KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Politycy przegonią inwestorów z Polski?

Kryzys w Sejmie, kontrowersyjne przegłosowanie budżetu, odsunięcie dziennikarzy od polityki. Takie hasła nie służą ani Polsce, ani krajowej walucie. I choć na początku tygodnia złoty nie reaguje na Read more

karta wielowalutowa, karta walutowa, konto walutowe

Karta wielowalutowa – jak działa, kiedy jest zbędna i na co trzeba uważać?

A może tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Ale dlaczego akurat w Bieszczady, a nie w Alpy, czy nieco niższe Góry Betyckie? Może dlatego, że rzucając wszystko chcemy kwestie Read more

Złoty słaby chociaż spokojniejszy (komentarz walutowy 21.11.2016)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Poniedziałek na rynku walutowym rozpoczął się spokojnie, a panujący nastrój pozwolił na wyhamowanie deprecjacji złotego. Na tym jednak koniec dobrych wiadomości dla polskiej waluty, która dziś zmierzyła się z ostrzeżeniami agencji ratingowej oraz mieszanymi, krajowymi danymi.

Spokój i siła

Pierwsza sesja nowego tygodnia nie przyniosła żadnych kluczowych informacji dla pary EUR/USD. Pozwoliło to uspokoić atmosferę panującą na rynku i powstrzymać dolara przed kolejnym wzrostem wartości. Nadchodzące dni przyniosą wiele danych z USA, z których większość zostanie opublikowana w środę – tuż przed Świętem Dziękczynienia. Inwestorzy będą analizować odczyty przede wszystkim pod kątem scenariusza polityki monetarnej Fed na 2017 rok. Dziś średnia wartość euro wyniosła  1,06 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Mieszane dane z Polski

Skromny kalendarz danych makroekonomicznych sprawił, że krajowi inwestorzy skupili się dziś na lokalnych odczytach. Produkcja przemysłowa negatywnie zaskoczyła rynek i przy prognozach 0,8% wyniosła -1,3%. Słabiej od oczekiwań wypadł również wynik sprzedaży detalicznej, jednak i tak był on lepszy niż odczyt z zeszłego miesiąca. Wzrosły natomiast ceny produkcji sprzedanej z przemysłu, które w ujęciu z miesiąca na miesiąc wykazały wartość 0,5%. Dane te nie spotkały się jednak z reakcją złotówki, która jak się okazało narażona jest również na zagrożenia związane z ustawą emerytalną. Średni kurs euro wyniósł dziś 4,42 PLN.
EUR/PLN

euro, złoty, EUR, PLN

Źródło: bankier.pl

USD wciąż w sile

Trochę oddechu zdołała dziś nabrać złotówka w parze z dolarem, jednak i tak amerykańska waluta pozostaje wyjątkowo silna. Od dnia ogłoszenia wyników wyborów w USA dolar zyskał, niesiony zarówno czynnikami politycznymi, gospodarczymi, jak i monetarnymi. Oczekiwania wobec grudniowej decyzji Rezerwy Federalnej zdołały się utrzymać, mimo że jeszcze w trakcie trwania kampanii zwycięstwo Donalda Trumpa było odbierane jako potencjalny czynnik ryzyka. Dziś średni kurs dolara wyniósł 4,17 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Obawy agencji Moody’s

Spadek uwidocznił się dziś również na wykresie szwajcarskiej waluty, jednak nie było to ruch, który wywołałby radość polskich kredytobiorców. Złoty pozostaje dziś słaby, a na jego notowania duży wpływ mają nie tylko czynniki globalne, ale też lokalne niepokoje. Jednym z nich jest kolejne ostrzeżenie ze strony agencji ratingowej Moody,’ według której przyjęta w zeszłym tygodniu przez polski rząd ustawa obniżająca wiek emerytalny, może negatywnie wpłynąć na polską gospodarkę i finanse. Dziś średnia wartość franka wyniosła  4,12 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, złoty, frank

Źródło: bankier.pl

Spokojny tydzień dla funta

W nadchodzących dniach nie zostaną przedstawione żadne kluczowe dane o kondycji gospodarczej kraju w związku z powyższym funt pozostanie pod wpływem nastrojów ogólnoświatowych oraz ewentualnych informacji związanych z Brexitem. W ostatnim czasie waluta ta znacznie się umocniła, co miało związek z pozytywnym odebraniem zwycięstwa Donalda Trumpa oraz mniejszymi szansami na tzw. twardy Brexit. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,20 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

21.11.2016 15:45
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000