KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Młodzi wizjonerzy, których warto obserwować

Wielkie pomysły często rodzą się niespodziewanie i w pierwszej chwili mogą wydawać się abstrakcyjne, jednak to właśnie osoby, które uwierzą w szansę na ich powodzenie odnoszą prawdziwy sukces. Read more

Wiceminister Morawiecki, Ministerstwo Rozwoju i Finansów

Centralna Baza Rachunków – zaczyna się pełna inwigilacja finansów Polaków

Centralna Baza Rachunków to nowy pomysł Ministerstwa Finansów, który w teorii ma pomóc namierzyć majątek, pochodzący z przestępstwa albo podlegający egzekucji sądowej lub administracyjnej. W praktyce może on oznaczać pełną Read more

Złoty powraca (komentarz walutowy 24.05.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Środowa sesja upływa w pewnym przekonaniu, że w czerwcu dojdzie jednak do drugiej w tym roku podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Nastroje rynku sprzyjają równocześnie złotemu, który zyskuje względem podstawowych walut.

 

Decyzje banków centralnych

Wczoraj, w godzinach popołudniowych euro wymazało ostatni wzrost do wartości 1,12 wynikający m.in. ze słów Angeli Merkel. Kanclerz Niemiec zwróciła uwagę na “słabość” euro, która ma związek z polityką ECB. Wciąż nie wiadomo czy bank zdecyduje się wycofać z ultra-luźnej polityki. Z tego powodu rynek wsłuchiwał się dziś w słowa Mario Draghiego. W tym samym czasie rośnie przekonanie, że po drugiej stronie oceanu dojdzie jednak do podniesienia stóp procentowych. Dziś średni kurs EUR/USD wyniósł 1,11.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty zyskuje

Mimo, że dane makro opowiadają się po stronie euro, dziś w jego parze z polską walutą został odnotowany spadek, w wyniku którego kurs sięgnął wartości 4,17. W dzisiejszym kalendarzu zabrakło publikacji ze Strefy Euro, a jedyną pozycją wartą zainteresowania było wystąpienie prezesa europejskiego banku centralnego – Mario Draghiego. Do końca tygodnia nie ma zaplanowanych żadnych danych gospodarczych dla Eurolandu. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,18 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar się wycofuje

To co złoty stracił wczoraj na rzecz dolara, dziś odzyskał. Przynajmniej w pewnym stopniu, ponieważ po południu amerykańska waluta zaczęła tracić na wartości. Dziś pojawią się jeszcze dane z tego kraju, jednak czy zdołają one zmienić nastawienie inwestorów wobec decyzji FOMC? Pod tym względem kluczowe znaczenie może mieć wieczorny protokół z ostatniego posiedzenia w tej sprawie. Dziś średni kurs dolara wyniósł 3,73 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Również spadek

Spadek nastąpił także w parze złotego z frankiem szwajcarskim. Niepokoje geopolityczne rynku zaczynają się wyciszać i nastroje generowane są przede wszystkim przez możliwości banków centralnych. Z krajowych danych przedstawione zostały dziś informacje na temat koniunktury konsumenckiej. Jutro natomiast napłyną dane o stopie bezrobocia oraz pojawi się protokół z posiedzenia RPP. Dziś średni kurs franka wyniósł 3,82 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Atmosfera nie sprzyja

Ruch w kierunku północy wykonał również funt. Atmosfera towarzysząca brytyjskiej walucie nie jest najlepsza. W cieniu poniedziałkowego ataku bombowego i słabszych odczytach o sprzedaży detalicznej inwestorzy czekają na jutrzejszą publikację dotyczącą zrewidowanego PKB. Będą to ostatnie dane z Wielkiej Brytanii zaplanowane na ten tydzień. Dziś średni kurs funta wyniósł 4,83 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

24.05.2017 15:41
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000