KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Liczy się cena: czy świat żyje z podróbek?

Unia Europejska bije na alarm: fałszowane towary szkodzą gospodarce, zaniżają ceny i kradną miejsca pracy. Wszystkiemu mają być winne Chiny, które nie respektują praw własności. Problem w tym, że to Read more
Autostopem w świat, Meksyk - Kuba

W świat z Ekantor.pl #2: Autostopem na Kubie i w Meksyku

Mateusz Koszela podróżnik i autor bloga Autostopem w świat sportu, po miesiącu spędzonym w Ameryce Łacińskiej przysyła nam pierwszą relację ze swojej wizyty na Kubie i w Meksyku. Podpowiada, czego Read more

Zapowiada się ciekawy tydzień. Komentarz walutowy 29.01.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Tydzień rozpoczyna się spokojnie, co nie oznacza braku emocji w kolejnych dniach. Zainteresowanie wzbudzać będą przede wszystkim informacje zza oceanu, gdzie obok wystąpienia Donalda Trumpa odbędzie się posiedzenie FOMC. Dziś w kalendarzu pojedyncze dane m.in. z Polski i z USA.

 

Kurs EUR/USD wyhamował

Sytuacja na głównej parze pozwala nabrać nieco oddechu dolarowi, co jednak nie oznacza powrotu sentymentu do tej waluty. Sytuacja USD wciąż pozostaje trudna. W piątek rynek zapoznał się ze wstępną dynamiką PKB Stanów Zjednoczonych. Ta jednak okazała się być rozczarowaniem. Teraz inwestorzy czekać będą na publikację danych o sytuacji na amerykańskim rynku pracy, które tradycyjnie zaprezentowane zostaną na koniec tygodnia.

 

Dane z Polski i USA

W poniedziałkowym kalendarzu danych nie znalazło się zbyt wiele pozycji. O godzinie 09:00 podany został wskaźnik wyprzedzający koniunktury wg BIEC, który wyniósł 172,7 pkt. (poprzednio 171,2). W drugiej części dnia poznamy m.in. dochody i wydatki Amerykanów. W międzyczasie odbędzie się wystąpienie Sabine Lautenschläger z ECB.

 

Wydarzenia tygodnia: wystąpienie Donalda Trumpa i posiedzenie FOMC

W najbliższych dniach warto przede wszystkim zwrócić uwagę na słowa prezydenta Stanów Zjednoczonych. Donald Trump wystąpi przed Kongresem w nocy z wtorku na środę. Kilkanaście godzin po tym wydarzeniu  zaprezentowana zostanie decyzja FOMC w sprawie stóp procentowych. Emocji będzie jednak trochę mniej, ponieważ jest to spotkanie bez późniejszej konferencji prasowej.

 

Sytuacja na wykresach walutowych:

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

Wydarzenia gospodarcze:

09:00 Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury wg BIEC – Polska
11:45 Wystąpienie publiczne członka zarządu ECB (Sabine Lautenschläger) – Strefa Euro
14:30 Dochody i wydatki Amerykanów – USA
16:30 Indeks Dallas Fed dla przemysłu – USA


cele informacyjne komentarz walutowy

29.01.2018 11:30
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000