KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

gotówka, złoty, PLN

To już koniec gotówki w Polsce?

Czym się różnią sklepy w Polsce, od tych w Skandynawii? U nas płacąc za zakupy pytamy sprzedawcę “Można kartą?”, natomiast w krajach Europy Północnej zastanawiamy się czy “Można gotówką?”. Szwecja, Read more
Adam Glapiński, prezes NBP, RPP, Ekantor.pl

Adam Glapiński – kim jest prezes NBP?

W młodości marzył aby być neurologiem. Bał się jednak krwi, więc został ekonomistą. Podkreśla swoją niezawisłość od polityki a jednocześnie gorąco popiera strategię Prawa i Sprawiedliwości. Aktualny prezes NBP to Read more

Tydzień z włoską polityką. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 28.05-01.06.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Pod względem danych makroekonomicznych, tydzień rozpoczął się z opóźnieniem. Czas ten jednak wypełniony był emocjami związanymi z gorącą atmosferą polityczną we Włoszech, która udzieliła się również złotemu.

 

Gorące powietrze znad Adriatyku

Końcówka maja upłynęła pod znakiem słabszej pozycji euro w głównej parze, co miało związek z sytuacją polityczną we Włoszech, gdzie po niemal trzech miesiącach od wyborów nie udało się wyłonić rządu. W czwartek nastąpił jednak niespodziewany zwrot sytuacji – zamiast ogłoszenia nowego terminu wyborów, czego spodziewali się wszyscy, powołano premiera. Został nim Giuseppe Conte. Dziś średni kurs EUR/USD wyniósł 1,16.
EUR/USD

EUR USD ekantor.pl kursy walut 28.05-01.06.2018

źródło: bankier.pl

Złoty chowa się w cieniu

Wydarzenia na Półwyspie Apenińskim nie pozostały bez wpływu na złotego. Rosnące napięcia polityczne, które mogą doprowadzić do zawirowań w strefie euro nie służą notowaniom europejskiej waluty, a co za tym idzie również PLN. Mimo to można powiedzieć, że aprecjacja euro wyhamowała, a kurs EUR/PLN w tym tygodniu oscylował wokół 4,31. Także dziś tyle wynosi średnia wartość tej pary.
EUR/PLN

EUR PLN ekantor.pl kursy walut 28.05-01.06.2018

źródło: bankier.pl

Dolar w sile

Wpływ politycznego kryzysu we Włoszech uwidocznił się przede wszystkim w parze USD/PLN. Dolar w tym tygodniu w kulminacyjnym momencie pokazał wartość 3,76. Za jego siłą stoi nie tylko niechęć inwestorów do ryzyka, ale również oczekiwania wobec decyzji Rezerwy Federalnej. W międzyczasie nie brakowało danych z USA oraz niespodzianek w wykonaniu Donalda Trumpa (powrót tematu nałożenia ceł na towary importowane z Chin). Tydzień zakończył się publikacją payrolls. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,69.
USD/PLN

USD PLN ekantor.pl kursy walut 28.05-01.06.2018

źródło: bankier.pl

Informacje z Polski

Złoty po chwilowym umocnieniu ciągle pozostaje słaby względem franka szwajcarskiego, co oczywiście ma związek z nastrojami na szerokim rynku, pod wpływem których znajduje się złoty. W ostatnich dniach poznaliśmy kilka danych z kraju m.in. wstępną inflację za maj, która wypadła poniżej prognoz. Dziś jeszcze zaprezentowany zostanie protokół z ostatniego posiedzenia RPP, jednak trudno oczekiwać w tej kwestii niespodzianek. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,73.
CHF/PLN

CHF PLN ekantor.pl kursy walut 28.05-01.06.2018

źródło: bankier.pl

Funt mocniejszy

Dla funta tydzień rozpoczął się z opóźnieniem, a to za sprawą obchodzonego w Wielkiej Brytanii Majowego Święta Bankowego. Mimo to również funt umocnił się  względem złotego. Danych z Wysp w ostatnich dniach nie było zbyt wiele. Najwięcej uwagi mógł przykuwać dzisiejszy indeks PMI dla przemysłu. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,90.
GBP/PLN

GBP PLN ekantor.pl kursy walut 28.05-01.06.2018

źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

01.06.2018 10:50
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000