KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy dzisiejsza decyzja Fedu podgrzeje wojnę walutową? Wymiana chińsko-amerykańskich ciosów.

Wojna walutowa to ciekawe narzędzie do rozwiązywania problemów w stosunkach bilateralnych, jednak nie do końca lubiany i tolerowany w świecie finansowym. Czy zmiany w polityce monetarnej USA mogą doprowadzić do Read more
wielkanoc, podróże, tradycja, zwyczaje, wyjazdy wielkanocne, Ekantor.pl

Kryminały i wiedźmy, czyli Wielkanoc jakiej nie znasz

W czasie gdy jedni nastawiają zakwas na żur i myją okna, przygotowując się do Wielkanocy - inni pakują walizki.  Czy w ten sposób próbujemy uciec przed świąteczną tradycją? Niekoniecznie, a Read more

Atmosfera świąt. Komentarz walutowy 20.12.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W połowie tygodnia kalendarz makroekonomiczny prezentuje się skromnie. Inwestorzy poznają dziś jedynie pojedyncze dane z Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz USA. Najwięcej uwagi rynku skupia reforma podatkowa w Stanach Zjednoczonych.

 

Reforma podatkowa D. Trumpa

Ten punkt może być na stałe wpisany w atmosferę przedświątecznego tygodnia. Przy dość skromnym kalendarzu danych i mało zaskakującej postawie banków centralnych, to właśnie działania związane z systemem podatkowym wywołują najwięcej emocji. Projekt reformy został wczoraj zaakceptowany przez Izbę Reprezentantów, dziś trafił także do Senatu, jednak – z powodu konieczności wprowadzenia drobnych poprawek – zostanie on ponownie skierowany do zatwierdzenia przez Izbę Reprezentantów. Najprawdopodobniej jednak ustawa zostanie podpisana przez prezydenta Trumpa jeszcze dziś.

 

Pojedyncze dane z Europy

Kalendarz dla Europy w połowie tygodnia prezentuje się skromnie. O godzinie 08:00 zaprezentowane zostały dane na temat inflacji producenckiej w Niemczech. Przy prognozowanych 2,6% w ujęciu rocznym, inflacja pokazała … . W dalszej części dnia inwestorzy zapoznają się ze sprzedażą detaliczną w Wielkiej Brytanii.

 

Sprzedaż domów w USA

Również w Stanach Zjednoczonych wiele się dziś nie dzieje. Przynajmniej biorąc pod uwagę komentarz makroekonomiczny. Odczytem, który silniej zwraca uwagę jest sprzedaż domów na rynku wtórnym. Poza tym w dziś stały punkt programu, czyli tygodniowa zmiana zapasów paliw.

 

Sytuacja na wykresach walutowych:

 

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Żródło: bankier.pl

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

 

Wydarzenia gospodarcze:

08:00 Inflacja producencka – Niemcy

12:00 Sprzedaż detaliczna wg CBI – Wielka Brytania

16:00 Sprzedaż domów na rynku wtórnym – USA

16:30 Tygodniowa zmiana zapasów paliw – USA


cele informacyjne komentarz walutowy

20.12.2017 11:15
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000