KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

blog-faktura-eu-jak-wystwic-fakture-zagranicznemu-odbiorcy-ekantor

Jak wystawić fakturę dla odbiorcy z UE?

Prowadzisz firmę i po raz pierwszy masz rozliczyć się z kontrahentem z zagranicy? To nic trudnego. Wystawienie faktury dla klienta z Unii Europejskiej zajmie Ci tylko chwilę. W praktyce faktura Read more

Fed – kto rządzi największym bankiem centralnym?

System Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych to narzędzie o tak wielkich wpływach, że wielu przypisuje mu zakulisowe działania rodem z teorii spiskowych. Rzeczywistość nie wymaga jednak żadnych dodatkowych sekretów.   Read more

Protokół RPP. Komentarz walutowy 21.12.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Czwartkowy kalendarz danych makroekonomiczny przynosi kilka interesujących informacji, jednak czy zdołają one zaburzyć przedświąteczna atmosferę? Dziś na uwadze przede wszystkim publikacje z USA, natomiast w Polsce publikacja protokołu z posiedzenia RPP.

 

Paczka danych z USA

W kalendarzu makroekonomicznym przeważają pozycje ze Stanów Zjednoczonych. Publikacje rozpoczną się o godzinie 14:30 finalnym PKB za III kwartał. Następnie rynek zapozna się z indeksem Fed z Filadelfii oraz ilością wniosków złożonych o zasiłek dla bezrobotnych.

 

Czekając na podpis Trumpa

Nie chcieliśmy po raz kolejny pisać w nagłówku, że czekamy na losy reformy podatkowej, ale taka jest prawda. Choć Izba Reprezentantów ostatecznie przyjęła projekt, ciągle nie wiadomo, czy Donald Trump podpisze reformę jeszcze w tym roku. To wciąż temat numer jeden dla rynku, w szczególności dla dolara. Mimo to ewentualna reakcja na informację o podpisie może być tylko chwilowa – jak poinformowała Janet Yellen w trakcie konferencji po posiedzeniu FOMC, członkowie w swoich prognozach wzięli już pod uwagę tą kwestię.

 

Protokół RPP

Dziś lokalnie inwestorzy zwrócą uwagę na protokół z posiedzenia RPP. Zaprezentowany on zostanie o godzinie 14:00. Trudno jednak po ostatnich wypowiedziach m.in. prezesa NBP spodziewać się nagłej zmiany kierunku. Adam Glapiński nie przewiduje podnoszenia stóp procentowych przed końcem 2018 rok.

 

Sytuacja na wykresach walutowych:

 

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

 

Wydarzenia gospodarcze:

14:00 Protokół z posiedzenia RPP – Polska
14:30 Produkt Krajowy Brutto, fin. – USA
14:30 Indeks Fed z Filadelfii – USA
14:30 Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych– USA

 


cele informacyjne komentarz walutowy

21.12.2017 11:26
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000