KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

flaga UE, Unia Europejska

Brexit. Początek batalii

29 marca 2017 przejdzie do historii Wielkiej Brytanii jako dzień oficjalnego rozpoczęcia Brexitu. Theresa May podpisała list, rozpoczynający dwuletnią procedurę opuszczenia struktur UE przez ten kraj.    I się Read more
bezpieczeństwo, telefon, spartfon, aplikacje, Ekantor.pl

8 aplikacji na Androida, które zabezpieczą Twój smartfon

Większość osób używa przynajmniej podstawowego programu antywirusowego na swoim komputerze PC. Dużo mniej jest już posiadaczy podobnej aplikacji na smartfonach z Androidem. A przecież są one tak samo narażone na Read more

Banki centralne skupiają uwagę rynku (komentarz walutowy 06.04.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Sygnały docierające z ECB studzą oczekiwania wobec podniesienia stóp procentowych przed wygaśnięciem programu QE. Natomiast kwestia ilości podwyżek w Fed to wciąż temat otwarty za oceanem. Inwestorzy czekają więc na dane z USA.

 

ECB oraz Fed w centrum

“Gołębia” postawa prezesa ECB – Mario Draghiego – nie przemawia za umocnieniem pozycji euro. Można się spodziewać, że w rozpoczynającym się kwartale retoryka banków centralnych odgrywać będzie duże znaczenie. Rynek wciąż zastanawia się w jakiej ilości i tempie na podniesienie stóp procentowych zdecyduje się Fed. Dziś średnia wartość EUR/USD osiągnęła 1,06.
EUR/USD

EUR, USD, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Spadki i wzrosty

Wczoraj po południu doszło do umocnienia złotego w parze ze wspólną walutą. Dziś ruch ten został w pewnym stopniu skorygowany, jednak tylko na chwilę. Złoty wciąż pozostaje wrażliwy na oddziaływania zewnętrzne. W trakcie dzisiejszej sesji inwestorzy oprócz wiadomościami z ECB zapoznali się danymi dotyczącymi zamówień w niemieckim przemyśle. Odczyt wypadł poniżej prognoz i uplasował się na poziomie 3,4% w skali miesiąca. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,22 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Czekając na piątkowe dane

Analogicznie prezentuje się dzisiejszy wykres USD/PLN. Dolar po spadku odzyskał na moment siły. Kluczowe dla tej pary pozostają jutrzejsze dane o sytuacji z amerykańskiego rynku pracy. Tym bardziej, że wczorajszy raport ADP – traktowany jako zapowiedź oficjalnych danych – zdołał mocno podsycić oczekiwania. Dziś średni kurs dolara wyniósł 3,96 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Pusty kalendarz

Krajowy kalendarz danych do końca tygodnia pozostaje pusty. Najbliższe dane z Polski zostaną opublikowane dopiero we wtorek, w związku z czym notowania złotego zależne są od czynników ogólnoświatowych. W parach z frankiem uwagę zwrócić mógł dziś odczyt dotyczący inflacji, który ostatecznie nie okazał się zaskoczeniem i wyniósł 0,2%. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,95 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Brexit i BoE zwrócą uwagę funta

Spadek pojawił się na dzisiejszym wykresie funta z polską walutą. W najbliższym czasie notowania funta poddane będą nie tylko informacjom dotyczącym Brexitu, ale również sygnałom z BoE mogącym sugerować podwyżkę stóp procentowych. Najbliższe posiedzenie w tej sprawie odbędzie się 11. maja. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,94 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

06.04.2017 14:43
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000