KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

wydarzenia kulturalne w europie / Ekantor.pl kulturalnie - styczeń 2018

Ekantor.pl kulturalnie – propozycje na styczeń 2018

Praga, Wenecja, Amsterdam czy Poznań? Na kulturalnej mapie Europy są dziesiątki miejsc wartych odwiedzenia. Każdego miesiąca szukaj interesujących wydarzeń, wybieraj kierunek i w drogę!   Karnawał w Wenecji Read more

Fed przestraszył się Brexitu?

Jeszcze nie tak dawno czytaliśmy, że Rezerwa Federalna po historycznej grudniowej zmianie planuje cztery podwyżki stóp procentowych w 2016 roku. Tymczasem minęło 6 miesięcy, a inwestorzy słyszą od przedstawicieli Fedu, Read more

Atmosfera wyczekiwania. Komentarz walutowy 18.09.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Rynek czeka na posiedzenie FOMC w sprawie stóp procentowych, które odbędzie się w środę. Dziś natomiast uwagę przykuły dane ze Strefy Euro. W Polsce  GUS zaprezentował informacje o wynagrodzeniach i zatrudnieniu.

 

W środę decyzja FOMC

Choć danych w dzisiejszym kalendarzu nie było zbyt wiele, to jednak na rynku nie brakuje emocji. Zwłaszcza tych skumulowanych wokół USA. Uwagę przykuwają bowiem narastające napięcia pomiędzy Stanami, a Koreą (niebawem głos w sprawie zabierze D.Trump) oraz zaplanowane na środę posiedzenie decydentów Fed. W atmosferze wyczekiwania na komunikat wydany po posiedzeniu FOMC, w głównej parze walutowej panuje względny spokój. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,19 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Euro trzyma pozycję

Skromny kalendarz nie oznacza jednak zupełnego braku danych. W Strefie Euro kluczowy był dziś odczyt dotyczący inflacji konsumenckiej za sierpień. Inflacja HICP w ujęciu rok do roku pokazała dynamikę 1,5%. Na wykresie EUR/PLN utrzymała się jednak relacja wypracowana w ubiegłym tygodniu. Notowania euro wykazały dziś średnią wartość 4,28 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Atmosfera wyczekiwania

Piątkowe dane nie okazały się optymistyczne dla dolara, ale nie zdołały one na długo zaszkodzić tej walucie w parze ze złotym. W dalszej części dnia oraz jutro pojawią się kolejne informacje ze Stanów, jednak najważniejsze pozostaną nastroje panujące w FOMC. Inwestorzy przyglądać się będą także dalszym krokom podejmowanym przez D. Trumpa i to zarówno tym dotyczących reformy podatkowej, jak i sankcji wobec Korei Północnej. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,58 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Płace coraz wyższe

Dziś nie zabrakło również krajowych danych. O 14:00 GUS zaprezentował dane dotyczące polskiego rynku pracy. Wskaźnik zatrudnienia nie okazał się zaskoczeniem, w przeciwieństwie do płac, które odnotowały wzrost z prognozowanego 5,7% do 6,6%. Złoty nie zareagował jednak na te dane i dziś średnia wartość franka wyniosła 3,73 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt – utrzymanie kursu

Po silnym wzroście do jakiego doszło w zeszłym tygodniu na parze GBP/PLN funt zaczął stabilizować swoją pozycję. W nadchodzących tygodniach atmosferę podsycać mogą informacje na temat możliwość BoE, a także dalsze plany związane z Brexitem. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,86 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

18.09.2017 15:29
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000