KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 




Newsletter


 

Losowe wpisy

Uwolniony frank szwajcarski, kurs, kredyty w chf

To się opłaca

Wymiana walut online to trend wśród polskich użytkowników. To prawdziwy fenomen, jeśli zestawić go z użytkownikami z innych krajów. Skąd bierze się owa popularność? Z czego wynika zainteresowanie? Na te ... Czytaj całość
flaga UE, Unia Europejska

Brexit. Początek batalii

29 marca 2017 przejdzie do historii Wielkiej Brytanii jako dzień oficjalnego rozpoczęcia Brexitu. Theresa May podpisała list, rozpoczynający dwuletnią procedurę opuszczenia struktur UE przez ten kraj.    I się ... Czytaj całość

Rajd dolara zatrzymany (komentarz walutowy 29.12.2016)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wczorajsza aprecjacja dolara wywołana zwiększonym zaufaniem wśród amerykańskich konsumentów spowodowała, że EUR/USD późnym popołudniem sięgnął wartości 1,03. Dziś ruch ten został wymazany. Jeszcze dziś inwestorzy poznają informacje na temat salda obrotów towarowych w USA oraz ilości złożonych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.

 

Euro odrabia straty

Wczorajszy rajd dolara wywołany wtorkowymi wynikami raportu przygotowanego przez Conference Board został powstrzymany i dziś euro oddala się od pozycji 1,03. W czasie, gdy wspólna waluta odbudowywała swoją pozycję, ze Strefy Euro napłynęły informacje na temat dynamiki podaży pieniądza M3, która w ujęciu rocznym wyniosła 4,8%, a to przewyższyło rynkowe oczekiwania o 0,4 p.p. Wczorajsze dane z USA okazały się natomiast rozczarowaniem. W wyniku takiej koniunktury średni kurs EUR/USD wyniósł dziś 1,04.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Przed końcem roku

Euro zyskuje dziś również w parze z polską walutą, ale ruch ten utrzymywał się w przedziale wartości 4,40-4,41 PLN. Dzisiejsze dane dotyczące podaży pieniądza są ostatnimi odczytami ze Strefy Euro w tym roku. Natomiast jeszcze jutro przedstawione zostaną informacje z Polski. Uwagę inwestorów przykuje przede wszystkim wskaźnik inflacji CPI. Rynek oczekuje, że w ujęciu rocznym wyniesie ona 0,5%. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 4,41 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Wahania wywołane danymi

Ruch w głównej parze walutowej spowodował również osłabienie dolara wobec złotego. Amerykańska waluta oddaliła się więc od wczorajszego maksimum, które w godzinach popołudniowych sięgnęło wartości 4,24. Zapał dolara mógł zostać ostudzony indeksem podpisanych umów kupna domów w Stanach Zjednoczonych. Przed końcem roku inwestorzy poznają jeszcze kilka danych z amerykańskiej gospodarki. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 4,22 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank nabiera sił

Wczorajszy wzrost franka utrzymuje się również dzisiaj. Do południa sytuacja kursu CHF/PLN była ustabilizowała, następnie szwajcarska waluta wykonała ruch w kierunku wartości 4,12. Dla wrażliwej na czynniki ryzyka pary kluczowy może okazać się początek przyszłego roku. Kiedy to oficjalnie zostanie zaprzysiężony nowy prezydent USA, a Polska pozna ocenę ratingu wystawioną przez dwie agencje: Moody’s oraz Fitch. Dziś średnia wartość franka wyniosła 4,12 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Widmo “hard Brexit”

W Wielkiej Brytanii do głosu znów zaczęły dochodzić obawy o tzw. “twardy Brexit”. Przyrost depozytów bankowych może świadczyć, że mieszkańcy kraju zaczynają martwić się o przyszłość wynagrodzenia. Podczas dzisiejszej sesji rynek zapoznał się z indeksem cen nieruchomości, który przy oczekiwaniach 0,2% wyniósł 0,8%. Na tle takich wiadomości funt stabilizuje swoją pozycję i dziś jego średnia wartość wyniosła 5,17 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

29.12.2016 13:03
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , ,



 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000