KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Emigrant nie, pracownik transgraniczny tak!

Wielu Polaków, którzy są przywiązani do swojego kraju oraz rodziny wybrali nieco inną formę emigracji zarobkowej, która w ich opinii jest lepsza niż stały wyjazd za granicę. Zarobki w euro, Read more
Czym różnią się kantory internetowe i stacjonarne?

Czym różnią się kantory internetowe i stacjonarne?

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób korzysta z wymiany walut. Jest to konieczne jeśli spłacamy kredyt walutowy, wyjeżdżamy w podróż lub planujemy zagraniczne zakupy. W takich sytuacjach musimy skorzystać z Read more

Wyzwania ostatnich dni. Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy 19-23.06.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Minął rok od decyzji Brytyjczyków o opuszczeniu Unii Europejskiej, a kształt przyszłych relacji wciąż jest dużą niewiadomą. Donald Tusk snuje marzenia o zatrzymaniu Wielkiej Brytanii w obrębie wspólnoty, inwestorzy boją się trudnego rozwodu, a funt odnotowuje wahania. W tym tygodniu spore zainteresowanie wywoływała jednak sytuacja w USA.

 

Plany wciąż niepewne

Czy czerwcowa podwyżka stóp procentowych w USA jest ostatnią w tym roku? Część rynku podsycana “jastrzębiami” słowami, których po stronie Fed nie zabrakło wierzy, że nie. Inna część skierowała jednak uwagę na dane makro, które wygaszają oczekiwania względem kolejnego takiego kroku ze strony banku. Starcie tych emocji wywoływało wahania na głównej parze. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 1,11.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

 

Euro to w górę to w dół

Ten tydzień przyniósł wiele pytań o przyszłość złotego. W pierwszej połowie polska waluta traciła na mocy wzrastającej awersji do ryzyka, natomiast druga część była dla niej nieco spokojniejsza. Pod względem danych makro tydzień prezentował się wyjątkowo skromnie. Poza informacjami płynącymi ze Szczytu Unii Europejskiej, które de facto zaczęły pojawiać się dopiero w czwartek uwagę przykuły piątkowe, mieszane odczyty PMI zarówno w Eurolandzie, jak i w Niemczech. Dziś średni kurs EUR/PLN wyniósł 4,23.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Pytania o plany Fed i Trumpa

Pierwsze dni tygodnia to również osłabienie złotego w parze z dolarem, jednak aprecjacja amerykańskiej waluty zaczęła się wyciszać, po czym nastąpił spadek. Dolar mógł jeszcze nie powiedzieć jednak ostatniego słowa i w nadchodzącym czasie wiele zależeć będzie od danych makro. W tym tygodniu powrócił również temat realizacji planów gospodarczych Donalda Trumpa. Średnia wartość dolara wyniosła dziś z kolei 3,78 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane z kraju nie mają mocy

Po krajowej stronie niewiele się działo. Choć danych nie zabrakło. Wyższe płace w Polsce, słabszy odczyt sprzedaży detalicznej oraz wzrost dynamiki produkcji przemysłowej nie zdołały wpłynąć na nastawienie inwestorów do złotego. Swoistym hamulcem jest “gołębia” postawa RPP, która została w czwartek potwierdzona raportem z ostatniego posiedzenia w sprawie stóp procentowych. Dziś średnia wartość franka osiągnęła 3,89 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt pełen wahań

To był ważny tydzień dla Wielkiej Brytanii. Tydzień rocznicowy został przywitany rozpoczęciem negocjacji w sprawie Brexitu. Inwestorzy wyrazili obawy o trudny ich przebieg, choć nie zabrakło również optymistycznych wieści. Donald Tusk zdaje się wciąż marzyć o wspólnocie złożonej z 28 państw, a Theresa May nie przekreśla przyszłości Polaków na Wyspach. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,81 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

23.06.2017 15:26
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000