KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

weihnachtsmarkt - jak oszczedzać na jarmarkach bożonarodzeniowych?

Bezcenna atmosfera świąt. Jarmarki bożonarodzeniowe za granicą

Spokój, wolniej płynący czas, rozmowy z najbliższymi - tych elementów coraz częściej zaczyna brakować ludziom we współczesnym świecie. Lekarstwem dla wielu okazuje się być przedświąteczny okres, który z ... Czytaj całość
Konto walutowe dla podróżujących

Konto walutowe podróżnika

Częste zagraniczne wyjazdy, stwarzają pewien problem z płatnościami dokonywanymi poza granicami kraju. Transakcje bezgotówkowe, często nakładają na turystę konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów, związanych z przewalutowaniem płatności oraz odprowadzaniem prowizji dla ... Czytaj całość

Wystąpienie prezydenta. Komentarz walutowy 25.09.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W trakcie dzisiejszego wystąpienia prezydent Andrzej Duda zaprezentował swoją propozycję zmian w sądownictwie. Nowelizacja ustawy o KRS będzie jednak wymagać zmian w konstytucji. Na szerokim rynku uwagę natomiast przyciągały wystąpienia członków Fed oraz ECB, w tym również Mario Draghiego.

 

Euro traci

Słabszą sesję odnotowało dziś euro. Kurs EUR/USD osunął się dziś do  1,18. Wspólnej walucie nie sprzyja m.in. atmosfera polityczna. Wysoka pozycja w wyborach do niemieckiego Bundestagu osiągnięta przez skrajną prawicę mogła przebudzić dawne niepokoje w Europie. Z kolei po stronie amerykańskiej wizja reformy podatkowej D.Trumpa  jest czynnikiem wspierającym dolara. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,18 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Nastroje słabsze od prognoz

W kalendarzu danych makroekonomicznych nie znalazło się dziś zbyt wiele danych. Uwagę przykuwał indeks instytutu Ifo , obrazujący nastroje panujące wśród niemieckich przedsiębiorców. Odczyt okazał się pewnym rozczarowaniem. W trakcie dzisiejszej sesji inwestorzy mieli również możliwość wsłuchać się w słowa reprezentantów Europejskiego Banku Centralnego. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,26 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar w górę

Na północ wykresu pnie się dziś dolar w parze ze złotym. Amerykańskiej walucie sprzyja bowiem nie tylko atmosfera wokół możliwej reformy podatkowej, ale również wokół planów Rezerwy Federalnej, która jeszcze w tym roku może zdecydować się na trzecią podwyżkę stóp procentowych. Dziś w inwestorzy mieli możliwość poznać stanowisko dwóch członków Fed. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,59 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Prezydenckie projekty

W Polsce kluczowym wydarzeniem było dzisiejsze wystąpienie Andrzeja Dudy. Prezydent przedstawił propozycję, zawetowanych przed dwoma miesiącami ustaw o SN i KRS. Ta druga wymagać będzie zmian w konstytucji – to z kolei może wywołać kolejne niepewności na złotym. Dziś średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła 3,69 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

May o brexicie

Po wystąpieniu premier Wielkiej Brytanii we Florencji funt pozostaje relatywnie silny. W trakcie przemówienia Theresa May powiedziała m.in. że jej kraj ma nadzieję na wypracowanie dwuletniego okresu przejściowego. Dziś zabrakło wiadomości z tego kraju, a średnia wartość funta wyniosła 4,85 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

25.09.2017 15:19
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000