KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

zgubiona paczka, brak paczki, przesyłka z zagranicy, Ekantor.pl

Brak paczki z zagranicy a reklamacja. Czy można odzyskać pieniądze?

Zagraniczne sklepy internetowe cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Niektóre paczki, zanim trafią pod drzwi adresata, muszą pokonać pół świata i czasami w innej części tego świata zostają. Czy Read more
Opłaty w bankach

Wpłatomat czy bankomat? Nieważne. I tak za to zapłacisz

Rozwój aplikacji mobilnych, intuicyjne panele, błyskawiczne przelewy oraz promocje. Banki od wielu lat starają się przekonać Klientów do transakcji bezgotówkowych. Niestety za wygodę coraz częściej żądają dodatkowych opłat. Read more

Złoty powraca (komentarz walutowy 24.05.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Środowa sesja upływa w pewnym przekonaniu, że w czerwcu dojdzie jednak do drugiej w tym roku podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Nastroje rynku sprzyjają równocześnie złotemu, który zyskuje względem podstawowych walut.

 

Decyzje banków centralnych

Wczoraj, w godzinach popołudniowych euro wymazało ostatni wzrost do wartości 1,12 wynikający m.in. ze słów Angeli Merkel. Kanclerz Niemiec zwróciła uwagę na “słabość” euro, która ma związek z polityką ECB. Wciąż nie wiadomo czy bank zdecyduje się wycofać z ultra-luźnej polityki. Z tego powodu rynek wsłuchiwał się dziś w słowa Mario Draghiego. W tym samym czasie rośnie przekonanie, że po drugiej stronie oceanu dojdzie jednak do podniesienia stóp procentowych. Dziś średni kurs EUR/USD wyniósł 1,11.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty zyskuje

Mimo, że dane makro opowiadają się po stronie euro, dziś w jego parze z polską walutą został odnotowany spadek, w wyniku którego kurs sięgnął wartości 4,17. W dzisiejszym kalendarzu zabrakło publikacji ze Strefy Euro, a jedyną pozycją wartą zainteresowania było wystąpienie prezesa europejskiego banku centralnego – Mario Draghiego. Do końca tygodnia nie ma zaplanowanych żadnych danych gospodarczych dla Eurolandu. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,18 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar się wycofuje

To co złoty stracił wczoraj na rzecz dolara, dziś odzyskał. Przynajmniej w pewnym stopniu, ponieważ po południu amerykańska waluta zaczęła tracić na wartości. Dziś pojawią się jeszcze dane z tego kraju, jednak czy zdołają one zmienić nastawienie inwestorów wobec decyzji FOMC? Pod tym względem kluczowe znaczenie może mieć wieczorny protokół z ostatniego posiedzenia w tej sprawie. Dziś średni kurs dolara wyniósł 3,73 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Również spadek

Spadek nastąpił także w parze złotego z frankiem szwajcarskim. Niepokoje geopolityczne rynku zaczynają się wyciszać i nastroje generowane są przede wszystkim przez możliwości banków centralnych. Z krajowych danych przedstawione zostały dziś informacje na temat koniunktury konsumenckiej. Jutro natomiast napłyną dane o stopie bezrobocia oraz pojawi się protokół z posiedzenia RPP. Dziś średni kurs franka wyniósł 3,82 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Atmosfera nie sprzyja

Ruch w kierunku północy wykonał również funt. Atmosfera towarzysząca brytyjskiej walucie nie jest najlepsza. W cieniu poniedziałkowego ataku bombowego i słabszych odczytach o sprzedaży detalicznej inwestorzy czekają na jutrzejszą publikację dotyczącą zrewidowanego PKB. Będą to ostatnie dane z Wielkiej Brytanii zaplanowane na ten tydzień. Dziś średni kurs funta wyniósł 4,83 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

24.05.2017 15:41
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!