KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

modele wymiany walut online

Modele wymiany walut

Wymiana walut dzisiaj to czynność prosta, która nie wymaga fachowych działań. Dzięki nowoczesnej technologi przebiega ona w sposób zupełnie nieskomplikowany, wręcz prosty i przyjemny. Najczęstsze dla nas są 3 modele ... Czytaj całość
zakupy internetowe

Zakupy na chińskich portalach. Co zrobić by były jeszcze korzystniejsze?

Poruszanie na początku października kwestii świątecznych zakupów wydawać mogłoby się przesadne i niepotrzebne, a jednak… Biorąc pod uwagę fakt, że coraz więcej osób korzysta z zagranicznych portali okazuje się, że ... Czytaj całość

Wraca apetyt na dolara (komentarz walutowy 30.01.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Zainteresowanie działaniami Donalda Trumpa nie maleje, mimo to po kilku dniach powraca sentyment do amerykańskiej waluty. Z punktu widzenia inwestorów w najbliższym czasie ważne mogą okazać się nie tylko dane, ale również nastroje panujące wśród przedstawicieli Fed.

 

Dolar w górę

W trakcie dzisiejszej sesji wspólna waluta odnotowała spadek na rzecz dolara, mimo że piątkowe dane z USA dotyczące dynamiki PKB za IV kwartał okazały się rozczarowujące.  Nadchodzący tydzień przepełniony będzie odczytami z tego kraju, jednak większość uwagi inwestorów skupi się na środowym posiedzeniu FOMC w sprawie stóp procentowych. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 1,06 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Dobra pozycja złotego

Dzisiejszy dzień przynosi kontynuację spadkowej tendencji euro względem złotego, co ma związek z sytuacją mającą miejsce w głównej parze walutowej. Krajowy kalendarz danych makroekonomicznych był dziś pusty, natomiast z Niemiec napłynęły dane na temat inflacji konsumenckiej, które okazały się zgodne z oczekiwaniami. W wyniku takiej koniunktury średnia wartość euro wyniosła dziś 4,33 PLN.
EUR/USD

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane z USA

Słabsze dane dotyczące PKB oraz kolejne decyzje prezydenta Trumpa nie przeszkodziły dolarowi w umocnieniu pozycji. Dziś amerykańska waluta zmierzyła się z informacjami na temat dochodów i wydatków mieszkańców USA, które wykazały wzrost dynamiki, ale nie tak silny jakiego spodziewali się inwestorzy. Po południu rynek zapozna się jeszcze z raportem podpisanych umów kupna domów. Dziś średni kurs USD/PLN wyniósł 4,06.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Nadal stabilnie

Wciąż spokojnie prezentuje się wykres franka szwajcarskiego, co może mieć związek z ogólnoświatowymi nastrojami, ale również nie najgorszą kondycją gospodarczą Polski. Krajowe kalendarium najbliższych dni prezentuje się skromnie, jednak inwestorzy zwrócą uwagę na dane z rynku pracy oraz indeks PMI dla przemysłu. Dziś średnia wartość franka wyniosła 4,06 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Zatrzymanie spadków

W piątek odbyło się spotkanie premier Wielkiej Brytanii z prezydentem USA, którego celem jest  m.in. wypracowanie umowy handlowej pomiędzy tymi krajami. Donald Trump podtrzymał swoje poprawcie dla Brexitu. W trakcie dzisiejszej sesji funtowi udało się wyhamować ostatni spadek notowań i jego średnia wartość osiągnęła 5,09 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

30.01.2017 15:58
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000