KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

RODO, zmiany, przepisy, prawo, Ekantor.pl

Szef sprawdzi e-mail i prześwietli rozmowy – nadchodzą zmiany w prawie

Telefon komórkowy, komunikator, poczta elektroniczna oraz samochód służbowy będą mogły być monitorowane przez przedsiębiorców w celu sprawdzenia, czy pracownicy odpowiednio wykorzystują czas pracy. Takie prawo wynikać ma z projektu ustawy Read more

Bez Wielkiej Brytanii rozmowy o TTIP skończą się fiaskiem

W połowie lipca zakończyła się 14 runda trwających już od 3 lat negocjacji dotyczących transatlantyckiej umowy handlowej między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi. Kolejny brak porozumienia wynikał prawdopodobnie z kilku Read more

Wzrost funta po komunikacie BoE. Komentarz walutowy 14.09.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dziś dwa banki zaprezentowały swoje stanowisko w kwestii polityki pieniężnej: SNB oraz BoE. W kraju uwagę przykuwa utrzymująca się presja na złotym

 

Dolar – poprawa atmosfery

Nastroje wokół dolara widocznie się uspokoiły. Teraz dla amerykańskiej waluty ważne mogą okazać się dane. W tym dzisiejsze informacje na temat inflacji konsumenckiej. Natomiast 20 września odbędzie się kolejne posiedzenie FOMC. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,18 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Euro trzyma się silnie

Problemy ma natomiast polska waluta. Złoty podtrzymuje słabszą pozycję, co jest m.in. wynikiem wiadomości napływających ze strony UE. Wtorkowy komunikat KE przypomniał inwestorom o niepewnościach wokół złotego. Przed weekendem w Eurolandzie uwagę przykuwać będą przede wszystkim wystąpienia członków ECB. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,28 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

 

Złoty stracił również wobec dolara

Słabszy jest złoty również względem dolara. Jeszcze dziś zaprezentowane zostaną ważne dane ze Stanów Zjednoczonych. Mowa o inflacji konsumenckiej oraz ilości wniosków dla bezrobotnych. Dolar zyskuje m.in. na fali oczekiwań, co do możliwości linii porozumienia między Trumpem, a Kongresem. Dziś średnia wartość USD/PLN wyniosła 3,59.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

SNB – decyzja w sprawie stóp

Dziś o 9:30 oczy uwaga rynku skierowana była na Szwajcarię. Po słabszych danych z tego kraju interesująca była postawa SNB. Do zmiany polityki pieniężnej nie doszło – czego rynek rzecz jasna się spodziewał – jednak gołębi komunikat osłabił nieco pozycję franka. Dziś średnia wartość CHF/PLN wyniosła 3,72.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt silnie w górę

Zupełnie inaczej rzecz prezentuje się na wykresie brytyjskiej waluty. Po dzisiejszym komunikacie ze strony BoE funt mocno zaznaczył swoją pozycję w parze ze złotym. BoE nie zdecydował się co prawda na zmianę stóp procentowych, jednak nie można wykluczyć takiego kroku w przyszłości. Dziś średnia wartość GBP pokazała 4,79 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

14.09.2017 14:04
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000