KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Uwolniony frank szwajcarski, kurs, kredyty w chf

To się opłaca

Wymiana walut online to trend wśród polskich użytkowników. To prawdziwy fenomen, jeśli zestawić go z użytkownikami z innych krajów. Skąd bierze się owa popularność? Z czego wynika zainteresowanie? Na te ... Czytaj całość

Włochy zimą – 5 pomysłów na najtańszy i najlepszy urlop w Twoim życiu

Zima w Polsce nie należy do najprzyjemniejszych. Długie wieczory, ziąb przenikający do kości i śnieg z deszczem są w stanie zepsuć humor nawet największemu optymiście. Dlatego warto go poprawić wyprawą ... Czytaj całość

To musisz wiedzieć. Polskie PKB i inflacja CPI. 3 fakty walutowe


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wczorajsze odczyty ze Stanów Zjednoczonych wsparły wycenę amerykańskiej waluty.  Danych nie zabraknie również w trakcie czwartkowej sesji. W Polsce poznamy informacje o PKB i inflacji.

 

Dane z kraju: PKB oraz inflacja

O godzinie 10:00 GUS zaprezentował finalne dane na temat polskiego PKB za II kwartał. Dynamika w ujęciu rocznym okazała się zgodna z przewidywaniami rynku i pokazała wartość 3,9%. W dalszej części dnia pojawią się informacje o inflacji CPI.

 

Dolar silniejszy. Dziś kolejne odczyty makro

Środowa sesja upłynęła pod znakiem umocnienia USD w głównej parze walutowej. Na chwilę obecną średni kurs EUR/USD pokazuje wartość 1,18. Po południu zostaną opublikowane kolejne, ważne dane z tego kraju. Kluczowe mogą okazać się jednak piątkowe informacje z rynku pracy w USA.

 

Oczekiwania na sygnał z ECB

W kalendarzu znajdują się również dane z pozostałych państw Europy, jednak ich znaczenie może okazać się dla rynku drugorzędne. Warto zwrócić uwagę na szacunkowe dane dotyczące inflacji HICP. Kluczowe dla euro pozostaje pytanie o przyszłość polityki pieniężnej ECB. Europejscy decydenci spotkają się już 7 września.

 

Wydarzenia gospodarcze:

 • 10:00 Produkt Krajowy Brutto, fin.- Polska
 • 11:00 Inflacja HICP – dane szacunkowe (r/r) – Strefa Euro
 • 14:00 Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych, wst. – Strefa Euro
 • 14:30 Dochody i wydatki Amerykanów- USA
 • 14:30 Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych – USA
 • 15:45 Indeks Chicago PMI – USA
 • 16:00 Indeks podpisanych umów kupna domów (m/m) – USA

cele informacyjne komentarz walutowy

31.08.2017 10:19
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000