KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

aplikacje do nauki języków obcych -blog finansowy- ekantor.pl

TOP 7 aplikacji do nauki języka angielskiego na Android

Brak czasu, pieniędzy, motywacji… wymówek by nie uczyć się języków obcych jest wiele, jednak niemal każdy zdaje sobie sprawę, że ich znajomość jest niezbędna w dzisiejszych czasach. Z pomocą przychodzą ... Czytaj całość
euro, kurs euro

Czas na euro?

W piątek wieczorem doszło do wzmożonej aktywności euro, w wyniku której kurs EUR/USD sięgnął wartości 1,07, natomiast EUR/PLN na otwarciu nowego tygodnia wykazał 4,34. Ruch ten został wywołany doniesieniami z ... Czytaj całość

Brexit w centrum zainteresowania (komentarz walutowy 17.01.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wydarzeniem dnia było dzisiejsze wystąpienie premier Wielkiej Brytanii w sprawie Brexitu. Słowa Theresy May nie okazały się zaskoczeniem i przyczyniły się do korekty notowań funta. Po przerwie powracają dziś amerykańscy inwestorzy, a dolar odnotowuje spadek.

 

Trump osłabia dolara

Formujące się we wtorek nastroje związane były przede wszystkim z postaciami Donalda Trumpa oraz Theresy May. Po wczorajszym umocnieniu amerykańskiej waluty, euro zaatakowało dziś ze zdwojoną siłą. Na taki stan rzeczy mogło wpływać rozczarowanie inwestorów postawą prezydenta-elekta oraz wypowiedź premier Wielkiej Brytanii w sprawie Brexitu. Stanowisko Theresy May  było twarde i wpasowało się w przewidywania rynku, ale nie przekreśliło szans na kompromis pomiędzy UE , a Wielką Brytanią. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,07 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Dobre nastroje

W trakcie dzisiejszej sesji rynek zapoznał się z nastrojami panującymi wśród inwestorów i analityków w Niemczech. Mimo że, indeks instytutu ZEW znacznie wzrósł to i tak poziom 16,6 był poniżej oczekiwań. Wiadomość nie znalazła odzwierciedlenia w notowaniach euro. Kluczowe było bowiem przemówienie premier Wielkiej Brytanii – Theresy May.  Dziś średni kurs EUR/PLN wyniósł 4,36.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar spada

Silny ruch w kierunku południa wykresu wykonał dziś dolar, którego notowania jeszcze wczoraj sięgały wartości 4,13. Dziś USD spada, a przyczyna takiego zachowania może tkwić w słowach Donalda Trumpa. Prezydent-elekt zwrócił uwagę na zbyt dużą wartość amerykańskiej waluty. Dziś po po południu inwestorzy zapoznali się dodatkowo z indeksem New York Empire State obrazującym koniunkturę gospodarczą w tym stanie. Odczyt okazał się poniżej wcześniejszych prognoz i wyniósł 6,5 pkt. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 4,08 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank stabilny

Wypowiedź premier Wielkiej Brytanii okazała się zgodna z tym czego spodziewał się rynek. Nie zmniejszyło to presji ciążącej na ryzykownych aktywach, ale mogło nieznacznie zamortyzować obawy o tzw. twardy Brexit.  Chociaż Theresa May przekreśliła możliwość pozostania w strukturach UE, to nie wyklucza ona dalszej współpracy ze wspólnotą. Premier zauważyła również, że granice nie zostaną zamknięte dla „zdolnych” osób chcących pracować w Wielkiej Brytanii. Dziś średnia wartość franka wyniosła 4,08 CHF.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

GBP silniejszy po słowach premier

Wypowiedź Theresy May nie zaskoczyła inwestorów i tym samym podbiła znacząco wartość funta. Brexit ma zostać przegłosowany w brytyjskim parlamencie i choć mało prawdopodobne jest by Wielka Brytania pozostała w UE, to szczegółowa wypowiedź premier rozwiała niektóre niepewności związane z planami rządu w sprawie opuszczenia struktur wspólnoty. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,04 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

17.01.2017 15:29
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000