KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Aplikacje do finansów

10 najlepszych aplikacji do kontrolowania własnych finansów

Regularne opłaty, spontaniczne wydatki, niespodziewane koszty i wszędobylskie rachunki… Uporanie się z domowymi finansami nie jest proste. Dlatego coraz więcej osób sięga po aplikacje, które znacznie ułatwiają nad nimi kontrolę. ... Czytaj całość

Biznesowe gry planszowe, które uczą jak wygrywać w prawdziwym życiu

Większość osób biznes na planszy kojarzy wyłącznie z papierowymi banknotami Monopoly. A tymczasem od kilkudziesięciu lat na rynku jest coraz więcej gier, traktujących ekonomię całkiem poważnie. W dodatku przeznaczonych niekoniecznie ... Czytaj całość

Spokojny dzień na rynku walutowym (komentarz walutowy 24.11.2016)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Spokojny dzień na rynku walutowym. To się rzadko zdarza, a inwestorzy niemal już przywykli do silniejszych wahań kursów walut. Dzisiejsze Święto Dziękczynienia wprowadziło jednak chwilową stabilizację.

Spadek zatrzymany

Główna para walutowa podczas dzisiejszej sesji podjęła próbę przebicia kluczowego dla niej poziomu 1,05, jednak ze względu na brak bodźców mogących ją podbić nastąpił powrót w kierunku 1,06. Po wczorajszym umocnieniu dolara, które zawdzięczamy m.in. napływowi dobrych danych makro z USA jeden dzień stabilizacji był wręcz potrzebny. Z racji obchodów Święta Dziękczynienia inwestorzy mieli czas na przemyślenie dalszych ruchów. Dzisiejszy średni kurs głównej pary walutowej wyniósł 1,05.

EUR/USD

eurusd

Źródło: Bankier.pl

Niewielka reakcja na protokół z posiedzenia RPP

Złoty na parze z euro do południa również nie wykazał się zbyt dużą aktywnością. Notowania naszej waluty poprawiły się nieznacznie dopiero po publikacji protokołu z ostatniego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej, który jedynie upewnił inwestorów, że w najbliższym czasie zmian w prowadzonej polityce monetarnej prawdopodobnie nie będzie. Dzisiejszy średni kurs euro wyniósł 4,42 PLN.

EUR/PLN

eurpln

Źródło: Bankier.pl

Rajd dolara zahamowany

Czwartkowa sesja również okazała się pomyślna dla złotego w zestawieniu z dolarem, który z poziomu 4,21 spadł do 4,18. Jest szansa, że taki poziom utrzyma się do końca tygodnia, jednak wiele zależy od nowego Prezydenta USA, który w ostatnim czasie swoimi wypowiedziami i komentarzami potrafi wprowadzić spory zamęt na rynku. Dzisiejszy średni kurs dolara wyniósł 4,18 PLN.

USD/PLN

usdpln

Źródło: Bankier.pl

Niewielkie osłabienie franka

Frank szwajcarski w dalszym ciągu pozostaje pod wyraźnym wpływem czynników ogólnoświatowych. Dzisiejsze chwilowe osłabienie CHF miało związek z wyłączeniem amerykańskich inwestorów z handlu oraz neutralnym wydźwiękiem protokołu z posiedzenia RPP. Niestety dzisiejszy średni kurs 4,11, który chwilowo mogliśmy dziś oglądać w dalszym ciągu nie jest satysfakcjonujący dla frankowiczów.

CHF/PLN

chfpln

Źródło: Bankier.pl

Wahania funta

Nieznaczną zmienność dało się dziś zaobserwować na parze GBP/PLN, która wahała się w przedziale 5,21-5,23. Jak widzimy funt próbuje wykorzystać każdą okazję, aby wrócić do poziomu sprzed Brexitu. W tym tygodniu złoty ma jednak jeszcze szanse na umocnienie. Podczas jutrzejszej sesji zostanie opublikowana wartość stopy bezrobocia, która ostatnio spowodowała spore – pozytywne zamieszanie, ponieważ wypadła znacznie lepiej od oczekiwań. Dzisiejszy średni kurs funta wyniósł 5,21 PLN.

GBP/PLN

gbppln

Źródło: Bankier.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

24.11.2016 16:42
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000