KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Opłaty w bankach

Wpłatomat czy bankomat? Nieważne. I tak za to zapłacisz

Rozwój aplikacji mobilnych, intuicyjne panele, błyskawiczne przelewy oraz promocje. Banki od wielu lat starają się przekonać Klientów do transakcji bezgotówkowych. Niestety za wygodę coraz częściej żądają dodatkowych opłat. Dotyczy to ... Czytaj całość
Korelacje

Wpływ głównej pary walutowej na notowania złotego

Trudność w podjęciu decyzji o tym, jaki moment jest najlepszy na zakup danej waluty, rośnie wprost proporcjonalnie do ilości jednostek, jakie zamierzamy nabyć. Zrozumiałe więc jest, że nie chcemy pozostawiać ... Czytaj całość

Skąd się bierze siła dolara (komentarz walutowy 07.02.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W trakcie dzisiejszej sesji dolar umocnił pozycję, choć trudno jest jednoznacznie wskazać przyczynę takiego stanu rzeczy. Najprawdopodobniej do głosu doszły niepokoje związane z wyborami w państwach Europy. Nie bez znaczenia są również sygnały wysyłane przez poszczególnych członków Fed.

Dolar odrabia straty

Relacja w głównej parze walutowej w ostatnim czasie jest silnie związana z emocjami politycznymi. W styczniu dolar tracił pod wpływem niepewności związanych z prezydenturą Donalda Trumpa, dziś zyskuje w związku z nasileniem się obaw o sytuację w Europie. Mimo, że można odnieść wrażenie, że publikowane dane zostały odsunięte na boczny tor, to wciąż mają kluczowe znaczenie w kontekście polityki banków centralnych. Dziś średni kurs euro osiągnął wartość 1,06 USD.
EUR/USD

EUR, USD, dolar, euro

Źródło: bankier.pl

M. Draghi nie pozostawia złudzeń

Obawy związane z europejską sceną polityczną nie uwidoczniły się natomiast w parze EUR/PLN, gdzie dziś można było zaobserwować wyhamowanie ostatnich spadków. Mimo, że dane ze Strefy Euro mogły podsyć oczekiwania inwestorów w kwestii wycofywania się ECB z programu QE, to wczorajsze wystąpienie prezesa banku nie pozostawiło złudzeń. Mario Draghi potwierdził bowiem dotychczasowe założenia polityki monetarnej oraz gotowość banku do ewentualnego poszerzenia programu QE w przypadku, gdy będzie taka konieczność. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,30 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Patrząc w stronę Fed

Odreagowanie uwidoczniło się dziś także w parze dolara z polskim pieniądzem. Zwiększony apetyt na amerykańską walutę może wynikać z podsycania oczekiwań przez członków Rezerwy Federalnej, co do podwyżek stóp procentowych w marcu tego roku. Kluczowa w tej kwestii może się okazać wypowiedź szefowej Fed. Wystąpienie Janet Yellen zaplanowane jest na przyszły tydzień. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 4,02 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Unormowanie pozycji

Chwilowy spadek można dziś było zaobserwować w parze CHF/PLN, gdzie frank ponownie zbliżył się do psychologicznej bariery 4,00. W dalszej części dnia ruch ten został jednak wymazany. Krajowi inwestorzy zaczynają więc wyczekiwać jutrzejszego posiedzenia RPP. Mimo, że rynek nie spodziewa się zmiany stóp procentowych, to po ostatnich danych z Polski ważny może się okazać późniejszy komunikat ze spotkania. Dziś średnia wartość franka wyniosła 4,03 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Chwilowe osłabienie

Gwałtowny, ale nietrwały spadek miał miejsce również w relacji funta ze złotówką. W kulminacyjnym momencie wartość brytyjskiej waluty sięgnęła poziomu 4,95 PLN. Na początku dzisiejszej sesji inwestorzy zdołali zapoznać się z indeksem cen nieruchomości w Wielkiej Brytanii, który okazał poniżej oczekiwań i przy prognozach na poziomie 0,0% wyniósł -0,9%. Dziś średnia wartość funta osiągnęła 4,98 PLN.
GBP/PLN

GBP , PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

07.02.2017 16:37
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000