KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

zakupy internetowe

Zakupy na chińskich portalach. Co zrobić by były jeszcze korzystniejsze?

Poruszanie na początku października kwestii świątecznych zakupów wydawać mogłoby się przesadne i niepotrzebne, a jednak… Biorąc pod uwagę fakt, że coraz więcej osób korzysta z zagranicznych portali okazuje się, że Read more
RODO, zmiany, przepisy, prawo, Ekantor.pl

Szef sprawdzi e-mail i prześwietli rozmowy – nadchodzą zmiany w prawie

Telefon komórkowy, komunikator, poczta elektroniczna oraz samochód służbowy będą mogły być monitorowane przez przedsiębiorców w celu sprawdzenia, czy pracownicy odpowiednio wykorzystują czas pracy. Takie prawo wynikać ma z projektu ustawy Read more

Amerykański tydzień. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 29.01-02.02.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

To był interesujący tydzień na rynku walutowym. Zainteresowanie wywoływały przede wszystkim wydarzenia po drugiej stronie oceanu, gdzie odbyło się m.in. wystąpienie Donalda Trumpa. Natomiast Janet Yellen po raz ostatni przewodniczyła posiedzeniu w sprawie stóp procentowych.

 

Decyzja FOMC nie zaskoczyła

To był iście amerykański tydzień na rynku walutowym, choć nie zabrakło w nim akcentów również europejskich. Wśród wydarzeń, na które zwrócono szczególną uwagę należy wymienić wystąpienie prezydenta Stanów Zjednoczonych, a także posiedzenie FOMC. Żadne z nich nie przyniosło jednak znaczących zmian w nastawieniu do dolara. Osłabienie EUR/USD pojawiło się dopiero pod koniec tygodnia. Może to wynikać z wcześniejszego wzrostu w obrębie tej pary, mimo iż stanowisko Rezerwy Federalnej pozostało jastrzębie i rynek spodziewa się pierwszej podwyżki już w marcu. Dziś średnia wartość EUR wyniosła  1,24 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Doniesienia z ECB

W parze EUR/PLN był to czas nieco silniejszej pozycji euro. Co w tym czasie działo się w Eurolandzie? Właściwie niewiele. We wtorek zaprezentowana została wstępna dynamika PKB za IV kwartał, która przy prognozach na poziomie 2,6%, wyniosła 2,7% w ujęciu rocznym. Również pozostałe dane z tego tygodnia nie przyniosły zaskoczenia (inflacja HICP, indeks PMI dla przemysłu). Przed weekendem poruszenie wywołało doniesienie o  “jastrzębich” nastrojach w ECB. Według agencji Bloomberg, Mario Draghi wzywany jest do jaśniejszego stanowiska w sprawie przyszłej polityki pieniężnej. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,15 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Sytuacja na rynku pracy

Przemówienie Donalda Trumpa, które odbyło się w nocy z wtorku na środę czasu polskiego było długie, ale mało treściwe. Nie pomogło więc dolarowi. Również względem sygnałów płynących z Fed inwestorzy pozostali zdystansowani. Amerykańska waluta czekała więc jeszcze na dane. Przede wszystkim te dotyczące sytuacji na rynku pracy, które ostatecznie okazały się być pozytywną niespodzianką. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,33 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank mocniejszy

Ostatnie dni to również wzrost wartości franka szwajcarskiego. Kurs CHF/PLN w szycie osiągnął wartość 3,59. W Polsce w międzyczasie niewiele się działo, choć na uwagę zasługuje wstępny szacunek rocznego PKB, który wyniósł 4,6% przy prognozowanych 4,5%. W czwartek natomiast opublikowany został protokół z posiedzenia RPP. Dziś średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła 3,58 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt w górę

Spokojny tydzień miał również funt. Brytyjska waluta jest przed weekendem mocniejsza niż na początku tygodnia. Danych w tym czasie wiele nie było. Uwagę zwracał przede wszystkim indeks PMI dla przemysłu, który choć rozczarował to nie zaszkodził mocno funt. Dziś średni kurs GBP/PLN wyniósł 4,73.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

02.02.2018 15:04
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000