KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

zgubiona paczka, brak paczki, przesyłka z zagranicy, Ekantor.pl

Brak paczki z zagranicy a reklamacja. Czy można odzyskać pieniądze?

Zagraniczne sklepy internetowe cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Niektóre paczki, zanim trafią pod drzwi adresata, muszą pokonać pół świata i czasami w innej części tego świata zostają. Czy Read more

W świat z Ekantor.pl #3: Ile wart jest dolar w Ameryce Środkowej?

Mijają dwa miesiące od momentu, kiedy Mateusz Koszela wyruszył w podróż autostopem. Tym razem przygoda zaprowadziła go do Ameryki Środkowej, gdzie dowiedział się, jaką wartość ma dolar amerykański i ile Read more

Walka o pozycję (komentarz walutowy 18.01.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wystąpienie Theresy May w sprawie Brexitu wywołało wiele emocji na rynku. Słowa premier Wielkiej Brytanii nie zaskoczyły inwestorów i początkowo umocniły funta. O pozycję walczy dziś także dolar, którego siłę zachwiała niepewność związana z Donaldem Trumpem.

 

Dolar bez optymizmu

Nastroje na rynku walutowym nie sprzyjają dolarowi. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest rozczarowanie inwestorów słowami Donalda Trumpa, który zwrócił uwagę na wysoką wartość tej waluty. Obudziło to nowe niepewności, ponieważ do tej pory prezydent-elekt, którego oficjalne zaprzysiężenie zaplanowane jest na piątek, traktowany był jako czynnik wspierający notowania USD. Mimo dzisiejszego spadku, siła euro utrzymuje się i jego średnia wartość wyniosła dziś 1,06 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Dzień przed ECB

Inflacja konsumencka ze Strefy Euro okazała się zgodna z przewidywaniami. Chociaż EUR/USD pozostał obojętny na tą informację, to w parze EUR/PLN można było zaobserwować wzrost atrakcyjności wspólnej waluty. W nadchodzącym czasie kluczowe będą sygnały z ECB. Na jutro zaplanowane jest posiedzenie banku w sprawie stóp procentowych. Rynek nie spodziewa się zmian, ale dla inwestorów ważny będzie wydźwięk konferencji prasowej. Z kolei dzisiejsze dane z rynku pracy w Polsce po raz kolejny okazały się optymistyczne. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,36 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Wieczorem wystąpi Janet Yellen

Dzisiejsza sesja przynosi korektę amerykańskiej waluty. Dolarowi wciąż jest jednak daleko do siły prezentowanej na początku roku. Środowy kalendarz przynosi wiele interesujących pozycji zza oceanu. Rynek zdążył się już zapoznać z odczytami dotyczącymi inflacji konsumenckiej. Inflacja bazowa CPI w ujęciu miesięcznym wyniosła 0.2%, co było zgodne z prognozami. Wieczorem inwestorzy przyjrzą się wystąpieniu prezes Fed, Janet Yellen. Dziś średni kurs USD/PLN wyniósł 4,09.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank koryguje spadek

Po wczorajszym osłabieniu, do którego doszło w godzinach popołudniowych, frank skorygował swoją pozycję. Wahania do jakich dochodzi w obrębie tej waluty mają przede wszystkim związek z ogólnoświatowymi nastrojami. Kurs CHF/PLN nie zareagował bowiem na dzisiejsze dane dotyczące sytuacji na rynku pracy w Polsce, gdzie odnotowano wzrost zarówno w  zatrudnieniu (5 798,9 tys.), jak i przeciętnym wynagrodzeniu (4635,77 zł). Średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła dziś 4,07 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

W sidłach Brexitu

Twarda postawa premier Wielkiej Brytanii w sprawie Brexitu nie zaskoczyła inwestorów, w związku z czym doszło wczoraj do aprecjacji funta. Dziś ruch ten jest wymazywany. Chociaż Brexit z każdym dniem staje się coraz bardziej prawdopodobny, to gospodarka kraju wydaje się być w dobrej kondycji. Solidne dane napłynęły z rynku pracy, gdzie odnotowano spadek liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,02 PLN.
GBP/PLN

GBP,PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

18.01.2017 15:53
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000