KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

modele wymiany walut online

Modele wymiany walut

Wymiana walut dzisiaj to czynność prosta, która nie wymaga fachowych działań. Dzięki nowoczesnej technologi przebiega ona w sposób zupełnie nieskomplikowany, wręcz prosty i przyjemny. Najczęstsze dla nas są 3 modele Read more

Jak bardzo Fed zaskoczy dziś rynki finansowe?

Amerykański bank centralny po raz kolejny stanie dziś przed bardzo trudną decyzją. Większość ekonomistów przewiduje, że podwyżki stóp procentowych nie będzie, nieliczny spodziewają się zaskakujących posunięć ze strony Fedu. Jedna Read more

Atmosfera świąt. Komentarz walutowy 20.12.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W połowie tygodnia kalendarz makroekonomiczny prezentuje się skromnie. Inwestorzy poznają dziś jedynie pojedyncze dane z Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz USA. Najwięcej uwagi rynku skupia reforma podatkowa w Stanach Zjednoczonych.

 

Reforma podatkowa D. Trumpa

Ten punkt może być na stałe wpisany w atmosferę przedświątecznego tygodnia. Przy dość skromnym kalendarzu danych i mało zaskakującej postawie banków centralnych, to właśnie działania związane z systemem podatkowym wywołują najwięcej emocji. Projekt reformy został wczoraj zaakceptowany przez Izbę Reprezentantów, dziś trafił także do Senatu, jednak – z powodu konieczności wprowadzenia drobnych poprawek – zostanie on ponownie skierowany do zatwierdzenia przez Izbę Reprezentantów. Najprawdopodobniej jednak ustawa zostanie podpisana przez prezydenta Trumpa jeszcze dziś.

 

Pojedyncze dane z Europy

Kalendarz dla Europy w połowie tygodnia prezentuje się skromnie. O godzinie 08:00 zaprezentowane zostały dane na temat inflacji producenckiej w Niemczech. Przy prognozowanych 2,6% w ujęciu rocznym, inflacja pokazała … . W dalszej części dnia inwestorzy zapoznają się ze sprzedażą detaliczną w Wielkiej Brytanii.

 

Sprzedaż domów w USA

Również w Stanach Zjednoczonych wiele się dziś nie dzieje. Przynajmniej biorąc pod uwagę komentarz makroekonomiczny. Odczytem, który silniej zwraca uwagę jest sprzedaż domów na rynku wtórnym. Poza tym w dziś stały punkt programu, czyli tygodniowa zmiana zapasów paliw.

 

Sytuacja na wykresach walutowych:

 

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Żródło: bankier.pl

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

 

Wydarzenia gospodarcze:

08:00 Inflacja producencka – Niemcy

12:00 Sprzedaż detaliczna wg CBI – Wielka Brytania

16:00 Sprzedaż domów na rynku wtórnym – USA

16:30 Tygodniowa zmiana zapasów paliw – USA


cele informacyjne komentarz walutowy

20.12.2017 11:15
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000