KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

blog, ciekawostki walutowe, kryptowaluty, kryptowaluta, bitcoin

7 ciekawostek walutowych – kto jest za a kto przeciw kryptowalutom?

Kryptowaluty wciąż są tematem numer jeden na rynkach finansowych. Jedni ich zakazują, inni otwierają przed nimi granice. Nikt jednak nie potrafi przewidzieć jak cyfrowy pieniądz zachowa się w przyszłości. Read more

O monetach słów kilka

Numizmatyka jest bardzo ciekawą dziedziną, zwłaszcza, gdy chodzi o historię monet. Każdy kraj ma swoje własne monety zwane bilonem - dostępne podczas wymiany walut. Pierwsze monety Read more

Rajd dolara zatrzymany (komentarz walutowy 29.12.2016)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wczorajsza aprecjacja dolara wywołana zwiększonym zaufaniem wśród amerykańskich konsumentów spowodowała, że EUR/USD późnym popołudniem sięgnął wartości 1,03. Dziś ruch ten został wymazany. Jeszcze dziś inwestorzy poznają informacje na temat salda obrotów towarowych w USA oraz ilości złożonych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.

 

Euro odrabia straty

Wczorajszy rajd dolara wywołany wtorkowymi wynikami raportu przygotowanego przez Conference Board został powstrzymany i dziś euro oddala się od pozycji 1,03. W czasie, gdy wspólna waluta odbudowywała swoją pozycję, ze Strefy Euro napłynęły informacje na temat dynamiki podaży pieniądza M3, która w ujęciu rocznym wyniosła 4,8%, a to przewyższyło rynkowe oczekiwania o 0,4 p.p. Wczorajsze dane z USA okazały się natomiast rozczarowaniem. W wyniku takiej koniunktury średni kurs EUR/USD wyniósł dziś 1,04.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Przed końcem roku

Euro zyskuje dziś również w parze z polską walutą, ale ruch ten utrzymywał się w przedziale wartości 4,40-4,41 PLN. Dzisiejsze dane dotyczące podaży pieniądza są ostatnimi odczytami ze Strefy Euro w tym roku. Natomiast jeszcze jutro przedstawione zostaną informacje z Polski. Uwagę inwestorów przykuje przede wszystkim wskaźnik inflacji CPI. Rynek oczekuje, że w ujęciu rocznym wyniesie ona 0,5%. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 4,41 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Wahania wywołane danymi

Ruch w głównej parze walutowej spowodował również osłabienie dolara wobec złotego. Amerykańska waluta oddaliła się więc od wczorajszego maksimum, które w godzinach popołudniowych sięgnęło wartości 4,24. Zapał dolara mógł zostać ostudzony indeksem podpisanych umów kupna domów w Stanach Zjednoczonych. Przed końcem roku inwestorzy poznają jeszcze kilka danych z amerykańskiej gospodarki. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 4,22 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank nabiera sił

Wczorajszy wzrost franka utrzymuje się również dzisiaj. Do południa sytuacja kursu CHF/PLN była ustabilizowała, następnie szwajcarska waluta wykonała ruch w kierunku wartości 4,12. Dla wrażliwej na czynniki ryzyka pary kluczowy może okazać się początek przyszłego roku. Kiedy to oficjalnie zostanie zaprzysiężony nowy prezydent USA, a Polska pozna ocenę ratingu wystawioną przez dwie agencje: Moody’s oraz Fitch. Dziś średnia wartość franka wyniosła 4,12 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Widmo “hard Brexit”

W Wielkiej Brytanii do głosu znów zaczęły dochodzić obawy o tzw. “twardy Brexit”. Przyrost depozytów bankowych może świadczyć, że mieszkańcy kraju zaczynają martwić się o przyszłość wynagrodzenia. Podczas dzisiejszej sesji rynek zapoznał się z indeksem cen nieruchomości, który przy oczekiwaniach 0,2% wyniósł 0,8%. Na tle takich wiadomości funt stabilizuje swoją pozycję i dziś jego średnia wartość wyniosła 5,17 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

29.12.2016 13:03
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000