta elekta, a słowa płynące dziś ze strony Fed jedynie umocniły przekonania inwestorów. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,07 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro , dolar

Źródło: bankier.pl

Wyhamowanie wzrostu euro

Polska waluta nadal pozostaje wyjątkowo słaba. Wczoraj złotówka straciła nie tylko w związku z utrzymującą się globalnie awersją do ryzyka, ale też pod wpływem lokalnych czynników w postaci słabszych danych PKB oraz głosowania nad ustawą emerytalną. Dziś inwestorzy zapoznali się z odczytami dotyczącymi inflacji w Strefie Euro. Wypadły one słabiej niż oczekiwano. Opublikowano również raport z posiedzenia ECB, który sugeruje, że członkowie banku będą zachowywać większą ostrożność w wypowiedziach dotyczących polityki monetarnej. Najbliższe posiedzenie w sprawie stóp procentowych odbędzie się 8 grudnia. Dziś średni kurs euro osiągnął 4,44 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Rosną szanse na podwyżki

Raport z wystąpienia Janet Yellen podtrzymał oczekiwania wobec grudniowych podwyżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną. Postawa prezes Fed zasygnalizowała, że do zacieśniania polityki pieniężnej może dojść wcześnie, a amerykańska gospodarka jest gotowa na ten krok. Słowa prezes amerykańskiego banku centralnego spotkały się z reakcją dolara, który ponownie powędrował w górę. Średnia wartość USD osiągnęła więc dziś poziom 4,15 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank wciąż silny

Podczas wczorajszej sesji frank szwajcarski umocnił się względem złotego pod wpływem nie tylko globalnych nastrojów, ale też krajowego ryzyka płynącego z ustawy emerytalnej. Decyzja o obniżeniu wieku emerytalnego nie wywołała jednak silniejszych ruchów w parze CHF/PLN i  frank szwajcarski ustabilizował swój kurs. Dzisiejsze słowa prezes Fed podsyciły jednak awersję do ryzyka i średnia wartość franka osiągnęła dziś  4,14 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt się umacnia

Dziś inwestorzy poznali wyniki sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii, które przy prognozach 0,4% i wcześniejszych odczytach na poziomie 0.1% wykazały wzrost o 1,9%. Jest to kolejny czynnik, który opowiedział się za umocnieniem pozycji funta. Brytyjska waluta w ostatnich dniach odnotowała bowiem wzrost, do którego przyczyniło się nie tylko zwycięstwo Donalda Trumpa – popierającego wynik referendum w sprawie opuszczenia struktur UE – ale też oddalająca się wizja tzw. “twardego Brexitu”. Średni kurs funta osiągnął dziś poziom 5,17 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

17.11.2016 16:01
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000