KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Problemy banków

Banki podniosły opłaty. Teraz zwrócą pieniądze?

Wraz z początkiem roku szereg banków zaczął informować o zmianach w dotychczasowych tabelach opłat i prowizji. Sposób komunikacji mógł jednak budzić wątpliwości klientów. Jak się okazuje wątpliwości w tej kwestii Read more
korona czeska, waluta Czech, CZK, Ekantor.pl

Korona czeska – ile kosztuje?

Czesi darzą walutę euro pewną niechęcią, więc na wakacje u naszych południowych sąsiadów lepiej mieć w portfelu korony. Natomiast kupując walutę można, za jednym zamachem, poznać nieco jej historii.   Read more

To był trudny weekend (komentarz walutowy 05.06.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Tuż przed weekendem amerykańska waluta odnotowała spadek, na skutek rozczarowujących danych z rynku pracy. Natomiast kolejna tragedia w Wielkiej Brytanii nie pozwala zapomnieć Europie o napięciach geopolitycznych. 

 

Fed i obawy w Europie

Na kilka dni przed posiedzeniem FOMC, rynek zdaje się być przekonany o decyzji amerykańskich decydentów i nastawiony na podniesienie stóp procentowych. Pytanie jednak czy Fed zdecyduje się na kolejny taki krok jeszcze w tym roku i jak będzie prezentować się ścieżka obrana na 2018. Piątkowe dane z rynku pracy przyniosły rozczarowanie inwestorom, co skutkowało podbiciem wyceny wspólnej waluty. Niestety, euro po raz kolejny przyszło zmierzyć się z narastającym napięciem geopolitycznym. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,12 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty spokojny

Napięcie na rynku związane z Fed oraz wydarzeniami w Wielkiej Brytanii ominęło polską walutę, która pozostaje silna w ostatnim czasie. W trakcie dzisiejszej sesji po stronie Eurolandu zostały zaprezentowane finalne indeksy PMI dla usług. Spowolnienie okazało się mniejsze niż prognozowano i wyniosło 56,3 (prognoza 56,2). Z kolei indeks ten dla Niemiec pokazał taką samą wartość jak poprzednio. W wyniku takiej koniunktury średnia wartość EUR/PLN wyniosła 4,18.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar osłabiony

Próbę umocnienia po piątkowym spadku odnotował dziś dolar. Mimo to kondycja amerykańskiej waluty w parze złotym jest osłabiona. Dziś po południu rynek zapozna się z kolejnymi odczytami z tego kraju. Inwestorzy przyjrzą się m.in. finalnym danym na temat zamówień, a także informacjom na temat PMI dla usług. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,71 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Skromny kalendarz dla Polski

W dzisiejszym kalendarzu zabrakło informacji krajowych, a polska waluta podąża torem ogólnoświatowych nastrojów. Dopiero w połowie tygodnia zostanie zaprezentowana decyzja RPP w sprawie stóp procentowych. Inwestorzy jednak nie spodziewają się zmian. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,85 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Atmosfera w Wielkiej Brytanii

Próbując odbudować nieco pozycje funt, po raz kolejny musiał zmierzyć się z atakiem terrorystycznym, do którego doszło w Londynie. Najbliższy czas może się okazać trudny dla GBP, tym bardziej, że na czwartek zaplanowane są wybory w tym kraju. W dodatku niebawem mają rozpocząć się negocjacje w sprawie Brexitu. Dziś średnia wartość GBP/PLN osiągnęła wartość 4,80.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

05.06.2017 15:04
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000