KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Płatności w sieci

Dyrektywa PSD2 zmniejszy bezpieczeństwo transakcji w sieci?

Unijna dyrektywa PSD2 regulująca formy płatności pozwoli wprowadzić na rynek nowych usługodawców. Zwiększy to jego konkurencyjność, a co za tym idzie również atrakcyjność, ale czy nie odbędzie się to kosztem Read more
blog, bezpieczeństwo, podróż, wyjazd, urlop, Ekantor.pl

Aby wakacje nie stały się koszmarem. Bezpieczeństwo w podróży – wszystko, co musisz wiedzieć

Urlop to czas odpoczynku, zabawy i beztroski - przynajmniej tak myślimy jeszcze przed podróżą. Nikt nie chce, by okazał się on czasem pełnym nerwów, zmartwień, a nawet strachu. Dlatego, aby Read more

Weto poruszyło złotego (komentarz walutowy 24.07.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Nowy tydzień rozpoczął się dużą niespodzianką dla złotego. Prezydent Andrzej Duda powiedział, że zawetuje dwie ustawy o sądownictwie. Osłabiona w ostatnich dniach polska waluta po jego słowach widocznie zyskała na wartości.

 

Wyciszenie w głównej parze

Kurs EUR/USD wyhamował wzrosty i ustabilizował pozycję w okolicach 1,16. Dla tej pary kluczowe są emocje związane z decyzjami banków centralnych. Stąd też uwagę przykuje zaplanowane na środę wieczór posiedzenie FOMC. Zainteresowanie wzbudzi to jak Fed reagować będzie na słabsze odczyty gospodarcze. Wciąż pod znakiem zapytania znajduje się trzecia podwyżka. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,16 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Duda umocnił PLN

Przed weekendem można było zaobserwować znaczące osłabienie złotego wobec euro, co po części było wynikiem oczekiwań względem działań europejskiego banku centralnego, a po części wydarzeń politycznych w Polsce. Dzisiejsza zapowiedź weto Andrzeja Dudy zdjęła presję ze złotego i PLN umocnił się. Początek tygodnia przyniósł również dane o PMI w państwach Europy, które w dużej mierze były słabsze od prognoz. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,24 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar czeka na dane

Po wypowiedzi prezydenta o zawetowaniu dwóch ustaw: o Sądzie Najwyższym i Krajowym Rejestrze Sądownictwa złoty zyskał również wobec dolara. Amerykańska waluta dodatkowo osłabiona jest sytuacją gospodarczo-polityczną. Dziś napłyną kolejne informacje z tego kraju. Zresztą cały tydzień obfitował będzie w interesujące dane z USA. W środę natomiast ponownie spotkają się decydenci Rezerwy Federalnej. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,64 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank wciąż silny

Do silnego wzrostu w piątek doszło również w parze z CHF/PLN i choć dzisiejsze słowa prezydenta umocniły złotego, to jednak nie zdołał on wymazać tego ruchu. Dla notowań PLN wciąż kluczowe są wydarzania na szerokim rynku. Tu przede wszystkim emocje wywołuje polityka ECB. Krajowy kalendarz danych w tym tygodniu nie przyniesie wielu informacji. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,85 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt słaby

Mimo, że od piątku również brytyjska waluta zyskiwała względem PLN, to jednak warto zauważyć, że kurs GBP/PLN tak słaby nie był od października ubiegłego roku. Wystąpienie A.Dudy nie pozostało również obojętne w tej parze, jednak spadek szybko został wymazany. Choć w tym tygodniu nie ma zaplanowanych wielu danych z tego kraju, to jednak te co się pojawią będą mieć bardzo duże znaczenie. Dziś średnia wartość funta osiągnęła 4,74 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

24.07.2017 14:01
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000