KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Jak wybrać konto walutowe? Wszystko, co musisz wiedzieć

Planujesz podróże zagraniczne, odbierasz wypłatę w innej walucie albo spłacasz kredyt we frankach? Przyda Ci się zatem konto walutowe. Sprawdź, w czym możesz wybierać i na co warto zwracać uwagę. Read more
PREMIE OD BANKÓW

Wielka lista świątecznych promocji w bankach – zapłacą za zakupy, ale pod jednym warunkiem

Dla mamy perfumy, dla taty seria ulubionych kryminałów, a dla żony wymarzony płaszcz (koniecznie “taki uroczy, malachitowy”). Jeżeli listę świątecznych zakupów masz już przygotowaną to znaczy, że połowa sukcesu za Read more

W tle Trump oraz Yellen (komentarz walutowy 22.03.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dzisiejsza sesja przyniosła nieznaczne odreagowanie spadków dolara. Mimo to amerykańska waluta wciąż pozostaje relatywnie słaba. Stracił również złoty, który w ostatnich dniach skorzystał na zwiększonym apetycie na ryzyko.

 

Czekając na czwartek

Kurs EUR/USD oddalał się dziś od szczytu powyżej 1,08. Dla inwestorów znaczenie w najbliższym czasie będą mieć nie tylko sygnały wysyłane ze strony przedstawicieli Rezerwy Federalnej i ECB. Uwagę skupi również głosowanie w USA dotyczące ustawy, mającej zastąpić Obamacare. Niewykluczone bowiem, że część członków Partii Republikańskiej sprzeciwi się zmianom. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,07 USD.
EUR/USD

EUR,USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Euro w górę

Słabszy jest dziś złoty w parze z euro, co wynika z faktu, że polska waluta korzystała w ostatnim czasie ze zwiększonego apetytu na ryzyko po uspokojeniu emocji związanych z wyborami we Francji.  W trakcie dzisiejszej sesji ze Strefy Euro napłynęły jedynie dane dotyczące salda rachunku bieżącego za styczeń. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,28 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar się wspina

Dziś konsekwentnie w kierunku północy w parze ze złotym podążał dolar. Dla tej waluty ważna może okazać się jutrzejsza sesja. Inwestorzy zwrócą uwagę na słowa prezes Fed Janet Yellen, jak i głosowanie w sprawie ustawy mającej zastąpić Obamacare. Po południu rynek zapoznał się jeszcze z danymi dotyczącymi sprzedaży nieruchomości w USA, które w lutym wykazały wartość 5,48 mln. Dziś średni kurs USD/PLN wyniósł 3,96.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Koniunktura w Polsce

Silniejszy jest dziś również frank, który ponownie zbliżył się do psychologicznej bariery 4,00 PLN. W dzisiejszym kalendarzu makro pojawiły się co prawda dane z Polski, jednak odczyty te nie wywołują emocji na rynku. Lepiej zaprezentowały się wskaźniki koniunktury gospodarczej, natomiast spadło zaufanie konsumentów. Dziś średnia wartość franka wyniosła 4,00 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt silniejszy

Funtowi udało się dziś utrzymać wczorajszy wzrost notowań. W Wielkiej Brytanii jednak powraca temat szkockiego referendum niepodległościowego. Wczoraj z Wysp napłynęło kilka danych w tym dotyczące inflacji bazowej. Jej wzrost mógł nieco podsycić oczekiwania rynku, co do kierunku działań BoE. Dziś średni kurs GBP/PLN wyniósł 4,93.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

22.03.2017 15:19
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000