KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 




Newsletter


 

Losowe wpisy

Wymiana walut online

Ten pierwszy raz online – jak wymieniać waluty przez internet?

Mówi się, że zrobienie pierwszego kroku jest najtrudniejsze, ale równocześnie może otworzyć nas na zupełnie nowe możliwości. Dlaczego więc nie spróbować, zwłaszcza gdy nie wiąże się to z żadnymi, niechcianymi Read more
Mario Draghi, prezes ECB, Europejski Bank Centralny, Ekantor.pl

Mario Draghi – kim naprawdę jest prezes ECB?

Uwikłany w skandale finansowe opiewające na miliardy euro, zachował stanowisko prezesa Europejskiego Banku Centralnego przez całą kadencję oraz obronił pozycję jednego z najbardziej wpływowych ludzi świata. Draghi to zdecydowanie nietuzinkowa Read more

Przebudzenie dolara (komentarz walutowy 28.11.2016)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Skromny, poniedziałkowy kalendarz danych makroekonomicznych oraz wyciszenie dolara podczas długiego weekendu w Stanach Zjednoczonych nie sugerowały, by na początku tygodnia miało dojść do ożywienia na wykresach walutowych. Tymczasem dolar, po chwilowej korekcie, przypomniał o swojej sile.

Euro ponownie w dół

Grudniowa decyzja w sprawie stóp procentowych w USA zbliża się wielkimi krokami, a odwlekanie zacieśnienia polityki monetarnej przez Fed byłoby sporym zaskoczeniem dla rynku. Do momentu otwarcia sesji europejskiej dolar zachowywał się dość ospale, co mogło mieć związek z rozpoczętym w czwartek długim weekendem w Stanach Zjednoczonych. Nie bez znaczenia mógł być jednak fakt, że dzień przed Świętem Dziękczynienia opublikowane zostały silne dane o zamówieniach na dobra trwałe. Atrakcyjność amerykańskiej waluty może wynikać również z problemów najstarszego banku na świecie, włoskiego Monte dei Paschi. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,05 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Wahania euro

Ostatnie dane z polskiej gospodarki nie działają pokrzepiająco na notowania złotego. W środę opublikowane zostaną odczyty finalnego PKB, jednak wstępne informacje przedstawione przez GUS wykazały spowolnienie dynamiki w III kwartale. Dziś natomiast inwestorzy poznali wskaźnik wyprzedzający koniunktury, który był nieco wyższy niż w październiku i wyniósł 162,7. W kulminacyjnym momencie euro spadło do poziomu 4,40, ale w kolejnej części dnia wspólna waluta odnotowała wzrost, w wyniku którego jej średnia wartość wyniosła dziś 4,42 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar w sile

Spokojnie rozpoczął się tydzień dla pary USD/PLN, jednak poprawa sytuacji polskiej waluty nie trwała długo. Dolar wybudził się z trwającego od czwartku snu i powędrował na północ wykresu walutowego. W nadchodzących dniach rynek pozna wiele ciekawych odczytów o kondycji gospodarczej USA, które mogą przypieczętować decyzję FOMC. Posiedzenie w sprawie stóp procentowych zaplanowane jest na 14 grudnia. Dziś średni kurs dolara wyniósł 4,18 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Słabość złotego

Frank szwajcarski również nie pozwala zaczerpnąć oddechu polskiej walucie. Mimo, że dziś można było zauważyć spadek wartości franka do poziomu 4,09, to nie zatrzymał się on tam na dłużej. Uznawany za bezpieczną alternatywę frank, wciąż jest atrakcyjniejszą walutą, w czasach gdy niepewny jest kierunek polityki Donalda Trumpa. Złotówka musi się również zmierzyć z lokalnymi problemami w postaci słabych danych makro czy informacji o obniżeniu prognozy wzrostu PKB przez OECD. Dziś średni kurs franka wyniósł 4,11 PLN.

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt trzyma formę

W parze GBP/PLN funt po krótkotrwałym spadku, odnotował wzrost. Brytyjska waluta, w przeciwieństwie do polskiej, dobrze przyjęła informacje o nowym prezydencie Stanów Zjednoczonych i umocniła swoją pozycję. Także wiadomości napływające z Wielkiej Brytanii neutralizują obawy związane z Brexitem. Na tym tle narażony na lokalne czynniki złoty nie ma zbyt wielu sił do walki i średnia wartość funta wzrosła dziś do  5,18 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

28.11.2016 15:35
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , ,



 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000