KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

karta wielowalutowa, karta walutowa, konto walutowe

Karta wielowalutowa – jak działa, kiedy jest zbędna i na co trzeba uważać?

A może tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Ale dlaczego akurat w Bieszczady, a nie w Alpy, czy nieco niższe Góry Betyckie? Może dlatego, że rzucając wszystko chcemy kwestie Read more
komentarz walutowy, Patryk Dudek, wymiana walut, Ekantor.pl

Komentarz walutowy Patryka Dudka

Wiemy jak wiele korzyści może płynąć ze świadomej wymiany walut i chcemy, by również nasi czytelnicy mogli się o tym przekonać. Dlatego niemal z zegarkiem w ręku (tak Read more

Umocnienie dolara (komentarz walutowy 16.01.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Na rynku walutowym zapowiada się emocjonujący tydzień. W czwartek inwestorzy zapoznają się z nastrojami panującymi w ECB, a dzień później odbędzie się zaprzysiężenie Donalda Trumpa, które może podbić awersję do ryzyka. Poniedziałek przynosi natomiast umocnienie pozycji amerykańskiej waluty.

 

Dolar zyskuje

Dzisiejsza sesja, mimo braku aktywności amerykańskich inwestorów, przebiega po myśli dolara, któremu udaje się zejść poniżej poziomu 1,06. Piątkowe dane ze Stanów Zjednoczonych okazały się pomyślne, jednak przyczyna takiej relacji na głównej parze może wynikać z zaplanowanego na piątek objęcia prezydentury przez Donalda Trumpa. Europa natomiast wyczekuje czwartkowej decyzji ECB. Dziś średni kurs EUR/USD wyniósł 1,05 .
EUR/USD

EUR, USD, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Rating pozostał

W piątek polski pieniądz odetchnął z ulgą. Agencja ratingowa Fitch nie zdecydowała się na obniżenie oceny, ani perspektywy dla Polski, natomiast agencja Moody’s nie dokonała aktualizacji. Nowy tydzień rozpoczyna złoty na silniejszej pozycji względem euro, a to za sprawą sytuacji mającej miejsce w głównej parze, która wymazała piątkowy wzrost wspólnej waluty. Dziś średnia wartość EUR/PLN wyniosła 4,37.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Rośnie ryzyko

Umocnienie amerykańskiej waluty uwidoczniło się również w jej parze ze złotym, jednak brak aktywności na amerykańskim rynku spowodowało wyhamowanie wzrostu. Zwiększająca się awersja do ryzykownych aktywów nie będzie sprzyjać polskiej walucie, a niepewności formują się zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Wielkiej Brytanii. Kluczowe dla tej pary walutowej będą mimo wszystkie kolejne sygnały docierające z USA. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 4,12 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Powracające ryzyko

Frank szwajcarski także jest dziś nieznacznie mocniejszy. Chociaż decyzje agencji ratingowych zdjęły pewne brzemię z polskiej waluty, to jednak na horyzoncie znów pojawiły się ogólnoświatowe czynniki ryzyka w postaci twardego Brexitu i prezydentury Donalda Trumpa, która rozpocznie się już niebawem. Lokalnie awersję inwestorów może zwiększać propozycja rozwiązania problemów Frankowiczów, która obciąży banki. Dziś średnia wartość franka wyniosła 4,08 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Silny wiatr Brexitu

Wahania nastrojów wokół Brexitu powodują zamieszanie na wykresie funta. Informacje o możliwej twardej postawie premier Wielkiej Brytanii w kwestii opuszczania struktur Unii Europejskiej wywołały wyprzedaż brytyjskiej waluty, która w kulminacyjnym momencie osiągnęła wartość 4,95. Kluczowe dla tej waluty będzie wtorkowe przemówienie Theresy May. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,97 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

16.01.2017 15:30
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000