KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

payrolls, NFP, dane, sytuacja na rynku pracy, USA, Ekantor.pl

Payrolls – dane, na które czeka świat

Amerykański wskaźnik zatrudnienia w jest publikowany każdego miesiąca przez Departament Pracy Stanów Zjednoczonych. Obrazuje nie tylko kondycję gospodarki, ale też pozwala przewidzieć zmiany na światowych rynkach.   Non-farming Read more

TOP 10 aplikacji bankowych według Google Play

Każdego dnia ogromna ilość transakcji finansowych w Polsce jest zawierana przez internet. Nic więc dziwnego że banki coraz mocniej rozwijają dostęp do swoich usług online. Sprawdźmy, które platformy oferują największą Read more

To był trudny weekend (komentarz walutowy 05.06.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Tuż przed weekendem amerykańska waluta odnotowała spadek, na skutek rozczarowujących danych z rynku pracy. Natomiast kolejna tragedia w Wielkiej Brytanii nie pozwala zapomnieć Europie o napięciach geopolitycznych. 

 

Fed i obawy w Europie

Na kilka dni przed posiedzeniem FOMC, rynek zdaje się być przekonany o decyzji amerykańskich decydentów i nastawiony na podniesienie stóp procentowych. Pytanie jednak czy Fed zdecyduje się na kolejny taki krok jeszcze w tym roku i jak będzie prezentować się ścieżka obrana na 2018. Piątkowe dane z rynku pracy przyniosły rozczarowanie inwestorom, co skutkowało podbiciem wyceny wspólnej waluty. Niestety, euro po raz kolejny przyszło zmierzyć się z narastającym napięciem geopolitycznym. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,12 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty spokojny

Napięcie na rynku związane z Fed oraz wydarzeniami w Wielkiej Brytanii ominęło polską walutę, która pozostaje silna w ostatnim czasie. W trakcie dzisiejszej sesji po stronie Eurolandu zostały zaprezentowane finalne indeksy PMI dla usług. Spowolnienie okazało się mniejsze niż prognozowano i wyniosło 56,3 (prognoza 56,2). Z kolei indeks ten dla Niemiec pokazał taką samą wartość jak poprzednio. W wyniku takiej koniunktury średnia wartość EUR/PLN wyniosła 4,18.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar osłabiony

Próbę umocnienia po piątkowym spadku odnotował dziś dolar. Mimo to kondycja amerykańskiej waluty w parze złotym jest osłabiona. Dziś po południu rynek zapozna się z kolejnymi odczytami z tego kraju. Inwestorzy przyjrzą się m.in. finalnym danym na temat zamówień, a także informacjom na temat PMI dla usług. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,71 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Skromny kalendarz dla Polski

W dzisiejszym kalendarzu zabrakło informacji krajowych, a polska waluta podąża torem ogólnoświatowych nastrojów. Dopiero w połowie tygodnia zostanie zaprezentowana decyzja RPP w sprawie stóp procentowych. Inwestorzy jednak nie spodziewają się zmian. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,85 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Atmosfera w Wielkiej Brytanii

Próbując odbudować nieco pozycje funt, po raz kolejny musiał zmierzyć się z atakiem terrorystycznym, do którego doszło w Londynie. Najbliższy czas może się okazać trudny dla GBP, tym bardziej, że na czwartek zaplanowane są wybory w tym kraju. W dodatku niebawem mają rozpocząć się negocjacje w sprawie Brexitu. Dziś średnia wartość GBP/PLN osiągnęła wartość 4,80.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

05.06.2017 15:04
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000