KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

euro

Kurs euro w kantorach – sprawdź zanim kupisz

Odpowiedzi na pytanie o to, ile kosztuje euro, może być wiele. Zależy komu zostanie ono zadane. Inwestor odpowie 4,2349 PLN, bankier - 4,4034 złotego, dealer Ekantor.pl poda wartość 4,2490. A Read more
euro, kurs euro

Czas na euro?

W piątek wieczorem doszło do wzmożonej aktywności euro, w wyniku której kurs EUR/USD sięgnął wartości 1,07, natomiast EUR/PLN na otwarciu nowego tygodnia wykazał 4,34. Ruch ten został wywołany doniesieniami z Read more

Tydzień silniejszego dolara. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 04-08.12.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

To był interesujący tydzień na rynku walutowym. Przyniósł on umocnienie pozycji dolara z uwagi na postępującą reformę podatkową. Na rynku nie zabrakło również emocji związanych z Brexitem. W Polsce natomiast głównym tematem są zmiany w rządzie, chociaż ich wpływ na kurs złotego okazał się niewielki.

 

Dolar zyskał

W piątek w amerykańskim Senacie odbyło się głosowanie w sprawie reformy podatkowej. 51 senatorów poparło ustawę. Tylko jeden Republikanin nie dał się przekonać wizją zmian Donalda Trumpa, które prezydent planuje wprowadzić jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Choć plan może wydawać się ambitny, to jednak pozwolił on umocnić pozycję dolara. Silnym fundamentem jest również fakt, że inwestorzy spodziewają się trzeciej podwyżki stóp procentowych w trakcie posiedzenia FOMC zaplanowanego na 13 grudnia. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,17 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty obronił pozycję

Wahania w parze oscylowały wokół wartości 4,20-4,21. Można więc powiedzieć, że pozycja złotego pozostaje silna. W kalendarzu strefy euro danych makroekonomicznych w tym czasie nie pojawiło się za wiele. Inwestorzy zapoznali się z  finalnym indeks PMI dla usług oraz ostateczną dynamiką PKB za III kwartał. Złoty w tym czasie pozostawał pod wpływem nastrojów na szerokim rynku, a informacja o zmianie na stanowisku premiera nie wywoła reakcji na wykresie. Dziś średni kurs EUR/PLN wyniósł 4,20.
EUR/PLN

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Plany FOMC

Dolar czeka na reformą podatkową, ale nie tylko. Wciąż nie znane są plany Fed na nadchodzący rok. Dziś rynek zapoznał się z oficjalnymi danymi z amerykańskiego rynku pracy. Rozczarowaniem okazała się dynamika płac, która w listopadzie wyniosła 0,2%. USD po tej informacji stracił na wartości, jednak nastawienie rynku względem grudniowej decyzji FOMC nie powinno ulec zmianie. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,57 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Jeszcze dziś decyzja Fitch

W tym tygodniu swoją decyzję w sprawie polityki pieniężnej zaprezentowała RPP. Stopy procentowe NBP pozostały na dotychczasowym poziomie – co było zgodne z tym, czego się spodziewano. Większe znaczenie przypisywało się więc słowom Adama Glapińskiego na konferencji po spotkaniu, jednak prezes banku również nie zmienił swojego stanowiska. To nie koniec krajowych informacji. Nie mówiąc już o zamianie osób na stanowiskach premiera i wicepremiera, warto zauważyć, że jeszcze dziś agencja Fitch poda ocenę ratingu kraju. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,59 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Brexit wciąż wraca

Jednym z tematów tego tygodnia był Brexit. Niemożność wypracowania porozumienia pomiędzy UE, a Wielką Brytanią, a tym samym przejścia do kolejnego etapu negocjacji, ciążyła funtowi. Pod koniec tygodnia doszło jednak do umocnienia tej waluty, co było skutkiem informacji, że udało się jednak dojść do ugody. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,79 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

08.12.2017 15:23
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000