KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

bezpieczeństwo, telefon, spartfon, aplikacje, Ekantor.pl

8 aplikacji na Androida, które zabezpieczą Twój smartfon

Większość osób używa przynajmniej podstawowego programu antywirusowego na swoim komputerze PC. Dużo mniej jest już posiadaczy podobnej aplikacji na smartfonach z Androidem. A przecież są one tak samo narażone na Read more
O czym warto pamiętać płacąc za granicą?

Płacisz za granicą? Pamiętaj o tych kilku rzeczach!

Wycieczki zagraniczne, to coraz częściej wybierany sposób spędzania wolnego czasu i odpoczywania podczas urlopu. Zagraniczne wojaże, wiążą się jednak z wieloma niewiadomymi, które mogą budzić nasz niepokój. Jedną z najczęściej Read more

Banki centralne skupiają uwagę rynku (komentarz walutowy 06.04.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Sygnały docierające z ECB studzą oczekiwania wobec podniesienia stóp procentowych przed wygaśnięciem programu QE. Natomiast kwestia ilości podwyżek w Fed to wciąż temat otwarty za oceanem. Inwestorzy czekają więc na dane z USA.

 

ECB oraz Fed w centrum

“Gołębia” postawa prezesa ECB – Mario Draghiego – nie przemawia za umocnieniem pozycji euro. Można się spodziewać, że w rozpoczynającym się kwartale retoryka banków centralnych odgrywać będzie duże znaczenie. Rynek wciąż zastanawia się w jakiej ilości i tempie na podniesienie stóp procentowych zdecyduje się Fed. Dziś średnia wartość EUR/USD osiągnęła 1,06.
EUR/USD

EUR, USD, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Spadki i wzrosty

Wczoraj po południu doszło do umocnienia złotego w parze ze wspólną walutą. Dziś ruch ten został w pewnym stopniu skorygowany, jednak tylko na chwilę. Złoty wciąż pozostaje wrażliwy na oddziaływania zewnętrzne. W trakcie dzisiejszej sesji inwestorzy oprócz wiadomościami z ECB zapoznali się danymi dotyczącymi zamówień w niemieckim przemyśle. Odczyt wypadł poniżej prognoz i uplasował się na poziomie 3,4% w skali miesiąca. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,22 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Czekając na piątkowe dane

Analogicznie prezentuje się dzisiejszy wykres USD/PLN. Dolar po spadku odzyskał na moment siły. Kluczowe dla tej pary pozostają jutrzejsze dane o sytuacji z amerykańskiego rynku pracy. Tym bardziej, że wczorajszy raport ADP – traktowany jako zapowiedź oficjalnych danych – zdołał mocno podsycić oczekiwania. Dziś średni kurs dolara wyniósł 3,96 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Pusty kalendarz

Krajowy kalendarz danych do końca tygodnia pozostaje pusty. Najbliższe dane z Polski zostaną opublikowane dopiero we wtorek, w związku z czym notowania złotego zależne są od czynników ogólnoświatowych. W parach z frankiem uwagę zwrócić mógł dziś odczyt dotyczący inflacji, który ostatecznie nie okazał się zaskoczeniem i wyniósł 0,2%. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,95 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Brexit i BoE zwrócą uwagę funta

Spadek pojawił się na dzisiejszym wykresie funta z polską walutą. W najbliższym czasie notowania funta poddane będą nie tylko informacjom dotyczącym Brexitu, ale również sygnałom z BoE mogącym sugerować podwyżkę stóp procentowych. Najbliższe posiedzenie w tej sprawie odbędzie się 11. maja. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,94 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

06.04.2017 14:43
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000