KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Wysokość stóp procentowych w USA – o co ta wrzawa? [raport]

Gdy Amerykanie szykują się do podniesienia stóp procentowych, świat z nerwowością wsłuchuje się w każdy sygnał mogący potwierdzić ten krok. Decyzja ma bowiem wpływ nie tylko na gospodarkę Stanów Zjednoczonych, ale również ... Czytaj całość

Bez Wielkiej Brytanii rozmowy o TTIP skończą się fiaskiem

W połowie lipca zakończyła się 14 runda trwających już od 3 lat negocjacji dotyczących transatlantyckiej umowy handlowej między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi. Kolejny brak porozumienia wynikał prawdopodobnie z kilku ... Czytaj całość

Złoty traci. Komentarz walutowy 09.01.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Krajowy kalendarz danych pozostaje dziś pusty, dlatego tematem numer jeden dla Polski pozostaje rekonstrukcja rządu. Z punktu widzenia złotego, który obecnie traci na wartości, nie jest to jednak kwestia kluczowa.

 

Rekonstrukcja rządu

Temat polityczny, w dodatku dla złotego bardziej symboliczny. Zmiany w gabinecie premiera Mateusza Morawieckiego nie powinny zaważyć znacząco na wycenie polskiej waluty, choć przy niemal pustym kalendarzu danych, warto śledzić informacje płynące z Warszawy. Złoty dziś co prawda traci na wartości, jednak jest to m.in. konsekwencja silnego umocnienia w ostatnim czasie.

 

Niemcy: produkcja przemysłowa

W kalendarzu makroekonomicznym zbyt wiele się nie dzieje. O 08:00 rynek zwrócił uwagę na dane dotyczące produkcji przemysłowej w Niemczech. Odczyt przewyższył prognozy. Solidne informacje zza zachodniej granicy nie pomogły jednak euro. Kurs EUR/USD spadł do wartości 1,19.

 

Jutro decyzja RPP

W trakcie jutrzejszej sesji, tradycyjnie w okolicach południa, powinna pojawić się decyzja RPP w sprawie stóp procentowych. Zmian w tej kwestii trudno wypatrywać, ale warto zwrócić uwagę na późniejszą konferencję. Rynek czeka na “jastrzębie” sygnały mogące świadczyć o podwyżce w 2018 roku, choć prezes NBP wciąż trwa przy stanowisku, że do zacieśnienia nie dojdzie przed końcem roku.

Sytuacja na parach walutowych:

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

Wydarzenia gospodarcze:

07:45 Sytuacja na rynku pracy – Szwajcaria
08:00 Produkcja przemysłowa – Niemcy
11:00 Stopa bezrobocia- Strefa Euro
16:00 Wystąpienie szefa Fed z Minneapolis (Neel Kashkari) – USA


cele informacyjne komentarz walutowy

09.01.2018 11:26
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000