KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

kawa, cena kawy, espresso, podróże, Ekantor.pl

Filiżanka kawy – codzienność czy luksus? Czyli o cenie „małej czarnej” na świecie

W miłości do kawy jest ta zaleta, że niezależnie od miejsca na świecie jeżeli poprosisz o espresso to dostaniesz mały, smolisty napój po którym znów chce się żyć. Oczywiście, w Read more
Aplikacje dla biznesu

10 aplikacji na Android, które pomogą w prowadzeniu biznesu – część I

Brak czasu. Stos dokumentów. Niekończąca się lista spraw. Ciągłe spotkania biznesowe. Prowadzenie firmy nie jest łatwe, zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorców, którzy często muszą wszystkim zająć się sami. A może jednak Read more

Wybory na pierwszym planie. Podsumowanie tygodnia. (Komentarz walutowy 17-21.04.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W ostatnich dniach nie zabrakło interesujących publikacji makroekonomicznych, jednak uwaga inwestorów skupiała się przede wszystkim na wyborach – zarówno tych mających się odbyć w niedzielę we Francji, jak i tych zapowiedzianych na 8. czerwca przez premier Wielkiej Brytanii.

 

Czas mocniejszego euro

Ten tydzień sprzyjał euro w głównej parze walutowej. Za rosnący kurs EUR/USD w pewnym stopniu odpowiedzialne było zmniejszenie oczekiwań, co do najbliższych decyzji podejmowanych przez Fed. Czynnik ten jednak pod koniec tygodnia stracił na sile. I choć w tym czasie nie zabrakło danych makro, to dla rynku kluczowe były przede wszystkim emocje związane z wyborami. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,06 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Francuzi niebawem zdecydują

Choć danych ze Strefy Euro w ostatnich dniach nie było zbyt wiele, to jednak mogły one wywołać zainteresowanie. W przeważającej części okazały się one lepsze od wcześniejszych oczekiwań. Pozytywnie zaskoczyły indeksy PMI oraz wyniki sprzedaży detalicznej. Publikowane one jednak były w czasie, w którym pierwszoplanowe znaczenie mają wybory we Francji. Pierwsza tura odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,27 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Odwrócenie relacji

Do środy dolar tracił wobec złotego, jednak w połowie tygodnia można zauważyć odwrócenie relacji. Sytuacja taka w pewnym stopniu wynikała ze zmienności nastawienia wobec polityki Rezerwy Federalnej. W pierwszej połowie tygodnia czerwcowa decyzja o podniesieniu stóp zdawała się oddalać, natomiast w kolejnych dniach czynnik ten zaczął się wygaszać. Dziś średnia wartość dolara osiągnęła 3,98 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane z Polski

Podobne rozłożenie sił pomiędzy walutami można było zaobserwować w parze CHF/PLN. Umocnienie franka pod koniec tygodnia pokazuje, że napięcia geopolityczne i niepewność związana z wyborami nie sprzyja ryzykownym aktywom. W krajowym kalendarzu makro nie zabrakło ciekawych danych. Sporym zaskoczeniem okazały się zarówno dane z rynku pracy, jak i odczyt produkcji przemysłowej oraz sprzedaży detalicznej. Frank uzależniony był jednak od nastrojów ogólnoświatowych i dziś jego średni kurs wyniósł 3,99 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Wybory wsparły funta

Emocji nie zabrakło również w parze z funtem. Brytyjska waluta zyskiwała w tym tygodniu na wartości w związku z nieoczekiwanym ogłoszeniem przez premier Wielkiej Brytanii przedterminowych wyborów. Odbędą się one 8. czerwca. Nie można jednak wykluczyć zmniejszenia euforii, bowiem program Theresy May może być blisko związany z wizją tzw. “twardego Brexitu”. Dziś średnia wartość GBP/PLN wyniosła 5,11.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

21.04.2017 15:32
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000