W świat z Ekantor.pl #1: Początek drogi. Relacja z podróży autostopem po Ameryce Łacińskiej

Pamiętacie Mateusza Koszelę, który autostopem przemierzył Azję? Mamy więc dla Was świetną wiadomość. Autor bloga Autostopem w świat sportu wyruszył w kolejną podróż, a towarzyszyć mu będzie Ekantor.pl. Nasz cel – Ameryka Łacińska.

 

źródło: www.facebook.com/AutostopemWswiatSportu

 

Inspiruje, pomaga i pokazuje świat z zupełnie innej perspektywy – Mateusz Koszela, inicjator akcji Podaj Piłkę Dzieciom po raz kolejny zapakował swój plecak i obrał kurs, tym razem na Amerykę Południową. Pragnie dotrzeć na legendarny Rajd Dakar oraz przekonać się jak kolorowy jest karnawał w Rio. Po drodze planuje zobaczyć jednak o wiele więcej. Jednak o tym najlepiej opowie sam. Oto krótki list, który przesłał do nas na początku swojej przygody:

 

Dzień Dobry, Cześć, Hej, Aloha!

Proszę sobie wybrać przywitanie, które Wam pasuje najbardziej. Ja osobiście chyba skuszę się na to ostatnie. Takie hiszpańskie, takie wakacyjne. Pasujące do mnie idealnie. A dlaczego?

A no właśnie. Nazywam się Mateusz Koszela i jestem blogerem i  podróżnikiem chociaż sam preferuję określenie: autostopowicz. Bo właśnie autostopem przez najbliższe około pół roku przemierzał będę kraje Ameryki Łacińskiej. Zaczynam na Kubie i w Meksyku, a potem ruszam w dół w stronę Brazylii przez między innymi: Salwador, Kostarykę, Panamę, Kolumbię, Ekwador, Boliwię czy Argentynę!

Brzmi interesująco? Jeśli tak to zapraszam serdecznie do czytania comiesięcznych relacji na stronie Ekantor.pl oraz do oglądania codziennych zdjęć na moim Facebooku: Autostopem w świat sportu!

Z ogromną radością pragnę też poinformować, iż firma Ekantor.pl na czas trwania wyjazdu zostanie sponsorem strategicznym i zarazem głównym partnerem mojej podróży oraz akcji charytatywnej ‘Podaj Piłkę Dzieciom’. Dlatego też podróżując po krajach Ameryki Łacińskiej szukał będę ciekawostek na temat lokalnych pieniędzy, sprawdzał jak funkcjonują banki, czy porównywał jak drogie w porównaniu do znanego nam w Polsce jest życie w odwiedzanych przeze mnie krajach.

To jednak nie wszystko. Jeśli chcecie poznać przygody jakie przytrafią mi się w trakcie półrocznej podróży autostopem przez nieznane oraz zobaczyć czym jest akcja ‘Podaj Piłkę Dzieciom’ to zapraszam do śledzenia mnie na Facebooku. Zawsze też możecie wysłać wiadomość prywatną do ekantor.pl z pytaniem ‘Hej, co słychać u Mateusza?’. Macie moje słowo, że z uśmiechem na twarzy pracownicy odpowiedzialni za kontakt z Wami odpowiedzą na Wasze zainteresowanie. Na teraz się żegnam i do zobaczenia!

Adios!

 

Tym samym miło jest nam poinformować o nowym cyklu na naszym blogu. Raz w miesiącu publikować będziemy relację z kolejnych etapów podróży. Nie zabraknie sprawdzonych informacji oraz inspirujących zdjęć. Jesteście ciekawi? My również!

Jest to nie pierwsza podróż jaką mamy przyjemność odbyć z tym zarażającym energią i radością autostopowiczem. W grudniu ubiegłego roku zakończyła się bowiem wyprawa Mateusza do Azji, której również byliśmy partnerem.

Przygody Mateusza można śledzić również na Facebooku: Autostopem w świat sportu oraz Ekantor.pl.

Data: 21.08.2017,  00:00