KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

blog, ciekawostki walutowe, kryptowaluty, kryptowaluta, bitcoin

7 ciekawostek walutowych – kto jest za a kto przeciw kryptowalutom?

Kryptowaluty wciąż są tematem numer jeden na rynkach finansowych. Jedni ich zakazują, inni otwierają przed nimi granice. Nikt jednak nie potrafi przewidzieć jak cyfrowy pieniądz zachowa się w przyszłości. Read more
blog, speedway best pairs 2018, relacja, Ekantor.pl, Ekantor.pl Team

Ekantor.pl Team na Speedway Best Pairs – zobacz relację!

25 marca Ekantor.pl Team zmierzył się na toruńskiej Motoarenie podczas pierwszej rundy cyklu Speedway Best Pairs. W składzie drużyny znaleźli się Piotr Protasiewicz, Patryk Dudek i Grzegorz Zengota. Zobacz relację Read more

Brexit w centrum zainteresowania (komentarz walutowy 17.01.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wydarzeniem dnia było dzisiejsze wystąpienie premier Wielkiej Brytanii w sprawie Brexitu. Słowa Theresy May nie okazały się zaskoczeniem i przyczyniły się do korekty notowań funta. Po przerwie powracają dziś amerykańscy inwestorzy, a dolar odnotowuje spadek.

 

Trump osłabia dolara

Formujące się we wtorek nastroje związane były przede wszystkim z postaciami Donalda Trumpa oraz Theresy May. Po wczorajszym umocnieniu amerykańskiej waluty, euro zaatakowało dziś ze zdwojoną siłą. Na taki stan rzeczy mogło wpływać rozczarowanie inwestorów postawą prezydenta-elekta oraz wypowiedź premier Wielkiej Brytanii w sprawie Brexitu. Stanowisko Theresy May  było twarde i wpasowało się w przewidywania rynku, ale nie przekreśliło szans na kompromis pomiędzy UE , a Wielką Brytanią. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,07 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Dobre nastroje

W trakcie dzisiejszej sesji rynek zapoznał się z nastrojami panującymi wśród inwestorów i analityków w Niemczech. Mimo że, indeks instytutu ZEW znacznie wzrósł to i tak poziom 16,6 był poniżej oczekiwań. Wiadomość nie znalazła odzwierciedlenia w notowaniach euro. Kluczowe było bowiem przemówienie premier Wielkiej Brytanii – Theresy May.  Dziś średni kurs EUR/PLN wyniósł 4,36.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar spada

Silny ruch w kierunku południa wykresu wykonał dziś dolar, którego notowania jeszcze wczoraj sięgały wartości 4,13. Dziś USD spada, a przyczyna takiego zachowania może tkwić w słowach Donalda Trumpa. Prezydent-elekt zwrócił uwagę na zbyt dużą wartość amerykańskiej waluty. Dziś po po południu inwestorzy zapoznali się dodatkowo z indeksem New York Empire State obrazującym koniunkturę gospodarczą w tym stanie. Odczyt okazał się poniżej wcześniejszych prognoz i wyniósł 6,5 pkt. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 4,08 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank stabilny

Wypowiedź premier Wielkiej Brytanii okazała się zgodna z tym czego spodziewał się rynek. Nie zmniejszyło to presji ciążącej na ryzykownych aktywach, ale mogło nieznacznie zamortyzować obawy o tzw. twardy Brexit.  Chociaż Theresa May przekreśliła możliwość pozostania w strukturach UE, to nie wyklucza ona dalszej współpracy ze wspólnotą. Premier zauważyła również, że granice nie zostaną zamknięte dla „zdolnych” osób chcących pracować w Wielkiej Brytanii. Dziś średnia wartość franka wyniosła 4,08 CHF.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

GBP silniejszy po słowach premier

Wypowiedź Theresy May nie zaskoczyła inwestorów i tym samym podbiła znacząco wartość funta. Brexit ma zostać przegłosowany w brytyjskim parlamencie i choć mało prawdopodobne jest by Wielka Brytania pozostała w UE, to szczegółowa wypowiedź premier rozwiała niektóre niepewności związane z planami rządu w sprawie opuszczenia struktur wspólnoty. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,04 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

17.01.2017 15:29
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000