KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Split payment - vat kto powinien sie martwic na czym polega

Split payment – kto powinien się martwić?

Podatek od towarów i usług jest najważniejszym źródłem dochodów państwa. Nie dziwi więc fakt, że państwo chce zabezpieczyć wpływy z tego tytułu. A tymczasem nasz kraj znajduje się w czołówce Read more
paczka z Chin i USA, cło, VAT

Cło i podatek przy zakupach z Chin i USA

Zamarzył Ci się nowy smartfon Xiaomi Redmi Note 4? Nic prostszego. Wchodzisz na AliExpress i zamawiasz go prosto z Chin, gdzie kosztuje około 125 euro - prawie połowę taniej niż Read more

Słowa ważne dla dolara. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 22-26.01.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W ostatnich dniach na rynku emocji nie zabrakło, co dało się odczuć w głównej parze walutowej. Obok konferencji prezesa Europejskiego Banku Centralnego inwestorzy zwrócili uwagę na słowa dotyczące wartości dolara, które pojawiły się w USA.

Rozmowy o dolarze

O tym, że kondycja dolara nie jest dobra, wiemy nie od dziś. Amerykańska waluta mimo wkroczenia przez Fed na ścieżkę podwyżek – traci na wartości. Ciosem dla USD w tym tygodniu okazała się wypowiedź sekretarza skarbu, który uznał naturalną słabość waluty za dobrą sytuację. Słowa te zneutralizował nieco Donald Trump, który w czasie wywiadu dał do zrozumienia, że życzyłby sobie silnego dolara i według niego kurs ma się umacniać. W międzyczasie rynek zapoznał się ze stanowiskiem ECB. Dziś średni kurs EUR/USD wyniósł 1,24.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Draghi bez większych niespodzianek

Dla euro najważniejszym wydarzeniem tygodnia było rzecz jasna posiedzenie Europejskie Banku Centralnego, a dokładnie późniejsza konferencja prezesa Mario Draghiego. Jego retoryka nie uległa diametralnej zmianie. Draghi zaznaczył, że w trakcie spotkania nie dyskutowano o wygaszaniu skupu aktywów, natomiast na pytania o sytuację na rynku walutowym odpowiadł dość wstrzemięźliwie. Inwestorzy odnotowali jednak zdanie o tym, iż szanse na podwyżkę stóp w Eurolandzie w tym roku są niewielkie. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,14 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Bez zaufania

Problemy dolara jak widać się nie kończą. Rynek nie ma zaufania do waluty, która na przestrzeni kilku tygodni tak silnie straciła na wartości. W ostatnią środę wartość w parze USD/PLN pokazała 3,30. Między poszczególnymi wypowiedziami na temat dolara rynek miał okazję poznać kilka danych z USA. Dziś opublikowana została wstępna dynamika PKB za IV kwartał, która okazała się rozczarowaniem. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,32 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Skromny kalendarz krajowy

Polski kalendarz danych nie był w stanie przyćmić czynników rządzących szerokim rynku. Krajowych danych pojawiło się bowiem niewiele, w dodatku ich znaczenie było drugorzędne. Złoty podążał więc tak, jak dyktowały nastroje ogólnoświatowe. Co to oznacza dla pary CHF/PLN? Relatywnie spokojny początek i umocnienie franka w drugiej części tygodnia. Dziś średnia wartość CHF wyniosła 3,55 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Informacje z Wysp

Interesujących danych nie zabrakło natomiast w Wielkiej Brytanii. Z czego najwięcej emocji budzić mógł jednak piątkowy kalendarz. Przedstawiono bowiem wstępną dynamikę PKB za IV kwartał, która nieznacznie przewyższyła prognozy. Dziś również zaplanowane jest wystąpienie szefa BoE. Średnia wartość funta wyniosła dziś 4,73 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

26.01.2018 14:51
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000