KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Najbardziej irytująca opłata bankowa – jak jej uniknąć?

W 2017 banki zaczęły odświeżać swoje cenniki. I rzadko kiedy klient wychodził na tym korzystnie. Część z wprowadzonych opłat bankowych okazała się stosunkowo łatwo akceptowalna. Jest jednak taka grupa, która Read more

Skąd wziąć pieniądze na własny biznes? [dotacje unijne, crowdfunding i wiele innych możliwości]

Nowy rok, nowy ja. Jedni zaczynają się zdrowo odżywiać, inni planują podróże, a Ty postanowiłeś skończyć z pracą na etacie i rozpocząć działalność na własny rachunek. Pomysł jest, chęci są, Read more

Retoryka banków centralnych (komentarz walutowy 27.06.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Rynek walutowy wciąż czeka na wydarzenie dnia, którym jest wystąpienie prezes Fed – Janet Yellen. Rozpocznie się ono o 19:00. W między czasie euro niespodziewanie umocniło się po słowach Mario Draghiego z EBC.

 

Niespodziewany skok euro

W głównej parze walutowej doszło dziś do zaskakującego ruchu. Euro odnotowało solidny wzrost w reakcji na słowa Mario Draghiego. Problem jednak tkwi w tym, że prezes EBC nie powiedział nic, co miałoby wywołać aż taką falę optymizmu. Za kilka godzin wypowie się natomiast szefowa Rezerwy Federalnej. Rynek spodziewa się, że “jastrzębie” tony zostaną podtrzymane. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,12 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Wzrost EUR/PLN

Aprecjacja euro przełożyła się również na jej reakcję w parze ze złotym, jednak w tym przypadku wciąż można mówić o relatywnie silnej pozycji złotego. Oddalił się od ostatnich maksimów sięgających wartości 4,26. Dziś w strefie euro nie pojawiły się żadne odczyty, a uwagę inwestorów skupiały słowa przedstawicieli banków. Średni kurs EUR/PLN wyniósł dziś 4,21.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Wieczorem wystąpienie Janet Yellen

Pogłębił się spadek dolara względem złotego. Amerykańska waluta czeka na wystąpienie prezes Janet Yellen, choć wpływ jej słów może być nieco ograniczony. Oczekuje się, że podtrzyma ona “jastrzębi” ton, jednak zainteresowanie mogą wzbudzać ewentualne sygnały odnoszące się do oceny ostatnich, słabych danych makro. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,73 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank również w górę

Wzrost odnotował dziś również frank szwajcarski, co zapewne miało związek z silną aprecjacją wspólnej waluty w obrębie EUR/PLN. We wtorkowym kalendarzu pojawiły się krajowe dane, a mianowicie wskaźnik wyprzedzający koniunktury wg BIEC, który odnotował spadek. To jednak nie czynniki krajowe, a atmosfera na szerokim rynku mają wpływ na notowania tej pary. Dziś średnia wartość CHF/PLN wyniosła 3,87.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Obawy o Brexit się utrzymują

Wciąż słaby pozostaje funt. Dziś nie zabrakło informacji również z tego kraju. Wyniki sprzedaży detalicznej według CBI zaprezentowały się lepiej od spodziewanych. Z kolei Mark Carney z BoE wyraził -wywołane Brexitem- obawy o stabilność sektora finansowego Wielkiej Brytanii. W wyniku takiej koniunktury średnia wartość funta wyniosła dziś 4,77 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

27.06.2017 13:59
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!