KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Piekło Europy

Nadchodzi piekło Europy. Czy dla kaprysu rozpadnie się strefa euro?

Zagłosowałem. Teraz zobaczymy jak będzie* - słowa Dantego, mieszkańca Włoch który oddał głos przeciwko reformom zaproponowanym przez premiera Matteo Renziego, napawają grozą. Zapewne w głowach wielu osób zrodziło Read more

Konto walutowe, wymiana walut online

Jak przygotować się do zagranicznego wyjazdu, jeśli chodzi o pieniądze?

Zagraniczny wyjazd wiąże się z koniecznością przygotowania się pod względem pieniędzy posiadanych w gotówce, a także możliwości ich podejmowania za granicą bez ponoszenia niepotrzebnych opłat czy też strat związanych z Read more

Środa z małą ilością danych (komentarz walutowy 21.06.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W połowie tygodnia zabrakło interesujących publikacji po stronie europejskiej. Rynek oczekuje na popołudniowe dane z USA. W międzyczasie dolar traci na rzecz wspólnej waluty.

 

Euro w górę

Dobra passa dolara została dziś przełamana. W środę kurs EUR/USD powędrował w kierunku północy, jednak nie można wykluczyć, że ruch ten zostanie skorygowany. Główna para walutowa zaczyna znów reagować na sygnały płynące ze strony Rezerwy Federalnej. Dziś średnia wartość euro wyniosła  1,11 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Nie dla ryzyka

Ostatnie dni nie były łatwe dla złotego, który tracił w parze ze euro, a w dodatku ruch ten nasilił się wczoraj po południu. Dziś doszło do nieznacznej korekty, jednak nie można powiedzieć by nastroje panujące na szerokim rynku sprzyjały złotemu. Kalendarz danych makro dla Europy pozostał dziś pusty. Średni kurs EUR/PLN wyniósł 4,23.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dziś jeszcze dane z rynku wtórnego

Inwestorzy wciąż czekają na dzisiejsze dane ze Stanów Zjednoczonych, które pojawią się dopiero po godzinie 16:00. Pozwolą one dogłębniej zobrazować sytuację gospodarczą tego kraju. Dziś dolar wyhamowuje tendencję wzrostową, a rynek czeka na dalsze sygnały mogące wskazać kierunek, którym podążać będzie Fed. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,79 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

W Polsce bez danych

Krajowy kalendarz danych pozostał dziś pusty. Jednak uwagę zwraca fakt, że wpływ danych z Polski na notowania złotego jest ograniczony, co ma związek z “gołębią” retoryką RPP. W parze z frankiem, złoty dziś lekko zyskuje, jednak nie można tym samym powiedzieć by apetyt na rodzimą walutę powrócił. Dziś średni kurs franka wyniósł 3,90 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Trudny Brexit

Inwestorzy obawiają się trudnego rozwodu z Unią Europejską – tak wynika z ankiety banku Barclays. Niepokoje o Brexit mogą ciążyć na kursie funta. Dziś brytyjskiej walucie udało się jednak odreagować i GBP powędrował w górę. Średnia wartość GBP/PLN wyniosła dziś 4,82.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

21.06.2017 15:12
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000