KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Pary walutowe

Czym są pary walutowe?

Mówi się, że towar jest wart tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. Tak samo jest z walutami, jednak ich cena określana poprzez… inną walutę.   Taką relację Read more
waluty, waluta, Ekantor.pl

5 ciekawostek walutowych, czyli o tym jak płacić własnym DNA

Pieniądze, czy to fizyczne czy wirtualne potrafią decydować o kształcie otaczającej nas rzeczywistości. I nie chodzi wyłącznie o twardą politykę czy gospodarkę, ale również o kształt torebki albo łańcuch DNA. Read more

Komentarz walutowy 12.07.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W środę wieczorem powinno dojść do zaprzysiężenia nowej premier Wielkiej Brytanii Theresy May, będącej zwolenniczką prowadzenia negocjacji z UE w trakcie procesu wyprowadzania kraju ze struktur wspólnoty. To, w jaki sposób potoczą się rozmowy na linii Unia Europejska – Wielka Brytania, może zważyć na decyzji dotyczącej podwyżek stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych.
Kurs EUR w górę
Mocne dane zza oceanu nie uchroniły dolara przed dzisiejszym wzrostem notowań euro, który w szczytowym momencie osiągnął poziom 1,11. Na takie zachowanie EUR mogły wpłynąć silne trendy zachodzące w innych parach walutowych, a także informacja o zaprzysiężeniu na brytyjskiego premiera Theresy May, która kojąco wpływa na nastroje inwestorów. Można się jednak spodziewać kolejnych ruchów w tej parze, co będzie związane z decyzjami Fed oraz dalszymi konsekwencjami Brexitu. Dziś średnia wartość EUR wyniosła 1,10USD.
EUR/USD

euro, dolar, EUR, USD, kurs dolara, kurs euro

Źródło: biznes.pl

PLN nadrabia zaległości
Podczas dzisiejszej sesji tendencję wzrostową odnotował również złoty, który wyłamał się wczoraj z toru, jakimi podążały waluty rynków wschodzących. Jest to związane ze wzrostem apetytu  inwestorów na ryzykowne aktywa. Nie należy się jednak spodziewać, że sytuacja się utrzyma, ponieważ złoty wciąż narażony jest na niekorzystny wpływ czynników wewnętrznych, takich jak decyzje w sprawie OFE czy niepewność związana z oceną ratingu kredytowego Polski. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,40 PLN.
EUR/PLN

euro, PLN, EUR, złoty, kurs złotego

Źródło: biznes.pl

Złoty w cenie
Pozytywna, choć nieco spóźniona reakcja widoczna jest również w parze USD/PLN, w której doszło do umocnienia się złotego. Mocne dane z amerykańskiego rynku pracy zostały wsparte uspakajającymi informacjami z Wielkiej Brytanii, przez co złoty stał się dla inwestorów atrakcyjniejszy, nawet względem zyskującego w ostatnich dniach dolara. Na kurs złotego mógł mieć również wpływ, opublikowany dziś wskaźnik inflacji bazowej, który w ujęciu rok do roku, okazał się być korzystniejszy. Dziś średnia wartość USD osiągnęła poziom 3,97PLN.
USD/PLN

dolar, złoty, kurs dolara, USD, PLN

Źródło: biznes.pl

Frank nadal osłabiony
Na nastrojach inwestorów traci za to frank, który stopniowo zmniejsza dystans dzielący go z polską walutą. W umocnieniu złotego nie przeszkodziły nawet wewnętrzne czynniki, takie jak planowana ocena zdolności kredytowej kraju lub pytania dotyczące dalszych losów ustawy kredytowej. Na korzyść złotego wpłynęły również globalne nastroje wywołane pozytywnymi danymi z USA oraz uspokojeniem emocji związanych z Brexitem. Średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła dziś 4,04 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, złoty, frank szwajcarski,

Źródło: biznes.pl

 

Lepszy moment dla GBP
Jutro wieczorem planowane jest zaprzysiężenie nowej premier Theresy May, której słowa pozwalają wyciszać nastroje związane z Brexitem. Natomiast w dzisiejszym wystąpieniu szef BoE podkreślił, że ostatni spadek wartości funta pomoże dostosować się brytyjskiej gospodarce do nowej sytuacji. Dziś widoczny jest dalszy wzrost osłabionej ostatnio waluty, której średnia wartość wyniosła 5,22 PLN.
GBP/PLN

funt złoty, GBP, PLN

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

12.07.2016 15:57
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000