KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Airbnb, wyjazdy zagraniczne

Koniec tanich podróży z Airbnb. Kolejne miasta utrudniają wynajem

Do Berlina i Barcelony, dołączył teraz Paryż. A to i tak tylko część miast, które podjęły się walki z popularnym serwisem Airbnb. Czy podróżowanie znów stanie się drogie?   Airbnb Read more

Fed przestraszył się Brexitu?

Jeszcze nie tak dawno czytaliśmy, że Rezerwa Federalna po historycznej grudniowej zmianie planuje cztery podwyżki stóp procentowych w 2016 roku. Tymczasem minęło 6 miesięcy, a inwestorzy słyszą od przedstawicieli Fedu, Read more

Złoty traci. Komentarz walutowy 09.01.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Krajowy kalendarz danych pozostaje dziś pusty, dlatego tematem numer jeden dla Polski pozostaje rekonstrukcja rządu. Z punktu widzenia złotego, który obecnie traci na wartości, nie jest to jednak kwestia kluczowa.

 

Rekonstrukcja rządu

Temat polityczny, w dodatku dla złotego bardziej symboliczny. Zmiany w gabinecie premiera Mateusza Morawieckiego nie powinny zaważyć znacząco na wycenie polskiej waluty, choć przy niemal pustym kalendarzu danych, warto śledzić informacje płynące z Warszawy. Złoty dziś co prawda traci na wartości, jednak jest to m.in. konsekwencja silnego umocnienia w ostatnim czasie.

 

Niemcy: produkcja przemysłowa

W kalendarzu makroekonomicznym zbyt wiele się nie dzieje. O 08:00 rynek zwrócił uwagę na dane dotyczące produkcji przemysłowej w Niemczech. Odczyt przewyższył prognozy. Solidne informacje zza zachodniej granicy nie pomogły jednak euro. Kurs EUR/USD spadł do wartości 1,19.

 

Jutro decyzja RPP

W trakcie jutrzejszej sesji, tradycyjnie w okolicach południa, powinna pojawić się decyzja RPP w sprawie stóp procentowych. Zmian w tej kwestii trudno wypatrywać, ale warto zwrócić uwagę na późniejszą konferencję. Rynek czeka na „jastrzębie” sygnały mogące świadczyć o podwyżce w 2018 roku, choć prezes NBP wciąż trwa przy stanowisku, że do zacieśnienia nie dojdzie przed końcem roku.

Sytuacja na parach walutowych:

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

Wydarzenia gospodarcze:

07:45 Sytuacja na rynku pracy – Szwajcaria
08:00 Produkcja przemysłowa – Niemcy
11:00 Stopa bezrobocia- Strefa Euro
16:00 Wystąpienie szefa Fed z Minneapolis (Neel Kashkari) – USA


cele informacyjne komentarz walutowy

09.01.2018 11:26
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000