KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Szwecja, flaga Szwecji, korona szwedzka, SEK, Ekantor.pl

Korona szwedzka – ile kosztuje SEK?

Szwecja powinna mieć euro. Ale nie chce. Korona, jako waluta, odpowiada nie tylko większości obywateli ale również krajowym instytucjom finansowym, mającym większą kontrolę nad gospodarką. Ceną jest jednak zwiększona niestabilność Read more

Przedsiębiorstwa pod lupą rządu. Czekają nas zmiany

W listopadzie wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki przedstawił “Konstytucję Biznesu”, która jest największą od 1989 roku reformą prawa gospodarczego. Ma ona ustalić nowe zasady funkcjonowania polskich Read more

Złoty osłabiony (komentarz walutowy 20.06.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Sytuacja polskiej waluty nie prezentuje się dziś optymistycznie. Złoty traci na rzecz podstawowych walut, a nieco mocniejszy jest wyłącznie względem funta. W trakcie sesji przedstawione zostały krajowe dane, jednak na szerokim rynku uwaga skierowana jest w stronę Rezerwy Federalnej.

 

Znów można czekać na niespodzianki

Słowa reprezentantów Rezerwy Federalnej znów nabierają dla inwestorów znaczenia. “Jastrzębi” komunikat Janet Yellen, wczorajsze wystąpienie Williama Dudleya,  na tle słabszych odczytów makro otwierają drzwi domysłom, a to oznacza, że kurs EUR/USD znów może stać się podatny na informacje napływające z Fed. Dziś średni kurs euro wyniósł 1,11 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty nadal traci

Nastroje jakie w tym tygodniu władają rynkiem walutowym nie sprzyjają polskiej walucie, która w parze z euro traci na wartości. Podczas dzisiejszej sesji kalendarz makro dla Eurolandu prezentował się nader skromnie. Uwagę mogły zwrócić słabsze od spodziewanych wyniki inflacji producenckiej w Niemczech. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,22 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Czas posłuchać Fed

Słabsza jest również polska waluta względem dolara, choć USD nie zdołał jeszcze sięgnąć szczytów odnotowywanych w zeszłym tygodniu. Po wczorajszym wystąpieniu Williama Dudleya, dziś uwaga rynku skierowana została na kolejnych przedstawicieli Rezerwy Federalnej, a średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,78 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane z Polski

We wtorek nie zabrakło także informacji krajowych. Z samego rana zaprezentowany został wskaźnik dobrobytu wg BIEC, który wzrósł do wartości 105. Następnie rynek zapoznał się ze wskaźnikiem sprzedaży detalicznej, która okazała się rozczarowująca i w ujęciu rok do roku wyniosła 8,4%. Lepiej od prognoz zaprezentowała się natomiast produkcja przemysłowa, której dynamika w ujęciu rocznym wzrosła do 9,1%. Złoty pozostał niewrażliwy na dane i dziś średni kurs franka wyniósł 3,89 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Bez szans na podwyżek

Funt nie ma czasu na odpoczynek. Rozpoczęte wczoraj negocjacje w sprawie Brexitu, zeszłotygodniowe “jastrzębie” głosy w BoE i dzisiejsze wystąpienie Marka Carneya -nie pozwalają oderwać wzroku od Wielkiej Brytanii. Dziś prezes banku rozwiał oczekiwania, co do szybszych podwyżek stóp procentowych w tym kraju, co osłabiło funta, którego dziś średnia wartość wyniosła 4,79 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

20.06.2017 14:55
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000