KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

500 Plus dla firm

500 plus dla firm. Nowa propozycja rządu ułatwi życie przedsiębiorcom

Jest pomoc dla rodzin z dziećmi, ma być podobna dla gospodarki. Rząd rozważa wprowadzenie dodatkowych ulg dotyczących amortyzacji dóbr inwestycyjnych dla małych i średnich firm. Czy to dobry moment na Read more

Szybki dostęp do kursu walut. Poznaj dodatek Ekantor.pl

Wiemy, jak ważny dla naszych Klientów jest szybki i bezproblemowy dostęp do aktualnego kursu walut, dlatego wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, przygotowaliśmy specjalny dodatek Ekantor.pl do trzech popularnych przeglądarek internetowych: Mozilla Read more

Zapowiada się ciekawy tydzień. Komentarz walutowy 29.01.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Tydzień rozpoczyna się spokojnie, co nie oznacza braku emocji w kolejnych dniach. Zainteresowanie wzbudzać będą przede wszystkim informacje zza oceanu, gdzie obok wystąpienia Donalda Trumpa odbędzie się posiedzenie FOMC. Dziś w kalendarzu pojedyncze dane m.in. z Polski i z USA.

 

Kurs EUR/USD wyhamował

Sytuacja na głównej parze pozwala nabrać nieco oddechu dolarowi, co jednak nie oznacza powrotu sentymentu do tej waluty. Sytuacja USD wciąż pozostaje trudna. W piątek rynek zapoznał się ze wstępną dynamiką PKB Stanów Zjednoczonych. Ta jednak okazała się być rozczarowaniem. Teraz inwestorzy czekać będą na publikację danych o sytuacji na amerykańskim rynku pracy, które tradycyjnie zaprezentowane zostaną na koniec tygodnia.

 

Dane z Polski i USA

W poniedziałkowym kalendarzu danych nie znalazło się zbyt wiele pozycji. O godzinie 09:00 podany został wskaźnik wyprzedzający koniunktury wg BIEC, który wyniósł 172,7 pkt. (poprzednio 171,2). W drugiej części dnia poznamy m.in. dochody i wydatki Amerykanów. W międzyczasie odbędzie się wystąpienie Sabine Lautenschläger z ECB.

 

Wydarzenia tygodnia: wystąpienie Donalda Trumpa i posiedzenie FOMC

W najbliższych dniach warto przede wszystkim zwrócić uwagę na słowa prezydenta Stanów Zjednoczonych. Donald Trump wystąpi przed Kongresem w nocy z wtorku na środę. Kilkanaście godzin po tym wydarzeniu  zaprezentowana zostanie decyzja FOMC w sprawie stóp procentowych. Emocji będzie jednak trochę mniej, ponieważ jest to spotkanie bez późniejszej konferencji prasowej.

 

Sytuacja na wykresach walutowych:

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

Wydarzenia gospodarcze:

09:00 Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury wg BIEC – Polska
11:45 Wystąpienie publiczne członka zarządu ECB (Sabine Lautenschläger) – Strefa Euro
14:30 Dochody i wydatki Amerykanów – USA
16:30 Indeks Dallas Fed dla przemysłu – USA


cele informacyjne komentarz walutowy

29.01.2018 11:30
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000