KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

paczka z Chin i USA, cło, VAT

Cło i podatek przy zakupach z Chin i USA

Zamarzył Ci się nowy smartfon Xiaomi Redmi Note 4? Nic prostszego. Wchodzisz na AliExpress i zamawiasz go prosto z Chin, gdzie kosztuje około 125 euro - prawie połowę taniej niż Read more
Mieszkanie w Europie – gdzie zainwestować?

Mieszkanie w Europie – gdzie zainwestować?

Rynek nieruchomości w Europie daje ogromne pole do popisu dla śmiałych inwestorów. Wiąże się to oczywiście z pewnym ryzykiem oraz wymaga znajomości regionu, ale może przynieść spore zyski. Sprawdźmy gdzie Read more

Wraca apetyt na dolara (komentarz walutowy 30.01.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Zainteresowanie działaniami Donalda Trumpa nie maleje, mimo to po kilku dniach powraca sentyment do amerykańskiej waluty. Z punktu widzenia inwestorów w najbliższym czasie ważne mogą okazać się nie tylko dane, ale również nastroje panujące wśród przedstawicieli Fed.

 

Dolar w górę

W trakcie dzisiejszej sesji wspólna waluta odnotowała spadek na rzecz dolara, mimo że piątkowe dane z USA dotyczące dynamiki PKB za IV kwartał okazały się rozczarowujące.  Nadchodzący tydzień przepełniony będzie odczytami z tego kraju, jednak większość uwagi inwestorów skupi się na środowym posiedzeniu FOMC w sprawie stóp procentowych. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 1,06 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Dobra pozycja złotego

Dzisiejszy dzień przynosi kontynuację spadkowej tendencji euro względem złotego, co ma związek z sytuacją mającą miejsce w głównej parze walutowej. Krajowy kalendarz danych makroekonomicznych był dziś pusty, natomiast z Niemiec napłynęły dane na temat inflacji konsumenckiej, które okazały się zgodne z oczekiwaniami. W wyniku takiej koniunktury średnia wartość euro wyniosła dziś 4,33 PLN.
EUR/USD

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane z USA

Słabsze dane dotyczące PKB oraz kolejne decyzje prezydenta Trumpa nie przeszkodziły dolarowi w umocnieniu pozycji. Dziś amerykańska waluta zmierzyła się z informacjami na temat dochodów i wydatków mieszkańców USA, które wykazały wzrost dynamiki, ale nie tak silny jakiego spodziewali się inwestorzy. Po południu rynek zapozna się jeszcze z raportem podpisanych umów kupna domów. Dziś średni kurs USD/PLN wyniósł 4,06.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Nadal stabilnie

Wciąż spokojnie prezentuje się wykres franka szwajcarskiego, co może mieć związek z ogólnoświatowymi nastrojami, ale również nie najgorszą kondycją gospodarczą Polski. Krajowe kalendarium najbliższych dni prezentuje się skromnie, jednak inwestorzy zwrócą uwagę na dane z rynku pracy oraz indeks PMI dla przemysłu. Dziś średnia wartość franka wyniosła 4,06 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Zatrzymanie spadków

W piątek odbyło się spotkanie premier Wielkiej Brytanii z prezydentem USA, którego celem jest  m.in. wypracowanie umowy handlowej pomiędzy tymi krajami. Donald Trump podtrzymał swoje poprawcie dla Brexitu. W trakcie dzisiejszej sesji funtowi udało się wyhamować ostatni spadek notowań i jego średnia wartość osiągnęła 5,09 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

30.01.2017 15:58
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000