KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

flaga UE, Unia Europejska

Brexit. Początek batalii

29 marca 2017 przejdzie do historii Wielkiej Brytanii jako dzień oficjalnego rozpoczęcia Brexitu. Theresa May podpisała list, rozpoczynający dwuletnią procedurę opuszczenia struktur UE przez ten kraj.    I się Read more
blog, promocje bankowe, promocje, bank, Ekantor.pl

Promocje bankowe – czy można na nich zarobić?

Za polecenie konta, skorzystanie z płatności mobilnej lub założenie nowego rachunku można dostać gotówkę, zniżkę a nawet telefon. Promocje stały się dla banków nie tylko sposobem na przyciągnięcie nowego klienta, Read more

Wystąpienie prezydenta. Komentarz walutowy 25.09.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W trakcie dzisiejszego wystąpienia prezydent Andrzej Duda zaprezentował swoją propozycję zmian w sądownictwie. Nowelizacja ustawy o KRS będzie jednak wymagać zmian w konstytucji. Na szerokim rynku uwagę natomiast przyciągały wystąpienia członków Fed oraz ECB, w tym również Mario Draghiego.

 

Euro traci

Słabszą sesję odnotowało dziś euro. Kurs EUR/USD osunął się dziś do  1,18. Wspólnej walucie nie sprzyja m.in. atmosfera polityczna. Wysoka pozycja w wyborach do niemieckiego Bundestagu osiągnięta przez skrajną prawicę mogła przebudzić dawne niepokoje w Europie. Z kolei po stronie amerykańskiej wizja reformy podatkowej D.Trumpa  jest czynnikiem wspierającym dolara. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,18 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Nastroje słabsze od prognoz

W kalendarzu danych makroekonomicznych nie znalazło się dziś zbyt wiele danych. Uwagę przykuwał indeks instytutu Ifo , obrazujący nastroje panujące wśród niemieckich przedsiębiorców. Odczyt okazał się pewnym rozczarowaniem. W trakcie dzisiejszej sesji inwestorzy mieli również możliwość wsłuchać się w słowa reprezentantów Europejskiego Banku Centralnego. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,26 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar w górę

Na północ wykresu pnie się dziś dolar w parze ze złotym. Amerykańskiej walucie sprzyja bowiem nie tylko atmosfera wokół możliwej reformy podatkowej, ale również wokół planów Rezerwy Federalnej, która jeszcze w tym roku może zdecydować się na trzecią podwyżkę stóp procentowych. Dziś w inwestorzy mieli możliwość poznać stanowisko dwóch członków Fed. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,59 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Prezydenckie projekty

W Polsce kluczowym wydarzeniem było dzisiejsze wystąpienie Andrzeja Dudy. Prezydent przedstawił propozycję, zawetowanych przed dwoma miesiącami ustaw o SN i KRS. Ta druga wymagać będzie zmian w konstytucji – to z kolei może wywołać kolejne niepewności na złotym. Dziś średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła 3,69 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

May o brexicie

Po wystąpieniu premier Wielkiej Brytanii we Florencji funt pozostaje relatywnie silny. W trakcie przemówienia Theresa May powiedziała m.in. że jej kraj ma nadzieję na wypracowanie dwuletniego okresu przejściowego. Dziś zabrakło wiadomości z tego kraju, a średnia wartość funta wyniosła 4,85 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

25.09.2017 15:19
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000