KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Zarządzanie czasem

TOP 7 aplikacji do efektywnego zarządzania czasem

Podobno trzy godziny dziennie sumiennej pracy przynoszą lepszy efekt niż osiem godzin pracy symulowanej. Brzmi rozsądnie, tylko jakoś niewielu osobom się to udaje. Problem leży najczęściej w niewłaściwej organizacji czasu. Read more

500 na plus czy na minus?

Wydane dotychczas 7 mld złotych na program 500+ na pewno w znacznym stopniu przyczyniło się do finansowego wsparcia wielu rodzin. Czy jednak sztandarowy projekt PiSu przyczyni się do oczekiwanego wzrostu Read more

Silna pozycja złotego (komentarz walutowy 06.02.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Chociaż dzień nie rozpoczął się optymistycznie dla dolara, to w trakcie dzisiejszej sesji zdołał on skorygować piątkowy wzrost notowań euro. Amerykańska waluta mimo to pozostaje słaba. Piątkowy raport o sytuacji na rynku pracy w USA ostudził oczekiwania inwestorów w kwestii tegorocznych podwyżek stóp procentowych przez Fed.

 

Umocnienie dolara

Piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy nie pozwoliły dolarowi wypracować mocniejszej pozycji w parze ze wspólną waluta. Mimo wzrostu zatrudnienia, rozczarowaniem okazała się zmniejszona dynamika płac, która mogła ostudzić oczekiwania inwestorów wobec polityki Rezerwy Federalnej. Słabszy dolar zdołał się utrzymać również na początku poniedziałkowej sesji, jednak w dalszej części dnia wymazał odnotowany w piątek wzrost euro. Dziś średni kurs EUR/USD wyniósł 1,07.

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Dobra passa złotego trwa

Mimo zmian zachodzących w relacji EUR/USD, polska waluta konsekwentnie umacnia swoją pozycję w parze z euro. Opublikowany dziś indeks Sentix, obrazujący nastroje panujące wśród inwestorów w Strefie Euro okazał się zgodny z rynkowymi przewidywaniami. Dziś rynek zapoznał się również z danymi dotyczącymi zamówień w niemieckim przemyśle, a te z kolei przewyższyły prognozy. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,27 PLN.

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Próba zawalczenia o pozycję

Próbę umocnienia swojej pozycji podjął dziś dolar również w parze z polskim pieniądzem. Mimo to notowania amerykańskiej waluty pozostają poniżej poziomu 4,00. Zmniejszony sentyment do USD utrzymuje się już od początku roku, co jest związane z niepewnością w okół prezydentury Donalda Trumpa. W tym tygodniu inwestorzy skupią się m.in. na wystąpieniach przedstawicieli Fed szukając sygnałów, co do dalszych kroków podejmowanych w sprawie polityki monetarnej przez bank. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,99 PLN.

USD/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Kurs franka 4,00 PLN

Początek tygodnia okazał się dobry dla złotego również w parze z frankiem. Kurs CHF/PLN zbliżył się dziś do pokonania psychologicznej granicy 4,00. W nadchodzących dniach polska waluta pozostanie związana z nastrojami ogólnoświatowymi. W kalendarzu danych makro zaplanowano bowiem wyłącznie posiedzenie w sprawie stóp procentowych. Rynek nie spodziewa się zmian. Znaczenie może mieć natomiast komunikat wydany przez RPP. Dziś średnia wartość franka wyniosła 4,00 PLN.

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

 

Funt wciąż słabnie

Spadek względem złotego kontynuuje dziś również funt, który nie wykorzystał sygnałów o możliwej próbie wyhamowywania planów Teresy May związanych z Brexitem przez grupę parlamentarzystów. W nadchodzących dniach inwestorzy nie poznają zbyt wielu danych z brytyjskiej gospodarki. Jutro przedstawiony zostanie indeks cen nieruchomości, natomiast w piątek bilans handlu zagranicznego i wynik produkcji przemysłowej. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,96 PLN.

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

06.02.2017 15:02
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000