KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

prezent dla niej

Prezenty DLA ​​NIEJ ​​-​​ ciekawe ​​pomysły ​​na​​ prezent ​​z​​ zagranicznych ​​sklepów

Teoretycznie z wyborem prezentu dla płci pięknej nie powinno być problemu - bo podobno panie zawsze czegoś potrzebują. W praktyce jeśli założymy, że obdarowywana przez nas kobieta nie pożąda kolejnego ... Czytaj całość

Fed przestraszył się Brexitu?

Jeszcze nie tak dawno czytaliśmy, że Rezerwa Federalna po historycznej grudniowej zmianie planuje cztery podwyżki stóp procentowych w 2016 roku. Tymczasem minęło 6 miesięcy, a inwestorzy słyszą od przedstawicieli Fedu, ... Czytaj całość

Złoty słaby chociaż spokojniejszy (komentarz walutowy 21.11.2016)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Poniedziałek na rynku walutowym rozpoczął się spokojnie, a panujący nastrój pozwolił na wyhamowanie deprecjacji złotego. Na tym jednak koniec dobrych wiadomości dla polskiej waluty, która dziś zmierzyła się z ostrzeżeniami agencji ratingowej oraz mieszanymi, krajowymi danymi.

Spokój i siła

Pierwsza sesja nowego tygodnia nie przyniosła żadnych kluczowych informacji dla pary EUR/USD. Pozwoliło to uspokoić atmosferę panującą na rynku i powstrzymać dolara przed kolejnym wzrostem wartości. Nadchodzące dni przyniosą wiele danych z USA, z których większość zostanie opublikowana w środę – tuż przed Świętem Dziękczynienia. Inwestorzy będą analizować odczyty przede wszystkim pod kątem scenariusza polityki monetarnej Fed na 2017 rok. Dziś średnia wartość euro wyniosła  1,06 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Mieszane dane z Polski

Skromny kalendarz danych makroekonomicznych sprawił, że krajowi inwestorzy skupili się dziś na lokalnych odczytach. Produkcja przemysłowa negatywnie zaskoczyła rynek i przy prognozach 0,8% wyniosła -1,3%. Słabiej od oczekiwań wypadł również wynik sprzedaży detalicznej, jednak i tak był on lepszy niż odczyt z zeszłego miesiąca. Wzrosły natomiast ceny produkcji sprzedanej z przemysłu, które w ujęciu z miesiąca na miesiąc wykazały wartość 0,5%. Dane te nie spotkały się jednak z reakcją złotówki, która jak się okazało narażona jest również na zagrożenia związane z ustawą emerytalną. Średni kurs euro wyniósł dziś 4,42 PLN.
EUR/PLN

euro, złoty, EUR, PLN

Źródło: bankier.pl

USD wciąż w sile

Trochę oddechu zdołała dziś nabrać złotówka w parze z dolarem, jednak i tak amerykańska waluta pozostaje wyjątkowo silna. Od dnia ogłoszenia wyników wyborów w USA dolar zyskał, niesiony zarówno czynnikami politycznymi, gospodarczymi, jak i monetarnymi. Oczekiwania wobec grudniowej decyzji Rezerwy Federalnej zdołały się utrzymać, mimo że jeszcze w trakcie trwania kampanii zwycięstwo Donalda Trumpa było odbierane jako potencjalny czynnik ryzyka. Dziś średni kurs dolara wyniósł 4,17 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Obawy agencji Moody’s

Spadek uwidocznił się dziś również na wykresie szwajcarskiej waluty, jednak nie było to ruch, który wywołałby radość polskich kredytobiorców. Złoty pozostaje dziś słaby, a na jego notowania duży wpływ mają nie tylko czynniki globalne, ale też lokalne niepokoje. Jednym z nich jest kolejne ostrzeżenie ze strony agencji ratingowej Moody,’ według której przyjęta w zeszłym tygodniu przez polski rząd ustawa obniżająca wiek emerytalny, może negatywnie wpłynąć na polską gospodarkę i finanse. Dziś średnia wartość franka wyniosła  4,12 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, złoty, frank

Źródło: bankier.pl

Spokojny tydzień dla funta

W nadchodzących dniach nie zostaną przedstawione żadne kluczowe dane o kondycji gospodarczej kraju w związku z powyższym funt pozostanie pod wpływem nastrojów ogólnoświatowych oraz ewentualnych informacji związanych z Brexitem. W ostatnim czasie waluta ta znacznie się umocniła, co miało związek z pozytywnym odebraniem zwycięstwa Donalda Trumpa oraz mniejszymi szansami na tzw. twardy Brexit. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,20 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

21.11.2016 15:45
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000