KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

oszczędzanie, świnka, skarbonka, bank, Ekantor.pl

Świnia czy jednak bank – poznaj sposoby oszczędzania Polaków i znajdź coś dla siebie

Pod względem oszczędzania jesteśmy w ogonku narodów Europy. Jedna trzecia Polaków nie odkłada nic na później, a połowa rodaków czuje się niepewnie finansowo. Może problem tkwi w metodach oszczędzania?   Read more
payrolls, NFP, dane, sytuacja na rynku pracy, USA, Ekantor.pl

Payrolls – dane, na które czeka świat

Amerykański wskaźnik zatrudnienia w jest publikowany każdego miesiąca przez Departament Pracy Stanów Zjednoczonych. Obrazuje nie tylko kondycję gospodarki, ale też pozwala przewidzieć zmiany na światowych rynkach.   Non-farming Read more

Skąd się bierze siła dolara (komentarz walutowy 07.02.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W trakcie dzisiejszej sesji dolar umocnił pozycję, choć trudno jest jednoznacznie wskazać przyczynę takiego stanu rzeczy. Najprawdopodobniej do głosu doszły niepokoje związane z wyborami w państwach Europy. Nie bez znaczenia są również sygnały wysyłane przez poszczególnych członków Fed.

Dolar odrabia straty

Relacja w głównej parze walutowej w ostatnim czasie jest silnie związana z emocjami politycznymi. W styczniu dolar tracił pod wpływem niepewności związanych z prezydenturą Donalda Trumpa, dziś zyskuje w związku z nasileniem się obaw o sytuację w Europie. Mimo, że można odnieść wrażenie, że publikowane dane zostały odsunięte na boczny tor, to wciąż mają kluczowe znaczenie w kontekście polityki banków centralnych. Dziś średni kurs euro osiągnął wartość 1,06 USD.
EUR/USD

EUR, USD, dolar, euro

Źródło: bankier.pl

M. Draghi nie pozostawia złudzeń

Obawy związane z europejską sceną polityczną nie uwidoczniły się natomiast w parze EUR/PLN, gdzie dziś można było zaobserwować wyhamowanie ostatnich spadków. Mimo, że dane ze Strefy Euro mogły podsyć oczekiwania inwestorów w kwestii wycofywania się ECB z programu QE, to wczorajsze wystąpienie prezesa banku nie pozostawiło złudzeń. Mario Draghi potwierdził bowiem dotychczasowe założenia polityki monetarnej oraz gotowość banku do ewentualnego poszerzenia programu QE w przypadku, gdy będzie taka konieczność. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,30 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Patrząc w stronę Fed

Odreagowanie uwidoczniło się dziś także w parze dolara z polskim pieniądzem. Zwiększony apetyt na amerykańską walutę może wynikać z podsycania oczekiwań przez członków Rezerwy Federalnej, co do podwyżek stóp procentowych w marcu tego roku. Kluczowa w tej kwestii może się okazać wypowiedź szefowej Fed. Wystąpienie Janet Yellen zaplanowane jest na przyszły tydzień. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 4,02 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Unormowanie pozycji

Chwilowy spadek można dziś było zaobserwować w parze CHF/PLN, gdzie frank ponownie zbliżył się do psychologicznej bariery 4,00. W dalszej części dnia ruch ten został jednak wymazany. Krajowi inwestorzy zaczynają więc wyczekiwać jutrzejszego posiedzenia RPP. Mimo, że rynek nie spodziewa się zmiany stóp procentowych, to po ostatnich danych z Polski ważny może się okazać późniejszy komunikat ze spotkania. Dziś średnia wartość franka wyniosła 4,03 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Chwilowe osłabienie

Gwałtowny, ale nietrwały spadek miał miejsce również w relacji funta ze złotówką. W kulminacyjnym momencie wartość brytyjskiej waluty sięgnęła poziomu 4,95 PLN. Na początku dzisiejszej sesji inwestorzy zdołali zapoznać się z indeksem cen nieruchomości w Wielkiej Brytanii, który okazał poniżej oczekiwań i przy prognozach na poziomie 0,0% wyniósł -0,9%. Dziś średnia wartość funta osiągnęła 4,98 PLN.
GBP/PLN

GBP , PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

07.02.2017 16:37
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000