KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Pracownicy

NBP ma obawy, co do przyszłości rynku pracy

W ostatnim czasie możemy mówić, że mamy do czynienia z tzw. rynkiem pracownika. Ta optymistyczna - dla osób szukających zatrudnienia - teza ma poparcie danych. Mimo to raport opublikowany przez ... Czytaj całość

FATCA: Ostatni dzień na złożenie oświadczenia. Jutro możesz stracić dostęp do konta

30 listopada to przysłowiowy ostatni dzwonek na złożenie oświadczenia FATCA w bankach oraz innych instytucjach finansowych. Konieczność ta wynika z umowy zawartej pomiędzy polskim i amerykańskim rządem. Niestety. Wielu rodaków ... Czytaj całość

Przed ważnymi decyzjami (komentarz walutowy 07.03.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wtorkowa sesja przebiegła relatywnie spokojnie. Dolar podjął próbę umocnienia pozycji, jednak kluczowe dla rynku informacje nadejdą dopiero w najbliższych dniach. Uwaga inwestorów skierowana będzie przede wszystkim na decyzje dotyczące polityki pieniężnej banków centralnych – ECB oraz Fed.

 

Plany wciąż niepewne

Podsycenie apetytu, w kwestii marcowych podwyżek stóp procentowych w USA, w teorii powinno opowiedzieć się za umocnieniem pozycji amerykańskiej waluty. Tymczasem po piątkowych wystąpieniach doszło do spadku wartości dolara. Taka sytuacja może mieć związek z ostrożnością inwestorów wobec dalszych planów Fed. Mimo, że prezes banku Janet Yellen nie wyklucza podwyżki na najbliższym posiedzeniu FOMC, to jednak tempo kolejnych takich kroków w nadchodzących miesiącach zostało przemilczane. Dziś średnia wartość kursu EUR/USD wyniosła 1,05.
EUR/USD

EUR, USD, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

W czwartek decyzja w sprawie stóp

Dane z Eurlonadu nie zawiodły i finalny odczyt PKB za IV kwartał zgodnie z prognozami w ujęciu miesięcznym wyniósł 0,4%, natomiast rok do roku 1,7%. Dziś inwestorzy zapoznali się również informacjami na zamówienia w niemieckim przemyślnie, a te z kolei nie zaprezentowały się zbyt optymistycznie. Dla euro ważna może okazać czwartkowa konferencja Mario Draghiego, tuż po posiedzeniu w sprawie wysokości stóp procentowych. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,31 PLN.
EUR/PLN

EUR,PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Korekta dolara

Korekta dolara uwidoczniła się również w jego parze ze złotym, jednak amerykańska waluta wciąż oddalona jest od wartości zaprezentowanych po wypowiedzi W. Dudleya. Późniejsze wystąpienie prezes Fed okazało się dla rynku niewielkim zaskoczeniem, w dodatku zabrakło konkretów, co do przyszłej polityki banku. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 1,07 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Unormowanie relacji

Brak znaczących, krajowych danych sprawia, że polska waluta związana jest z nurtem nastrojów ogólnoświatowych. Choć w dniu jutrzejszym RPP polityki podejmie decyzję, co do wysokości stóp procentowych – to jednak rynek nie spodziewa się zmian w tej kwestii. Przez znaczną część dnia wykres CHF/PLN był unormowany,  po południu nastąpił spadek wartości franka, w wyniku którego średnia wartość tej waluty osiągnęła 4,01 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt bez sił

Spadek wartości kontynuuje dziś funt, który od piątku utrzymuje się poniżej wartości 5,00 PLN. Opublikowany dziś przez Halifax Bank of Scotland indeks cen nieruchomości, choć okazał się poniżej prognoz, to jednak względem zeszłomiesięcznego odczytu wykazał wartość dodatnią. Dziś średnia wartość funta osiągnęła 4,01 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

07.03.2017 14:42
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000