KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Emigrant nie, pracownik transgraniczny tak!

Wielu Polaków, którzy są przywiązani do swojego kraju oraz rodziny wybrali nieco inną formę emigracji zarobkowej, która w ich opinii jest lepsza niż stały wyjazd za granicę. Zarobki w euro, Read more

Fed – kto rządzi największym bankiem centralnym?

System Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych to narzędzie o tak wielkich wpływach, że wielu przypisuje mu zakulisowe działania rodem z teorii spiskowych. Rzeczywistość nie wymaga jednak żadnych dodatkowych sekretów.   Read more

Wybory na pierwszym planie. Podsumowanie tygodnia. (Komentarz walutowy 17-21.04.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W ostatnich dniach nie zabrakło interesujących publikacji makroekonomicznych, jednak uwaga inwestorów skupiała się przede wszystkim na wyborach – zarówno tych mających się odbyć w niedzielę we Francji, jak i tych zapowiedzianych na 8. czerwca przez premier Wielkiej Brytanii.

 

Czas mocniejszego euro

Ten tydzień sprzyjał euro w głównej parze walutowej. Za rosnący kurs EUR/USD w pewnym stopniu odpowiedzialne było zmniejszenie oczekiwań, co do najbliższych decyzji podejmowanych przez Fed. Czynnik ten jednak pod koniec tygodnia stracił na sile. I choć w tym czasie nie zabrakło danych makro, to dla rynku kluczowe były przede wszystkim emocje związane z wyborami. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,06 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Francuzi niebawem zdecydują

Choć danych ze Strefy Euro w ostatnich dniach nie było zbyt wiele, to jednak mogły one wywołać zainteresowanie. W przeważającej części okazały się one lepsze od wcześniejszych oczekiwań. Pozytywnie zaskoczyły indeksy PMI oraz wyniki sprzedaży detalicznej. Publikowane one jednak były w czasie, w którym pierwszoplanowe znaczenie mają wybory we Francji. Pierwsza tura odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,27 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Odwrócenie relacji

Do środy dolar tracił wobec złotego, jednak w połowie tygodnia można zauważyć odwrócenie relacji. Sytuacja taka w pewnym stopniu wynikała ze zmienności nastawienia wobec polityki Rezerwy Federalnej. W pierwszej połowie tygodnia czerwcowa decyzja o podniesieniu stóp zdawała się oddalać, natomiast w kolejnych dniach czynnik ten zaczął się wygaszać. Dziś średnia wartość dolara osiągnęła 3,98 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane z Polski

Podobne rozłożenie sił pomiędzy walutami można było zaobserwować w parze CHF/PLN. Umocnienie franka pod koniec tygodnia pokazuje, że napięcia geopolityczne i niepewność związana z wyborami nie sprzyja ryzykownym aktywom. W krajowym kalendarzu makro nie zabrakło ciekawych danych. Sporym zaskoczeniem okazały się zarówno dane z rynku pracy, jak i odczyt produkcji przemysłowej oraz sprzedaży detalicznej. Frank uzależniony był jednak od nastrojów ogólnoświatowych i dziś jego średni kurs wyniósł 3,99 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Wybory wsparły funta

Emocji nie zabrakło również w parze z funtem. Brytyjska waluta zyskiwała w tym tygodniu na wartości w związku z nieoczekiwanym ogłoszeniem przez premier Wielkiej Brytanii przedterminowych wyborów. Odbędą się one 8. czerwca. Nie można jednak wykluczyć zmniejszenia euforii, bowiem program Theresy May może być blisko związany z wizją tzw. “twardego Brexitu”. Dziś średnia wartość GBP/PLN wyniosła 5,11.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

21.04.2017 15:32
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000